Yardım Red mi note 9 Pro EDL MODE

107haylaz107

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
red mi note 9 P
Konular
3
Merhaba arkadaşlar Redmi note 9 Pro yanlış rom yükleme sonucu hard brick etmiş durumdayım.cihaz açıldığı zaman daha doğrusu açılmaya çalıştığı zaman ekranda yanıp sönen red mi yazısı oluşuyor.Bunun üzerine cihazın arka kapağını söktüm ve test point noktalarına kısa devre yaptırdığım halde cihaz Bilgisayar tarafından görünmüyor.Yalnızca ekranda şarj simgesi çıkıyor.

107haylaz107

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
red mi note 9 P
Konular
3
Seninle aynı gün bu hayataya düştüğüm için konusu görmedim malesef

Oyla:

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Ağa her konumda belirtiyorum curtana ile joyuse karıştırıp yapıyorlar bu hatayı genel olarak kendimi paralıyorum bu hataya düşmesin arkadaşlar diye ama gerekli önem verilmiyor modlar bunu başlığa sabitlese keşke curtana ve joyuse yazılımları aynı değil CPU Z üzerinden görünüyor cihazın curtana veya joyuse olduğu diye

Oyla:

veykemtu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel Kemal
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
2
aynı durum bende de var bende edl test point noktalarını kullanmayı düşünüyorum mi flsh da hesaabımın yetkisi var gözüküyor ama edl ile yazılım yükelmek için yetkisi var mı bilmiyorum
bunu nasıl öğrenebilirim?

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
aynı durum bende de var bende edl test point noktalarını kullanmayı düşünüyorum mi flsh da hesaabımın yetkisi var gözüküyor ama edl ile yazılım yükelmek için yetkisi var mı bilmiyorum
bunu nasıl öğrenebilirim?
Hesabının yetkisi yok yazılım atman mümkün değil redmi note 9 pro portları kilitliyor tek çözümü jtag forum yöneticisi Zenex hocamla irtibata geçin o çözer skıntınızı ben kendi hessbımla denedim olmadı yetkili hesap bulduk onunlada olmadı tek çözüm jtag

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

teknisyen39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eymen
Cihazım
mi a2
Konular
3
Az önce aynı hatayı bende yaptım arkadaşlar, eu stabil rom, yükleyeyim dedim önce bootloader kilidi için gerekli işlemleri yaptım bekleme süresi bitti kilidi açtım sonra redmi note 9 pro stable romunu indirdim, twrp ile kurdum kurulum bitti yeniden başladığında sürekli reset atmaya başladı resmen hüsrana uğradım hiçbir moda girmiyor
Naçizane ustalardan özür dileyerek anladığım kadarı ile bilgilendirme yapayım aşağıda yazdıklarıma çok dikkat edin ;

Cihazınızın arka kapağında = m2003j6b2g yazıyor ise cihazınız Redmi note 9 pro Joyeuse ve yazılım indirirken aşağıdaki kodlara göre indirip kurmanız gerekiyor.

1. curtana_global 9S ( QJ W MIXM kullanın )
2. curtana_in_global 9 Pro ( QJ WIN XM kullanın )
3. joyeuse_global 9Pro ( QJ Z MIXM kullanın )

ben üç numaralı koda göre yani QJ den sonra Z yazanı indirmem gerekirken iki numara QJ den sonra WIN yazanı indirdim kurdum cihazım brick oldu.

desteklerinizi bekliyorum jtag haricinden bir çözüm bulursanız lütfen bizi bilgilendirin kendim çözüm bulursam yazarım lütfen dikkatli olun sizde aynı hataya düşmeyin..

Not : Yabancı forumlarda okuduğum kadarı ile uzaktan bağlanıp yardımcı olanlar varmış yanlız cihazı sizin edl moda almanız gerekiyormuş,

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Az önce aynı hatayı bende yaptım arkadaşlar, eu stabil rom, yükleyeyim dedim önce bootloader kilidi için gerekli işlemleri yaptım bekleme süresi bitti kilidi açtım sonra redmi note 9 pro stable romunu indirdim, twrp ile kurdum kurulum bitti yeniden başladığında sürekli reset atmaya başladı resmen hüsrana uğradım hiçbir moda girmiyor
Naçizane ustalardan özür dileyerek anladığım kadarı ile bilgilendirme yapayım aşağıda yazdıklarıma çok dikkat edin ;

Cihazınızın arka kapağında = m2003j6b2g yazıyor ise cihazınız Redmi note 9 pro Joyeuse ve yazılım indirirken aşağıdaki kodlara göre indirip kurmanız gerekiyor.

1. curtana_global 9S ( QJ W MIXM kullanın )
2. curtana_in_global 9 Pro ( QJ WIN XM kullanın )
3. joyeuse_global 9Pro ( QJ Z MIXM kullanın )

ben üç numaralı koda göre yani QJ den sonra Z yazanı indirmem gerekirken iki numara QJ den sonra WIN yazanı indirdim kurdum cihazım brick oldu.

desteklerinizi bekliyorum jtag haricinden bir çözüm bulursanız lütfen bizi bilgilendirin kendim çözüm bulursam yazarım lütfen dikkatli olun sizde aynı hataya düşmeyin..

Not : Yabancı forumlarda okuduğum kadarı ile uzaktan bağlanıp yardımcı olanlar varmış yanlız cihazı sizin edl moda almanız gerekiyormuş,

aynen ruslar yapıyor bu işi. bilgisayarı ingilizce yapıyorsun, edl moda alıyorsun. Onların istediği mi flash sürümünü kuruyorsun ve uzaktan bağlanıp tek kullanımlık token kodunu giriyorlar yükleme başlıyor. Tabi sorumluluk size ait kablo, usb portu, edl vs. sorunlar olursa kod tek kullanımlık olduğu için hakkınız bitiyor.

Oyla:

teknisyen39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eymen
Cihazım
mi a2
Konular
3
aynen ruslar yapıyor bu işi. bilgisayarı ingilizce yapıyorsun, edl moda alıyorsun. Onların istediği mi flash sürümünü kuruyorsun ve uzaktan bağlanıp tek kullanımlık token kodunu giriyorlar yükleme başlıyor. Tabi sorumluluk size ait kablo, usb portu, edl vs. sorunlar olursa kod tek kullanımlık olduğu için hakkınız bitiyor.

Ruslar yapıyorsa bizde yaparız inşallah biraz araştırma ile çözülemeyecek bir şey olduğunu sanmıyorum sırf forumları okuyarak aynı durumda olan redmi note 7 ve redmi note 8 cihazı kurtarmıştım inşallah çözebilirsem buraya yazarım saygı değer ustalarımız lütfen sizlerde bir çözüm bulursanız buraya yazarak bizi bilgilendirin..

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Ruslar yapıyorsa bizde yaparız inşallah biraz araştırma ile çözülemeyecek bir şey olduğunu sanmıyorum sırf forumları okuyarak aynı durumda olan redmi note 7 ve redmi note 8 cihazı kurtarmıştım inşallah çözebilirsem buraya yazarım saygı değer ustalarımız lütfen sizlerde bir çözüm bulursanız buraya yazarak bizi bilgilendirin..
bu cihazda durum note 7 ve note 8 den farklı box larda bile destek yok şuanda ücret çözemezsiniz malesef yetkili hesapla yükleme yapılacak. Rus Türk meselesi değil bu elinde hesap olan yapar :)

Oyla:
Üst Alt