Rehber Recovery Değiştirmeden Mi4'ü Root Yapma ==Videolu Anlatım==

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Guncelleme system2 ye yuklenince 2 tane sistem mi olucak

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zaten 2 tane sistem var. Şu anda hangisi aktif ise gelecek olan güncelleme diğer partisyona yüklenir.

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Demek istedigm 2 sistem de aktif olacakmi istedigm zaman sistemler arasi gecebilecekmiym

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Demek istedigm 2 sistem de aktif olacakmi istedigm zaman sistemler arasi gecebilecekmiym

Teorik olarak öyle ancak pratikte öyle olmuyor. Durdu hatalarından geçemiyor Data Wipe yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Peki aktif sistem ustune yuklenemez mi gelen guncelleme . Birde aktif sistem ustune yuklenmez ise gelen guncelleme sifir sistem gibi mi olacak yksa eski sistemdeki ayarlari mi kullanmaya devam edicek?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Peki aktif sistem ustune yuklenemez mi gelen guncelleme . Birde aktif sistem ustune yuklenmez ise gelen guncelleme sifir sistem gibi mi olacak yksa eski sistemdeki ayarlari mi kullanmaya devam edicek?

Tüm kullanıcı ayar ve uygulamaları DATA partisyonunda tutulur. Güncellemeler ise sadece SYSTEM partisyonuna yüklenir. Dolayısıyla güncelleme yapılırken size ait herşey yerli yerinde durur.
İllaki System1'e yükleme yapmak istiyorsanız o zaman öncesinde telefonu System2'ye almanız gerekir. Recovery'den Reboot menüsüne girerek aktif sistemi değiştirebilirsiniz. Sonrasında güncelleme yaparsanız System1'e yüklemiş olursunuz. Ancak bu herzaman mümkün olmaz. Çünkü OTA güncellemeler sadece değişen dosyaların verildiği güncellemelerdir. Bu nedenle verilen tüm güncellemelerin sırasıyla yapılması gerekmektedir. Bu durumda telefonunuzu bir önceki güncellemenin olmadığı haliyle açacak olursanız öncelikle o güncellemeyi yaparak telefonu şu anda kullandığınız haline getirecek (ve tabiki bu yükleme System1'e yapılacak), ardından da bu güncellemeyi yine System2'ye yapacak.
İşin özü yapacağınız her güncelleme aktif olmayan partisyona yapılır. OTA güncellemeler sırasıyla yapılır. Bu durumda ben şunu istiyorum deme lüksümüz yok.
İnat edip yok ben illa System1'i güncellemek istiyorum derseniz ya Fastboot ile yada güncelleyici ile komple rom yükleyeceksiniz OTA değil.

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Anladm cok sagol

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Miphone manageri kuruyorum kuruyorum olmuyor. C'nin içindeki kurulu olduğu dizine giriyorum Data ve Download klasörlörü var fakat içleri boş.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Miphone manageri kuruyorum kuruyorum olmuyor. C'nin içindeki kurulu olduğu dizine giriyorum Data ve Download klasörlörü var fakat içleri boş.
Niye oraya girdiğinizi anlamadım. Tüm yazıları tekrar okuyup ondan sonra videoyu izleyin. Nerde hata yaptığınızı ancak öyle görürsünüz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Phizopherr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dogukan
Cihazım
Mi4 LTE
Konular
2
herşeyi yaptım ama açıldığında superuser yüklenmedi. Bu arada fastboot moduna kod ile giremedim

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Şimdilik bir sorun olmaz. Yeni bir güncelleme alınca onu System 2'ye yükleyeceği için Root yapılmamış olacak. O zaman yeniden Root yapmanız gerekecek sadece.

Sırf bu yüzden root olayına bulaşmamaya çalışıyorum, her güncellemede yeniden uğraşmak gerekiyor...
V5'te ne güzeldi güvenlikten tek tuşlama ile root erişimini açıyorduk, sonuçta herkesin kendi telefonu ve kendi sorumluluk alanı, bence yeniden o sisteme dönülmeli...

Üst Alt