Rehber Recovery Değiştirmeden Mi4'ü Root Yapma ==Videolu Anlatım==

aqswdefr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi4
Konular
0
Tüm adımları eksiksiz yaptım. Fakat
Kod:
Fastboot boot recovery.img
komutunu verdikten sonra "downloading 'boot.img'..." yazısı çıkıyor ve burada takılı kalıyor.
[doublepost=1525644000,1525643356][/doublepost]
Kod:
komutunu verdikten sonra "downloading 'boot.img'..." yazısı çıkıyor ve burada takılı kalıyor.
Cihaz: Mi 4 LTE
Android: 6.0.1 Marshmallow
Mi4_6.0_CWM_v6.0.5.0R8.img ve orijinal recovery.img kurmayı denedim ikisinde de aynı sonucu aldım. Daha önce defalarca bu metodla rootlamıştım.

blackness88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih
Cihazım
mi4
Konular
0

arkadaşlar bende recovery menü bu şekilde çıkıyo. mi4 cihazımı root lamak istiyorum. ama acemiyim. flashlayın falan demek ne demek bilmiyorum basamak basamak anlatabilecek var mı? android 8 yükelemek istiyorum ama alttaki menü çıkmıyo.? sinir oldum ya bi yardım edin

Ekli dosyalar

• 20180819_140113.jpg
    20180819_140113.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 2

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Kod:
[doublepost=1525644000,1525643356][/doublepost]
Cihaz: Mi 4 LTE
Android: 6.0.1 Marshmallow
Mi4_6.0_CWM_v6.0.5.0R8.img ve orijinal recovery.img kurmayı denedim ikisinde de aynı sonucu aldım. Daha önce defalarca bu metodla rootlamıştım.
Farklı Twrp sürümleri deneyebilirsiniz

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

arkadaşlar bende recovery menü bu şekilde çıkıyo. mi4 cihazımı root lamak istiyorum. ama acemiyim. flashlayın falan demek ne demek bilmiyorum basamak basamak anlatabilecek var mı? android 8 yükelemek istiyorum ama alttaki menü çıkmıyo.? sinir oldum ya bi yardım edin
Cihazınızda stok recovery olduğu için onun ekranı ile açılıyor cihazınız. Yani bir gariplik yok. Diğer ekranın gelmesi için Twrp Recovery yüklemeniz gerekiyor. Forumumuzun Sıkça Sorulan Sorular konusu başta olmak üzere cihazlarla ilgili bölümlerdeki Twrp, Recovery v.b. konulara bir göz atın. Eğer kafanıza yatmazsa bir sefere mahsus bu işlerden anlayan bir arkadaş ile birlikte yapabilirsiniz.

blackness88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih
Cihazım
mi4
Konular
0
Cihazınızda stok recovery olduğu için onun ekranı ile açılıyor cihazınız. Yani bir gariplik yok. Diğer ekranın gelmesi için Twrp Recovery yüklemeniz gerekiyor. Forumumuzun Sıkça Sorulan Sorular konusu başta olmak üzere cihazlarla ilgili bölümlerdeki Twrp, Recovery v.b. konulara bir göz atın. Eğer kafanıza yatmazsa bir sefere mahsus bu işlerden anlayan bir arkadaş ile birlikte yapabilirsiniz.

Twrp yükleyemiyorum. Cmd ekranına fastbood devices falan yazmışlar bende not recognized gibi hatalar alıyorum

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Twrp yükleyemiyorum. Cmd ekranına fastbood devices falan yazmışlar bende not recognized gibi hatalar alıyorum
Eğer ekran görüntüsü alarak onları da paylaşırsanız daha net anlayabiliriz.
Fastboot driver sorununuz var sanki. Driverların düzgün yüklenmesi gerekiyor.

blackness88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih
Cihazım
mi4
Konular
0

Driver kurmuştum ama en kısa sürede resim atıcam. Teşekkürler ilginiz için

blackness88

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melih
Cihazım
mi4
Konular
0
şimdi recovery değiştirdim twrp 3.0.2.-0 oldum. android 8 in dosyalarını attım ama install zip sayfasında "error installing aosp oreo cancro 20170905.zip" hatası alıyorum. sistemi silidiğim için telefon açılmıyor. yardımcı olabilecek var mı? ne yapmam gerekiyor? recovery deyken twrp sürümünü yükseltebiliyo muyum?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şimdi recovery değiştirdim twrp 3.0.2.-0 oldum. android 8 in dosyalarını attım ama install zip sayfasında "error installing aosp oreo cancro 20170905.zip" hatası alıyorum. sistemi silidiğim için telefon açılmıyor. yardımcı olabilecek var mı? ne yapmam gerekiyor? recovery deyken twrp sürümünü yükseltebiliyo muyum?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet, TWRP'deyken PC üzerinden yeni Twrp img dosyasını telefona kopyalayabilirsiniz. Twrp'den de install menüsündeki image install bölümünden recovery olarak yükleyebilirsiniz.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt