Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Bu yöntem daha ayrıntılıymış, teşekkürler. Ancak yine de diag portu açılmıyor. Bir kaç yurt dışı kaynakta kernelin diag portunu desteklemeyebileceğini yazıyordu.
Aslında bu komutla diag portu açılıyor ama PDC telefonu görmüyor. Diag portu dışında açmak gereken başka bir şey var onu bulmak lazım. Ben daha deneyemedim vaktim olmadı mi5 ile *#*#717717#*#* kodunu denemeye. Denediğimde az çok ne olduğunu anlamaya çalışacağım.

*#*#717717#*#* ile oluyorsada sadece mi modellerde ve miui de oluyor miui tam olarak vowifi desteklemediğinden yine bir işe yaramayacak. Şu an için vowifi bazı custom romlarda çalışıyor.

rascal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
0
arkadaşlar tamamen beyin fırtınası amaçlı bir şey söylemek istiyorum. vodafone hindistan sitesinde xiamoni nin desteklenen telefon listesindeki herhangi bir modelinde bizim yaptığımız işlemleri yapsak bir şey değişirmi ? elinde bu modellerden biri olan deneyebilse iyi olurdu.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Bir yol önerebilirim eğer PDC de telefonu gösterebiliyorsanız deneyebilirsiniz. Öncelikle bir önceki mesajdaki telefon modellerinden birinin global beta romu yada global beta firmware ini indirip içerisindeki non-hlos.bin dosyası içinden firmware altında hindistan operatörünün klasörünü bulup içerisindeki mcfg_sw.mbn dosyasını kendi telefonunuzda firmware altına aynı klasör dizinine kopyalayıp telefonu kapatıp açın sonra PDC ile görebilecekmisini bir kontrol edebilirsiniz.

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Aslında bu komutla diag portu açılıyor ama PDC telefonu görmüyor. Diag portu dışında açmak gereken başka bir şey var onu bulmak lazım. Ben daha deneyemedim vaktim olmadı mi5 ile *#*#717717#*#* kodunu denemeye. Denediğimde az çok ne olduğunu anlamaya çalışacağım.

*#*#717717#*#* ile oluyorsada sadece mi modellerde ve miui de oluyor miui tam olarak vowifi desteklemediğinden yine bir işe yaramayacak. Şu an için vowifi bazı custom romlarda çalışıyor.
Üstat bu kod ile mi a1 de volte çalışıyor. Saf android. Ama vowifi çalışmıyor. Birde 4gde HD yazısı varken *123# türü sorgulamalar hata veriyor.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Mi5 ile pdc üzerinden oneplus için bahsi geçen yöntemi denedim fakat telefon içerisindeki mbn dosyalarıyla çalışmadı. Yine xiaomi fakat başka model mbn leri load ile yüklemek istedim kabul etmedi. Firmware içine koydum bu mbn leri fakat pdc yine görmedi. Bizde bu yöntem işlemeyecek gibi duruyor. Ancak telefonun modeline göre farklı mbn ler olabilir denemek lazım ama sonuçta 717717 komutu çalışan kaç tane xiaomi modeli var ki mi5 mi6?

Bilindik adb üstünden port açma yöntemleriyle pdc de telefonu gösteremedim illaki 717717 gerekiyor.

Belki farklı modellerin farklı kodları vardır ama mi5 dışında bir model için bu bilgiye ulaşamadım.

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Mi5 ile pdc üzerinden oneplus için bahsi geçen yöntemi denedim fakat telefon içerisindeki mbn dosyalarıyla çalışmadı. Yine xiaomi fakat başka model mbn leri load ile yüklemek istedim kabul etmedi. Firmware içine koydum bu mbn leri fakat pdc yine görmedi. Bizde bu yöntem işlemeyecek gibi duruyor. Ancak telefonun modeline göre farklı mbn ler olabilir denemek lazım ama sonuçta 717717 komutu çalışan kaç tane xiaomi modeli var ki mi5 mi6?

Bilindik adb üstünden port açma yöntemleriyle pdc de telefonu gösteremedim illaki 717717 gerekiyor.

Belki farklı modellerin farklı kodları vardır ama mi5 dışında bir model için bu bilgiye ulaşamadım.
Üstat bu 717717 kodu rom destekli olması lazım. 8.0da mia1de olmazken, 8.1 güncellemesi ile çalışıyor. Android P de nasıl? P alıpta volte vowifi vilte çalışmayan cihaz varmı?

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Üstat bu 717717 kodu rom destekli olması lazım. 8.0da mia1de olmazken, 8.1 güncellemesi ile çalışıyor. Android P de nasıl? P alıpta volte vowifi vilte çalışmayan cihaz varmı?
Siz bu kodu girdiğinizde ekranda tam olarak ne yazıyor ve pdc de qualcomm wwan adapter olarak görüp telefon içindeki mbn leri listeliyor mu?

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Siz bu kodu girdiğinizde ekranda tam olarak ne yazıyor ve pdc de qualcomm wwan adapter olarak görüp telefon içindeki mbn leri listeliyor mu?
Üstat ben zzin kadar tecrübeli değilim. Pdc ve wwan adapte bilgisayar olmadığından ve vakit olmadığından bakamadım.

Resimdeki gibi uyarı veriyor. Ve volte aktif oluyor.

Şebeke olmadığından ims durumu kaydedilemedi. Yazıyor. Merkeze gidersem tekrar bakayım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180729-104249.png
    Screenshot_20180729-104249.png
    188,6 KB · Görüntüleme: 66

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Üstat ben zzin kadar tecrübeli değilim. Pdc ve wwan adapte bilgisayar olmadığından ve vakit olmadığından bakamadım.

Resimdeki gibi uyarı veriyor. Ve volte aktif oluyor.

Şebeke olmadığından ims durumu kaydedilemedi. Yazıyor. Merkeze gidersem tekrar bakayım.
Estağfurullah bizde deneye deneye öğreniyoruz. Bir savımız kısmen doğru gibi Mi serisi modellerde usb diag komutu çalışıyor ve miui olması gerekmiyormuş bunu öğrenmiş olduk. Bu sadece portu açıyor sonrasında yapılması gereken işlemler var sizin ne kadarını yaptığınızı bilemiyorum ama volte aktif oluyor diyorsunuz. Hangi işlemlerle aktif oldu hattınız turkcell, sanırım aktivasyon sms i artınız peki ims apn si eklediniz mi ?

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Estağfurullah bizde deneye deneye öğreniyoruz. Bir savımız kısmen doğru gibi Mi serisi modellerde usb diag komutu çalışıyor ve miui olması gerekmiyormuş bunu öğrenmiş olduk. Bu sadece portu açıyor sonrasında yapılması gereken işlemler var sizin ne kadarını yaptığınızı bilemiyorum ama volte aktif oluyor diyorsunuz. Hangi işlemlerle aktif oldu hattınız turkcell, sanırım aktivasyon sms i artınız peki ims apn si eklediniz mi ?
Üstat 4g çeken yerde üste HD yazıyor ve 3g hat düşmüyor. El ile ims eklemiştim. Vowifi çalışmıyor. Vowifi ayar menüsü gelmiyor.

Dediğiniz gibi diag portu için miui arayüzü gerekmiyor. Hat türkcell. Daha önce HD ses yazıp desteklenen telefonda HD ses aktif edildi ve vowifi kullanıldı( j7 2017). Şimdi Mi A1 ile tekrar mesaj attığımda desteklenmediği mesajı geliyor.

Üst Alt