Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Ahmet.Ozkra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
Bu tool u denermisiniz hocam sim1 için geçerli. Cihaz Rootlu ve adb sürücüleri pc de yüklü olmalıdır.

EFS Yedeğinizi Almayı Unutmayın
Hocam Mi 9t Pro telefonumda işlemleri uyguladım. VoLTE hiç yazmıyor ve çekim gücü bi tık düştü. Vowifi ise aktif fakat uçak moduna alıp arama yapamıyorum uçak moduna aldığımda beni arayabiliyorlar nasıl iş neden böyle anlamadım. Bir fikriniz var mı acaba ?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
mmengi Hocam iyi akşamlar. Rn10 pro cihaza malum işlem sonrası eng modem kuruluyor ve volte uçuyor. Qpst ile mbn içine bakıyorum bir sürü dosya var, eng modem kurduktan sonra 2 dosya kalıyor. Turkey-volte adlı dosyayı nasıl aktarabilirim? EFS tools ile backup alıyorum efs ama nereden bulacağımı bilmiyorum bu volte dosyasını :)

Ekli dosyalar

• a.PNG
    a.PNG
    44,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
mmengi Hocam iyi akşamlar. Rn10 pro cihaza malum işlem sonrası eng modem kuruluyor ve volte uçuyor. Qpst ile mbn içine bakıyorum bir sürü dosya var, eng modem kurduktan sonra 2 dosya kalıyor. Turkey-volte adlı dosyayı nasıl aktarabilirim? EFS tools ile backup alıyorum efs ama nereden bulacağımı bilmiyorum bu volte dosyasını :)
Yeni cihazların durumuna hakim değilim ama paylaştığınız resim pdc ekranından alınmış sanırım eng modem kurulmadan önce. Sizi yönlendirip yanlış bir işlem yaptırmış olmayayım ama rom dosyasındaki nonhlos.bin dosyasını unzip edip ilgili operatörün mbn uzantılı modem dosyasını çıkartıp pdc ye import edip aktive ederek şansınızı deneyebilirsiniz.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Yeni cihazların durumuna hakim değilim ama paylaştığınız resim pdc ekranından alınmış sanırım eng modem kurulmadan önce. Sizi yönlendirip yanlış bir işlem yaptırmış olmayayım ama rom dosyasındaki nonhlos.bin dosyasını unzip edip ilgili operatörün mbn uzantılı modem dosyasını çıkartıp pdc ye import edip aktive ederek şansınızı deneyebilirsiniz.
O şekilde çalıştırmayı başardım hocam önceki konudan yazdıklarınızı okuyarak. :) Peki bunu tool yapabilme şansım var mıdır? Note 6 pro cihazımda sizin toolu kullanıyordum kolay oluyordu işlem.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Elimde Turkcell Vodafone ve Turktelekom için 3 adet mcfg_sw.mbn dosyası var.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
O şekilde çalıştırmayı başardım hocam önceki konudan yazdıklarınızı okuyarak. :) Peki bunu tool yapabilme şansım var mıdır? Note 6 pro cihazımda sizin toolu kullanıyordum kolay oluyordu işlem.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Elimde Turkcell Vodafone ve Turktelekom için 3 adet mcfg_sw.mbn dosyası var.
o toolun yaptığı işlem farklıydı ancak pdc üzerinden mbn ilave edebilirsiniz.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Vowifi bağlantısı arada düşüyor Gm9pro dosyası ile işlem yaptım cihaz mi9t pro

Yalnizadam44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yalnizadam44
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
2
Arkadaşlar merhaba cihaz rootlu ma su yazdığımda aşağıdaki hatayı veriyor
/system/bin/sh: su: inaccessible or not found

crop

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yücel
Cihazım
Redmi Not 4X
Konular
26
EFS Explorer ile yalnışlıkla bir dosyayı sildim şu anda sim kart görünüyor ama şebeke yok nasıl düzeltebilirim

Memotmac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memo
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
1
dıbı dıb tıs mmengi
Merhaba hocam benim bir sorunum var. Telefonum Poco F2 Pro crdroid v8.12 kullanıyorum. Vowifi kullanabilmek için pdc tool ile tele2 sweden seçmem gerekiyor. Fakat mi.eu rom kullanırken bunu sadece bir kere yapmam yetiyordu şimdi telefonu yeniden başlattığımda tele2 Sweden deaktif oluyor. Bana yardımcı olur musunuz. Efs Explorer ile bunun bir çözümü olur mu. Sorun şu sr_dsds aktif olarak açılıyor onu deaktif edip remove ediyorum. Sonra tele2 sweden aktif ediyorum ama telefonu kapatıp açtığımda veya yeniden başlattığımda sr_dsds ekte görseli attığım gibi tekrardan geri geliyor ve aktif oluyor tele2 sweden inaktif oluyor bir alttaki Vodafone Hungary commercial aktif oluyor. Bunun çözümü nedir hocam kalıcı olarak tele2 sweden olması için modem dosyasında sizin yapabileceğiniz bir değişiklik var mıdır.

Ekli dosyalar

• pdc.png
    pdc.png
    221,2 KB · Görüntüleme: 12
  • pdc1.png
    pdc1.png
    195,7 KB · Görüntüleme: 12
Üst Alt