Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

Garabet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
istediğimiz bir telefonun recovery romundan NON-HLOS.bin dosyasını unzip ederseniz istediğiniz operatörün mbn dosyalarını temin edebilirsiniz.

Bilgi için çok teşekkürler ama sadece mbn dosyalarını elde etmek değil, hangi operatörde hangi mbn'nin aktif olduğunu da bilmek gerekiyor. Biliyorsunuz, bir telefonda 30-40-50 tane farklı mbn dosyası olabiliyor. Belki kendi telefonumdaki mbn dosyalarını komple yenileri ile değiştirmek bir seçenek olabilirdi ve bu sanırım bu efstools ile yapılabilir ama bunu yapmak çok uzun zaman alacaktır. Telefonu root'lu olan birileri "Türkcell'de şu mbn'yi kullanıyorum, Vodafon'da şu mbn'yi kullanıyorum" vs. diyerek buraya gönderse çok daha kolay olurdu

Garabet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
istediğimiz bir telefonun recovery romundan NON-HLOS.bin dosyasını unzip ederseniz istediğiniz operatörün mbn dosyalarını temin edebilirsiniz.

Tavsiye ettiğiniz gibi Redmi 8A Avrupa rom'unu indirdim ve içindeki mbn dosyalarından Türk Telekom, Türkcell ve Vodafon Türkiye'ye ait olanlar klasör isimlerinden açıkça belli oluyordu fakat efstools ile telefona yüklediğimde nedense volte ve vowifi gitti ve kontrol ettiğimde "IMS not registered" olarak görünüyor. İlk mesajda anlatıldığı gibi o dosyaları Efs Explorer uygulamasıyla yüklediğimde de aynısı oluyordu. Nedense telefonuma doğru mbs dosyasını yüklesem bile olmuyor. Bu konuda yardımcı olabilecek bir fikriniz var mı?

Xiaomi Redmi Note 4 Global, MiUi12 tabanlı Android 9 custom rom ve Türk Telekom hat kullanıyorum.

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Ben de sürekli o hatayı alıyordum ama sonradan fark ettim ki muhtemelen yeni versiyon Android'de diag port açma komutu değişmiş. Eğer bu mesajdaki Türk Telekom için gerekli yüklemeyi yapmaya çalışıyorsanız CMD dosyasını açıp, ilgili komutu bu aşağıdaki ile değiştirin;

adb.exe shell "su -c setprop sys.usb.config rndis,diag,adb"

Çok teşekkür ederim. Dediğiniz kod ile WiFi Aramamı tekrardan açabildim.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Tavsiye ettiğiniz gibi Redmi 8A Avrupa rom'unu indirdim ve içindeki mbn dosyalarından Türk Telekom, Türkcell ve Vodafon Türkiye'ye ait olanlar klasör isimlerinden açıkça belli oluyordu fakat efstools ile telefona yüklediğimde nedense volte ve vowifi gitti ve kontrol ettiğimde "IMS not registered" olarak görünüyor. İlk mesajda anlatıldığı gibi o dosyaları Efs Explorer uygulamasıyla yüklediğimde de aynısı oluyordu. Nedense telefonuma doğru mbs dosyasını yüklesem bile olmuyor. Bu konuda yardımcı olabilecek bir fikriniz var mı?

Xiaomi Redmi Note 4 Global, MiUi12 tabanlı Android 9 custom rom ve Türk Telekom hat kullanıyorum.
MBN dosyalarına nasıl ulaşabileceğinizin yöntemini tarif ettim ama o mbn yi komple alıp başka modele koyarsanız yaşadığınız şey kaçınılmaz. Daha önce yaptığımız çalışmalarda gerekli olan dosyaları alıp koyuyorduk bunu belirlemekte deneme yanılma tecrübesi ile oluyordu. Konudan uzun zamandır uzağım malum yeni modellerde bu sorunlar artık yok. Eski mesajları gözden geçirirseniz hangi dosyalarla çözüm sağlanmış fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca efstool ile işlemlere kolaylık sağladığım dosya paylaşımları da var onlara da göz atabilirsiniz.

Garabet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
MBN dosyalarına nasıl ulaşabileceğinizin yöntemini tarif ettim ama o mbn yi komple alıp başka modele koyarsanız yaşadığınız şey kaçınılmaz. Daha önce yaptığımız çalışmalarda gerekli olan dosyaları alıp koyuyorduk bunu belirlemekte deneme yanılma tecrübesi ile oluyordu.

Cevabınız için teşekkürler. Bilmiyorum efstools uygulaması ile bir telefona mbn yüklemeyi denediniz mi ama efstools sadece mbn dosyasını /firmware// klasörünün içine kopyalamıyor. MBN içindeki sıkıştırılmış dosyaları ayıklıyor (bu konu başlığındaki ilk mesajda ekte bulunan GM9 dosyalarının tümü) ve EFS partisyonunun içinde gerekli yerlere kopyalıyor. Yani telefonda o mbn'nin aktif çalışması için gerekli tüm işlemleri yapıyor. O şekilde Redmi 8A'ya ait Türk Telekom mba'sını kendi telefonuma yükledim ve ayrıca xda-developers'daki bir mesajdan gördüğüm efstools ile belirli bir mba konfigürasyonunu telefonda default olarak ayarlama komutunu da kullandım. Buna rağmen işe yaramadı. Niye işe yaramadı bilmiyorum

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
k20 pro cihazıma gm9 pro tcell sim2 dosyası ile yazılanları uyguladım ve vowifi artık çalışıyor volte ve şebeke artık daha stabil elinize sağlık çok yararlı bir konu olmuş

conexpo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mİ6
Konular
2
mi8 12.5.1 eu yükledim vowifi gitti magisk yüklemek istedim çöktü nasıl yapabilirim banan yardımcı olur musunuz?

0Kemal51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi5s
Konular
2
Hocam pdc ile vowifi aktif ettik lakin görüntülü konuşma yani vilte gitti hd yazısı çıkıyor volte yazıyor telefon da ne yapabiliriz hat turkcell nerde eksik yapıldı acaba

Didaskalia

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
10
Bu Turkcell'de de çalışıyor arkadaşlar mi 9t pro cihazımda test ettim. Evdeyken uçak moduna alıyorum telefon görüşmesi yapabiliyorum. Konudaki turkcell için olanı yaptığımda vowifi açıkken telefonum meşgul çalıyordu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mmengi beyin ellerine sağlık, paylaştığı Sim1 dosyasına Sim2 dosyası da eklendi.
Türk Telekom hatlı yeni nesil Xiaomi telefonlarda
(Snapdragon 636, 660, 710, 835, 845, 855...
işlemcili olan modellerin çoğunda)
Wi-Fi araması aktif etmek için
Sim1 ve Sim2 VoWiFi EFS dosyası ektedir.
İndirerek install CMD dosyasını çalıştırın ve rootlu telefondan root izni verin.
Not:
Cihaz rootlu ve adb sürücüleri pc de yüklü olmalıdır.
ℹ TWRP Backup menüsü
EFS Yedeğinizi Almayı Unutmayın!

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Turkcell'e geçtim daha once buraya da yazmıştım VoWifi kullanıyorum.

Yeniden "
Critical error. Değer null olamaz.
Parametre adı: PortName" hatası almaya başladım.

Üst Alt