Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

ogulcankilic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
2
Mi 5S Global beta 8.7.19 sürümünü kullanıyorum. Vodafone hat 4.5G servisim açık aşağıdaki kısım açık olunca VoLTE kullanılabiliyormu?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
hocam benimde vodafone volte kullanıyorum mi5s te. efs explorerdan dosya atman lazım

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Root kesin gereklimi bu işlemler için?
Diag portu açmak için root gerekiyor ama miui de *#*#717717#*#* girerek de diag portu açılıyor diyenler var. Miui kullanmadığımdan bilemiyorum.telefondan geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açıp telefonu pc ye bağlayıp bu kodu girin bakalım efs explorer telefonu görecek mi.

Söylemeyi unuttum telefonun usb driver larını kurmanız gerekli. Xda daki bir link paylaşmışlar driver lar için.

Son düzenleme:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2

bu linkte tüm qualqomm işlemcili cihazlar için volte ve wowifi çalıştıran ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Mmengi ve dıbı dıb tıs üstadların çalışmalarına ek bilginize sunuyorum. Bilgiler İngilizce olup, telefonun diag modunun açık olması gerekiyor. Turkcell ve Vodafone'da işlem başarılı sonuç verdi. Teknik bilgi gerektirmekte olup, sorumluluk uygulayacak arkadaşların kendisindedir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu konuyu ilk başlatan zuperm üstadımızın adını anmayı unutmuşum. umarım kusuruma bakmaz.

Son düzenleme:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
@acemimeraklı sanrım buişlemler aosp romlar (one plus )için..
Mıuı romda aktif eden yok sanırım..
Burada bazı,arkadaşlarda aosp tarzı romlarda çalıştırmıslardı..

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Bunun avantajı nedir?
birinci sayfadaki tanımlanan işlemlere göre daha pratik ve hem Turkcell hem de Vodafone'da çalışıyor. özü itibariyle ikisi de aynı amaca hizmet ediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

@acemimeraklı sanrım buişlemler aosp romlar (one plus )için..
Mıuı romda aktif eden yok sanırım..
Burada bazı,arkadaşlarda aosp tarzı romlarda çalıştırmıslardı..

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bu tarif oneplus için yapılmış ancak diag portun açılması (*#801# kodunun girilmesi) işlemi dışındaki tüm işlemler miui romda denenebilir. miui diag port kodu *#717717# Kuvvetle muhtemel snapdragon işlemcili telefonların çoğunda başarılı olur.

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Diag portu açmak için root gerekiyor ama miui de *#*#717717#*#* girerek de diag portu açılıyor diyenler var. Miui kullanmadığımdan bilemiyorum.telefondan geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açıp telefonu pc ye bağlayıp bu kodu girin bakalım efs explorer telefonu görecek mi.

Söylemeyi unuttum telefonun usb driver larını kurmanız gerekli. Xda daki bir link paylaşmışlar driver lar için.

En az 10 farklı yerden farklı sürücüler denedim. Yine de QPST'de telefon gözükmüyor. LineageOS kullanıyorum.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
En az 10 farklı yerden farklı sürücüler denedim. Yine de QPST'de telefon gözükmüyor. LineageOS kullanıyorum.
yukarıdaki kod miui romlar için, los için adb üzerinden diag portunu açmanız gerekir. (adb devices, adb shell vb. komutlarla)

Üst Alt