Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
mi 8 için VoLTE etkinleştirmesi, xiaomi.eu romu için arama ekranında *#*#86583#*#* tuşlanıldığı zaman etkinleşiyor. aramalarda 4g üzerinde konuşma yapıyorum. sebeke ikonunda da HD yazısı gözüküyor :)

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Sevgili arkadaşlar....
Konuya yeni dahil oldum. HDSES denilen uygulama bizzat operatörler tarafından kaliteli ses ve görüntülü görüşme yapabilmeleri için abonelerine sunduklari extra bir uygulamadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için 4.5 G uyumlu bir sim kart ve volte destekli bir cihaz gerekmektedir. Buraya kadar herşey normal..
Normal olmayan ise cihazlar üzerinden ayarlar ve uygulamalar yaparak bu hizmeti kullanmaya çalışmaktır. Xiaomi' nin hangi cihazına sahip olursanız olun yada cihazınızda hangi rom olursa olsun o cihaz volteyi desteklese bile HDSES uygulamasını kullanabilmeniz mümkün değil. Zira bunun için xiaomi' nin Türkiye' deki GSM operatörleriyle HDSES teknolojisini kullanabilmek için bir anlaşma yapması gerekir. Bildiğim kadarıyla üretici firmanın üç GSM operatörü ile böyle bir anlaşması yok. Bu durumda Xiaomi telefon kullanan arkadaşların cihaz üzerinden yapay yöntemlerle volte yada HDSES kullanabilmeleri nafile bir çabadan öte gitmez. Uygulama ancak servis sağlayıcı tarafından aktif edilerek kullanılabilir. Gerisi hikaye..
Not: Turkcell müşteri hizmetlerinde çalışan bir arkadaşım kendilerine bu konuda çok sayıda şikayet bildirimi geldiğini ve Turkcell yetkililerinin yakın zamanda bu sorunu çözmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. BİLGİNİZE....

Siz konuyu takip etmediniz sanırım şu an ben volte vilte ve vowifi yi turkcell hattımda aktif olarak sürekli kullanıyorum. Yaptığımız nacizane uğraşlarla forumda çalıştıran arkadaşlarda mevcut. Ortada hikaye değil bir gerçek var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam aex romu tekrar indirip kurdum. magisk ile rootlayıp voenabler modülünü kurdum. (1. sayfadaki yazdığınız kodları kendi yükleyen program) ims ayarlarını da yapınca volte aktif hale geldi. kablosuz üzerinden görüşmede ise durum biraz farklı. Şöyle ki durum çubuğunda wowifi vb ibare yazmıyor. ancak wifi bağlı iken "kablosuz üzerinden bağlantı" yazıp arama yapıyor. ancak sizin belirttiğiniz uçak modu+wifi açık iken arama yapmıyor. "uçak modunu kapatmalısın" diyor, sanıyorum dosyaları yüklerken atladıklarım olmuş. (cihaz mi5) desteğiniz için size ve dibi dip tıs üstadımıza teşekkür ediyorum.
Hocam epey yol almışsınız çok sevindim. Uçak modunda da çalışacaktır ama 1 dk kadar beklemeniz gerekli uçak moduna geçtikten sonra register olması için ve tabi uçak modunda wifi açık olmalı.

Son düzenleme:

zuperm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
mi5
Konular
1
Sevgili arkadaşlar....
Konuya yeni dahil oldum. HDSES denilen uygulama bizzat operatörler tarafından kaliteli ses ve görüntülü görüşme yapabilmeleri için abonelerine sunduklari extra bir uygulamadır. Bu hizmetten yararlanabilmek için 4.5 G uyumlu bir sim kart ve volte destekli bir cihaz gerekmektedir. Buraya kadar herşey normal..
Normal olmayan ise cihazlar üzerinden ayarlar ve uygulamalar yaparak bu hizmeti kullanmaya çalışmaktır. Xiaomi' nin hangi cihazına sahip olursanız olun yada cihazınızda hangi rom olursa olsun o cihaz volteyi desteklese bile HDSES uygulamasını kullanabilmeniz mümkün değil. Zira bunun için xiaomi' nin Türkiye' deki GSM operatörleriyle HDSES teknolojisini kullanabilmek için bir anlaşma yapması gerekir. Bildiğim kadarıyla üretici firmanın üç GSM operatörü ile böyle bir anlaşması yok. Bu durumda Xiaomi telefon kullanan arkadaşların cihaz üzerinden yapay yöntemlerle volte yada HDSES kullanabilmeleri nafile bir çabadan öte gitmez. Uygulama ancak servis sağlayıcı tarafından aktif edilerek kullanılabilir. Gerisi hikaye..
Not: Turkcell müşteri hizmetlerinde çalışan bir arkadaşım kendilerine bu konuda çok sayıda şikayet bildirimi geldiğini ve Turkcell yetkililerinin yakın zamanda bu sorunu çözmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. BİLGİNİZE....
Emeklerine sağlık dostumuzun konusundan arkadaşlar turkcell kullanan arkadaşlar volte vilte ve vowifi kullanabiliyor ayrıca benim konumdanda vodafone olan dostlar volte kullanabiliyorlar kaldıki 2017 ve sonrası xiaomi telefonlar turkcell ve vodafone olanlar kullanabiliyorlar özetle BİZ GAYET GÜZEL KULLANIYORUZ

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Emeklerine sağlık dostumuzun konusundan arkadaşlar turkcell kullanan arkadaşlar volte vilte ve vowifi kullanabiliyor ayrıca benim konumdanda vodafone olan dostlar volte kullanabiliyorlar kaldıki 2017 ve sonrası xiaomi telefonlar turkcell ve vodafone olanlar kullanabiliyorlar özetle BİZ GAYET GÜZEL KULLANIYORUZ
Vodafone konusunda bilgi sahibi olmadığım için fikir yürütemem lâkin Turkcell abonesi olan arkadaşlar NEYİ GAYET GÜZEL kullanıyorlar doğrusu merak ettim. Konu başlığını açan arkadaşın yazısını okudum. Daha sonra bazı arkadaşların cihaz üzerinden yaptıkları başarısız denemeler neticesinde yardım çığlıklarını da okudum. Ve artık şundan adım gibi eminim. Siz volte kullandığınızı zannediyorsunuz dostum. Volte denilen HDSES uygulaması servis sağlayıcısı tarafından abonelerine sunulan bir hizmettir. Ne tür ayar yaparsanız yapın ne tür uygulamaları yüklerseniz yükleyin bağlı olduğunuz GSM operatörü o hizmeti sizin için aktiflestirmedikce volte uygulamasını kul-la-na-maz-sınız....Vodafone u bilmem ama Turkcell de bu böyle.... Türk Telekom da zaten böyle bir uygulama yok.
Fakat Ağaoğlu gibi ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmekte ısrar ederseniz güle güle kullanın derim. Yanlız beyhude çabalarla bu tür uygulamaları deneyip telefonlarını garantilik hale getiren arkadaşlarin durumuna da cidden üzülüyorum.

Siz konuyu takip etmediniz sanırım şu an ben volte vilte ve vowifi yi turkcell hattımda aktif olarak sürekli kullanıyorum. Yaptığımız nacizane uğraşlarla forumda çalıştıran arkadaşlarda mevcut. Ortada hikaye değil bir gerçek var.

Hocam epey yol almışsınız çok sevindim. Uçak modunda da çalışacaktır ama 1 dk kadar beklemeniz gerekli uçak moduna geçtikten sonra register olması için ve tabi uçak modunda wifi açık olmalı.
Ne diyeyim hocam? Güle güle kullanın öyle ise....

Ne diyeyim hocam? Güle güle kullanın öyle ise....

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Mi 5S Global beta 8.7.19 sürümünü kullanıyorum. Vodafone hat 4.5G servisim açık aşağıdaki kısım açık olunca VoLTE kullanılabiliyormu?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Telefon görüşmesi sırasında lte yada 4g simgesi hat ikonunun üzerinde görülüyorsa volte aktiftir. H yazıyorsa volte çalışmıyordur.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2

teşekkür ediyorum. deneyeceğim

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Cihaz mi a1 şimdi ben. Volte kullanamıyorum yum? Yada 4g de kullandığım teknoloji hangisi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180721-182944.png
    Screenshot_20180721-182944.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20180721-182944~2.png
    Screenshot_20180721-182944~2.png
    304,8 KB · Görüntüleme: 57

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever