Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda Turkcell VoLte-VoWifi-ViLte Etkinleştirme

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Hattım bimcell rn9s de volte ve vowifi çalışıyor ancak rn7 de vowifi çalışmıyor. Vowifi için destek bekliyorum
Redmi Note 7
#VoWiFi WiFi araması için
Diag port açıp aşağıdaki işlemi yapın.

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Hocam cihazımda sd625 işlemci var android 9 miui 12 kullanıyorum. Vodafone VoLTE etkinleştirmek için ne yapmam lazım konuda vodafone için olan dosya yeni işlemciler için denmiş ama başka yolu var mı?

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Hocam cihazımda sd625 işlemci var android 9 miui 12 kullanıyorum. Vodafone VoLTE etkinleştirmek için ne yapmam lazım konuda vodafone için olan dosya yeni işlemciler için denmiş ama başka yolu var mı?
*#*#86583#*#* kodunu telefon ekranından girdikten sonra sim kart ayarlarında volte düğmesinin aktif hale gelmesi gerekir. olmazsa bu linkteki işlemleri deneyin Rehber - MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
*#*#86583#*#* kodunu telefon ekranından girdikten sonra sim kart ayarlarında volte düğmesinin aktif hale gelmesi gerekir. olmazsa bu linkteki işlemleri deneyin Rehber - MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]
Hocam VoLTE düğmesi aktif ve açık zaten ama volte kullanamıyorum. Vodafone için volte aktifleştirme gibi bir menü yok zaten 4.5g kullanan herkeste aktif bildiğim kadarıyla.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

GM8 Vodafone efs dosyasını attım telefona hatasız şekilde ama hala VoLTE'ye bağlanamıyorum. ROM ile ilgili sorun olabilir mi?

Son düzenleme:

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Hocam VoLTE düğmesi aktif ve açık zaten ama volte kullanamıyorum. Vodafone için volte aktifleştirme gibi bir menü yok zaten 4.5g kullanan herkeste aktif bildiğim kadarıyla.

GM8 Vodafone efs dosyasını attım telefona hatasız şekilde ama hala VoLTE'ye bağlanamıyorum. ROM ile ilgili sorun olabilir mi?
Vodafone hat için
4.5G yazın 4545 e SMS atın

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2

#222 numaralı mesajda mmengi üstadın verdiği dosyayı konunun en başında tarif edilen şekilde yaparak deneyebilirsiniz

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
#222 numaralı mesajda mmengi üstadın verdiği dosyayı konunun en başında tarif edilen şekilde yaparak deneyebilirsiniz

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18

Farklı romlarda hem GM8 dosyalarıyla denedim hem de GM9, iki türlü de VoLTE aktifleşmedi. IMS apn eklememe rağmen *#*#4636#*#* yapıp kontrol ettiğimde IMS kaydettirilmedi yazıyor. Diğer kısımlar da kullanılamıyor olarak görünüyor doğal olarak. Aynı sim kartı redmi note 8 telefona takıyorum ekstra hiçbir işlem yapmadan volte ve vowifi etkinleşiyor stock romda.

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Edit: Son sürüm PixelExperience Q Plus romu kurdum, üstüne son fastboot miui romun persist dosyasını flashladım ve gm8 dosyaları ile işlemi tekrarladım, şuanda VoLTE araması yapabiliyorum. Tek sorun başka volte kullanıcıları beni aradığında hd ses aktif olmuyor, sadece ben arayınca aktif oluyor.

Üst Alt