İnceleme QCY T2C(QS2) Bluetooth Kulaklık İzlenimlerim...

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Arkadaşlar herkese iyi forumlar.
Forumda gezerken görüyorum ki, kulaklık çıkışı olmayan type-c çıkışından ses çıkışı alan cihazlarda bluetooth kulaklık arayışı var. Bende uygun fiyatlı ve f/p ürünü olarak xiaomi red mi airdots alacaktım. Fakat aynı fiyat aralığında ve daha kaliteli bir kulaklık olan Qcy markasının T2c kulaklığını almaya karar verdim. Sahininden üzerinden ikinci el olarak 175 Tl ye sadece deneme amaçlı açılmış bir ürün buldum ve aldım.
Ürün zaten sıfır gibiydi. Arkadaş açmış ve beğenmediği için satışa çıkarmış.
Öncelikle belirtmek isterim ki, daha önce bir çok üst seviye kulaklık kullandım (ibasso, earsonics vs.) Bir kablosuz kulaklıktan, kesinlikle kablolu performansını beklemeyin hayal kırıklığına uğrarsınız. Özelikle qcy gibi düşük fiyatları ürünler ile hiç kıyas edemeyiz.

Ürünü xiaomi hybrid pro hd modeli ile biraz kıyas edeceğim. Ses rengini anlamaniz açısından.
Ses olarak kısa bir özet geçersem, ürün stereo bir kulaklık ve gayet güzel buldum. Midler, tizler ve basslar eşit seviye de. Hiç biri birbirinin üstüne çıkmıyor. Hepsi dengeli. Dolby kullandığım için ekolayzera çok güzel tepki veriyor. Yani ayar yaptıktan sonra kulaklık çok değişik ses rengine sahip olabiliyor.
Yapım gereği bass sevmeyen bir yapım var. Bu kulaklığı bu yönden sevdim. Gümbür gümbür bass bekleyen arkadaşlar almasınlar. Ama şunu da söylemek istiyorum basslar arkada yok olup gitmiyorda. Ben burdayım diyor ama ayarında. Hybrid pro nun yarısı kadar diyebilirim basslar için.
Ses yüksekliği gayet tatmin edici. Mi 8 cihazımda son sesin bir tık aşağısında tam istediğim ses seviyesini verdi (yüksek ses seven biriyim.)
Tizlere gelirsek yüksek seste filan kulak tırmalama vs yok ama hafif teneke gibi vermiyor değil. Dinledikce kulaklık burn-in olunca geçer diye düşünüyorum. Hybrid pro nun en başarılı olduğu yer tizler olduğu için bu konuda onun yanına yanasamaz.
Midler ise bence en başarılı kısmı. Tıpkı bir kablolu kulaklık gibi kaliteli veriyor. Hybrid pro nun midlerine yakın midleri var. Mid konusunda çok beğendim.
Kısacası bir hybrid pro hd kalitesi yok ama ona çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bir kablosuz kulaklık için ses kalitesi çok güzel. Standart bir telefon kutusundan çıkan kulaklıktanda fazlasıyla iyi bunu diyebilirim.

Ses konusunu hızlıca geçersek işimize yarayacak kısımları anlatayım.
Ürün gerçekten çok küçük kulağıma inanılmaz güzel oturdu ve o kadar zorlamama rağmen kendiliğinden düşme olmadı hiç.
Çok hafif ve dışarıdan ses alma konusunda izalasyon orta seviyenin bir tık üstü diyebilirim. Dışarıya ses veriyor mu onu deneme şansım olmadı.
Full müzik dinleyerek 3 saatte bitiremedim. Zaten incelemelerde 4 saat dayandığı söyleniyor. Tek kulaklık 40mah değerinde bataryaya sahip. Ürünün kutusu cebe sığacak kadar küçük ve 1000 mah power bank görevi görüyor kulaklıklar için. O yüzden yarı yolda kalma gibi bir durum çok zor.

Ürünün bağlantısı bir oda içinde kopmuyor veya yastığa yan yatınca da bağlantıda sorun olmuyor. Bluetooth 5.0 bu konuda güzel iş yapıyor.
Ürün ile pub g oynadım. Çoğu kişi bu oyun için kulaklık arıyor. Şunu belirtmek isterim ki sesler 0.5 saniye geriden geliyor her bluetooth kulaklıkta olduğu gibi. Ve durumu hiç sevmedim. Bir adama ateş ederken sanki etmiyor gibi oluyor. Sesin geriden gelmesi olayını sevmedim. Pub g konusunda her zaman kablolu kulaklık tavsiyedir.
YouTube videolarında klip izlerken saniyenin 5 te 1 i kadar bir gecikme söz konusu onu da hissetmeniz çok zor bu konuda başarılı buldum.
Arama konusuna gelirsek kısa aramalar için ideal ama uzun aramalarda karşı taraf sizi anlamakta zorluk çektiği için yorulur. O yüzden arama için alacaklar hiç bulaşmasin. Kulaklığın en kötü yönü sesli aramalardaki mikrofon performansı diyebilirim.
Sonuç olarak fiyatına göre müthiş bir kulaklık. Xiaomi airdots nasıldır bilmiyorum fakat onun yerine Altarnatif olarak önerebilecegim bir ürün.
Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• IMG_20190514_175036.jpg
    IMG_20190514_175036.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 65
  • IMG_20190514_174718.jpg
    IMG_20190514_174718.jpg
    535,9 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20190514_174731.jpg
    IMG_20190514_174731.jpg
    851,5 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20190514_174723.jpg
    IMG_20190514_174723.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20190514_175020.jpg
    IMG_20190514_175020.jpg
    932 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_20190514_174715.jpg
    IMG_20190514_174715.jpg
    672,6 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20190514_174709.jpg
    IMG_20190514_174709.jpg
    826,2 KB · Görüntüleme: 48

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
güzel bir inceleme olmuş. ellerinize sağlık. bende baseus Bluetooth aldim umarim pubg de sorun olmaz ayda yilda bir oynuyoruz ondada bu cekilmez ://

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
guzel inceleme olmuw ellerinize salik ama ben kulagin icinde Bluetooth olmasinini hic tarafdari diyilim bende sahsen 1 yildir basesu s06
Bluetooth kulaklik kullaniyorum en azindan kulagimin icinde degil Bluetooth evet ikiside zararli ama kulagin icindeki daha cok zararli benim wahsi duwuncem bu yonde

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
güzel bir inceleme olmuş. ellerinize sağlık. bende baseus Bluetooth aldim umarim pubg de sorun olmaz ayda yilda bir oynuyoruz ondada bu cekilmez ://
Baseus gibi bir marka sorun çıkarmaz diye düşünüyorum fakat sonuç olarak bluetooth olunca o anlık gecikme beni gıcık ediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ellerinize sağlık, güzel bir inceleme yazısı olmuş clap~~
Teşekkür ederim hocam. Kendi çapımda küçük bir inceleme oldu. Beğenmenize sevindim. :)

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Baseus gibi bir marka sorun çıkarmaz diye düşünüyorum fakat sonuç olarak bluetooth olunca o anlık gecikme beni gıcık ediyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim hocam. Kendi çapımda küçük bir inceleme oldu. Beğenmenize sevindim. :)
aynen öyle hocam. ufakta olsa gecikme oluyor. kulaklığı satarim büyük ihtimal.

1KaanK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
SamsungGalaxyJ6
Konular
0
xiaomi redmi airdots'u deneme fırsatınız oldu mu hangisini almalıyım karar veremedim ikisininde eksi artı yönleri var sizce QCY T2C mi REDMİ AİRDOTS mu

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
xiaomi redmi airdots'u deneme fırsatınız oldu mu hangisini almalıyım karar veremedim ikisininde eksi artı yönleri var sizce QCY T2C mi REDMİ AİRDOTS mu
T2c bariz olarak airdotsdan üstün hocam airdotsu 1 saat dinleme fırsatım olmuştu

Üst Alt