Yardım proximity sensor sorunu

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Arkadaşlar bu sorunu hiçbir şekilde çözemezsiniz ben günlerce araştırdım, ultrasonic diye salakça bir sensör kullanmışlar çalışma prensibi çok farklı hiçbir zaman çözülmeyecek son çıkan telefonlarda bunu kullanıyorlar verdiğim paraya yazık aldığım en berbat telefon herşeyi sorunlu
Global de dahi var bu sorun, hard reset yaptım yeni, bakalım düzelir mi bilmem yine haber veririm size buradan....|(
Eu stabil 12.0.12 deneyin. Sensör aktif ve sensör sorunu yaşamıyorum. Güncel eu da kurabilirsiniz eu romlarda bu sensörü devre dışı bırakma seçeneği mevcut. Sensör harekete duyarlı çalışıyor daha keskin hareketler ile telefonu kulağa getirip-götürmek gerekli.

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
Eu stabil 12.0.12 deneyin. Sensör aktif ve sensör sorunu yaşamıyorum. Güncel eu da kurabilirsiniz eu romlarda bu sensörü devre dışı bırakma seçeneği mevcut. Sensör harekete duyarlı çalışıyor daha keskin hareketler ile telefonu kulağa getirip-götürmek gerekli.
Peki nasıl yükleyebilirim

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
Şu an sürümünüz ne? Ben güncel miui sürümünde sensor sorunu yaşamıyorum şu an.
12.1.2 sürümündeyim dostum 😔 bazen kapanıyor ekran bazen kapanmıyor ve başka yerlere tıklanıyor konuşurken, bu sensörde sorun var küçük ultrasonic sensör zaten kısa zamanda tıkanır

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
12.1.2 sürümündeyim dostum 😔 bazen kapanıyor ekran bazen kapanmıyor ve başka yerlere tıklanıyor konuşurken, bu sensörde sorun var küçük ultrasonic sensör zaten kısa zamanda tıkanır
O sürüm sorunlu. İlk aldığımda bende de o lanet sürüm vardı kanser etti. Güncel romlarda sensor sorunu çok az artık. Ben EEA 12.5.4 kullanıyorum mesela hiç sorun olmadı dünden beri. Sizin cihazınız garantili Türkiye cihazı sanırım.

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
O sürüm sorunlu. İlk aldığımda bende de o lanet sürüm vardı kanser etti. Güncel romlarda sensor sorunu çok az artık. Ben EEA 12.5.4 kullanıyorum mesela hiç sorun olmadı dünden beri. Sizin cihazınız garantili Türkiye cihazı sanırım.
avrupa sürümünü pek önermiyorlar google arama olduğu için. miui arama ile google aramanın farkı nedir biliyor musunuz

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
avrupa sürümünü pek önermiyorlar google arama olduğu için. miui arama ile google aramanın farkı nedir biliyor musunuz
Miui arama ve mesajlaşma uygulamasında çağrı kayıt özelliği var sadece tek fark bu.
Üşenmeden denedim arama yapıp telefonu tam 50 kere kulağıma götürüp getirdim ve hepsinde sensor sorunsuz çalıştı.

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
Miui arama ve mesajlaşma uygulamasında çağrı kayıt özelliği var sadece tek fark bu.
Üşenmeden denedim arama yapıp telefonu tam 50 kere kulağıma götürüp getirdim ve hepsinde sensor sorunsuz çalıştı.
ŞUAN Sadece 12.5.4 te mi kalkmış yoksa 12.5.3 te de kalkmışmı? eea yerine eu yükleyecem yoksa :)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
ŞUAN Sadece 12.5.4 te mi kalkmış yoksa 12.5.3 te de kalkmışmı? eea yerine eu yükleyecem yoksa :)
EU sürümde de yok. 12.5.3 EEA denemedim. 12.5.3 yüklemek anlamsız 12.5.4 varken. Ben 12.5.4 öncesi EU 12.5.3 kullanıyordum 12.5.4 daha akıcı. Rom değişimi yapacaksanız hepsini bir deneyin bence. Benim tavsiyem 12.5.4 ama çünkü daha hızlı çalışıyor.

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
Evet mi store dan aldım tr garantili sizin bahsettiğiniz sürümü nasıl yükleyebilirim?

Üst Alt