Yardım proximity sensor sorunu

toricelli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
2
Halen sorun yaşayan arkadaşlarla ilgili olarak,
google play'den proximity sensor diye arattıklarında "proximity sensor yakınlık sıfırlama (onarım)" şeklinde çıkan uygulamayı yükleyip sensörü kalibre edebilirler. Az önce yaptığım telefon görüşmesinde sensörün düzeldiğini test ettim.
Programdaki talimatlarda el ile sensör kalibresi anlatılıyor ise de bu işe yaramıyor. Telefonu kulağınıza götürecek ve sol gözünüzle ekranda yeşil renkli yuvarlak belirince next tuşuna basarak kalibre edeceksiniz.
Kolay gelsin.

sametoguz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Smt
Cihazım
Mi5
Konular
8
Telefona programı indirip söylediğiniz şekilde uyguladım. Fakat öncesinde programda telefonun kılıfını çıkararak yapmak gerektiği ile ilgili bir bilgi yer alıyordu ve bende bu şekilde kılıfsız şekilde yaptım. Daha sonra kılıfin üst kısmının çok az da olsa ekrandaki sensörü kapattığını anladım. Yani oluşan sorun bende tamemen kılıfın sensörü karartmasindan kaynaklı olarak ekran açılmıyormuş. Sorunu yaşayan arkadaşlar kılıfı çıkararak denesinler sorun ortadan kalkacaktır.

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0
Bu cihazda yakınlık sensorü diğerleri gibi değil. UltraSonic sensor harekete duyarlı. O programların işe yarayacağını sanmıyorum.

toricelli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
2
Bu cihazda yakınlık sensorü diğerleri gibi değil. UltraSonic sensor harekete duyarlı. O programların işe yarayacağını sanmıyorum.
Denediğimi ve işe yaradığını belirterek paylaştım.

UCofUE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
UCofUE
Cihazım
10T Pro
Konular
3
Bende de aynı problem var ve çözemiyorum maalesef. Telefon uygulaması, devam eden çağrılar bölümümde de öncelik>yüksek diye bir seçenek yok maalesef.

Magery1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Magery
Cihazım
S21 Ultra 512GB
Konular
0
Google Asistan'ı kapatın. Telefon görüşmeleri sırasında sesli komut bir sebepten dolayı ekranı açıyor.

emRu11aH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 12t pro
Meslek
Üretim,Alım,Satım
Konular
19
Google Asistan'ı kapatın. Telefon görüşmeleri sırasında sesli komut bir sebepten dolayı ekranı açıyor.
Mantıklı değil dediğiniz, bende kapalı assitant o halde de açılıp duruyor ekran, yakınlık sensörünü de açınca da aynı sıkıntı devam ediyor,
millete sesli mesaj falan gönderiyorum.. drunk~~ :D

Son düzenleme:

Magery1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Magery
Cihazım
S21 Ultra 512GB
Konular
0
Mantıklı değil dediğiniz, bende kapalı assitant o halde de açılıp duruyor ekran, yakınlık sensörünü de açınca da aynı sıkıntı devam ediyor,
millete sesli mesaj falan gönderiyorum.. drunk~~ :D
Bende düzeldi.

sametoguz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Smt
Cihazım
Mi5
Konular
8
Arkadaşlar selamlar,
Öncelikle telefonun arama sırasında ekranının konuşmadan sonra açılması ile ilgili sorun yaşıyordum konuşma bitince telefonu kulağımdan indirdiğim halde telefon ekranı simsiyah şekilde duruyordu ve telefonu kapatamıyorum dolayısıyla. Şöyle bir çözüm buldum fotoğraflarını ekliyorum basit bir kağıt ile hallettim sorunu fakat benim sorunum kılıftan kaynaklı bir sorundu. Kılıf ekranın üst kısmının sensöre denk gelen kısmını kapattığı için bu sorunu yaşadığımı anladım ve çözümü fotodaki kağıt ile hallettim. Kağıdı fotodaki şekilde ince şekilde katlayıp sol üst kısmına fotodaki şekilde koyarsanız kılıfın üst kısmı telefonu tam kapatmıyor ve sensör sorunsuz şekilde işlevini yerine getiriyor. Umarım sizlerde de işe yarar.

Ekli dosyalar

• IMG_20210512_193651.jpg
    IMG_20210512_193651.jpg
    4,9 MB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20210512_193723.jpg
    IMG_20210512_193723.jpg
    5,5 MB · Görüntüleme: 54

emRu11aH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 12t pro
Meslek
Üretim,Alım,Satım
Konular
19
Arkadaşlar selamlar,
Öncelikle telefonun arama sırasında ekranının konuşmadan sonra açılması ile ilgili sorun yaşıyordum konuşma bitince telefonu kulağımdan indirdiğim halde telefon ekranı simsiyah şekilde duruyordu ve telefonu kapatamıyorum dolayısıyla. Şöyle bir çözüm buldum fotoğraflarını ekliyorum basit bir kağıt ile hallettim sorunu fakat benim sorunum kılıftan kaynaklı bir sorundu. Kılıf ekranın üst kısmının sensöre denk gelen kısmını kapattığı için bu sorunu yaşadığımı anladım ve çözümü fotodaki kağıt ile hallettim. Kağıdı fotodaki şekilde ince şekilde katlayıp sol üst kısmına fotodaki şekilde koyarsanız kılıfın üst kısmı telefonu tam kapatmıyor ve sensör sorunsuz şekilde işlevini yerine getiriyor. Umarım sizlerde de işe yarar.
Ne mutlu çözebildiyseniz, bana biraz ilkel bir yöntem gibi geldi,:) , orjinal spigen kılıf ilede sorun yapıyor bana, yakınlık sensörünü kapatayım birde, daha önce denedim sanki ama tekrar deneyeyim, ekrana çift dokunmayı bile kapatırım böyle olursa|(

Üst Alt