Yardım proximity sensor sorunu

habipyc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
habip
Cihazım
note 3
Konular
1
test ekranında hep 5 gösteriyor ama telefonla konuşurken yani kulağıma telefonu götürdüğümde ekran kapanıyor. bazen konuşma esnasında ekran açılıyor ama tekrar kulağımdan uzaklaştırıp yakınlaştırınca ekran kapanıyor. ben pek sorun etmiyorum.

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
test ekranında hep 5 gösteriyor ama telefonla konuşurken yani kulağıma telefonu götürdüğümde ekran kapanıyor. bazen konuşma esnasında ekran açılıyor ama tekrar kulağımdan uzaklaştırıp yakınlaştırınca ekran kapanıyor. ben pek sorun etmiyorum.

bahsettiğimde bu işte. aramalarda yanağın değiyor ekrana ve sessize alabiliyor,aramayı bekletebiliyor.

antonow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mertergeç
Cihazım
mi 10t pro
Konular
1
Sensör sol tarafta kameranın orda olduğu için eğer sağ kulağınıza dayıyorsanız bazen telefon büyük olduğu için o kısım boşta kalıyor ve açılıyor ekran.Bende sonradan farkettim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
malesef hala çözülmedi +*+*64663*+*+ koduyla test ediyorum ama hep 5.0
Aynı sorunu ben de yaşadım. Sonradan fark ettim bu telefonun yakınlık sensörü aynı zamanda harekete de duyarlı. Telefonu kulağınıza götürür gibi yaparak hareket ettirip sensörün önünü kapatırsanız değer değişiyor. Yakınlık sensörü harekete duyarlı aslında.

Amfibi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cuma Gençoğl
Cihazım
Mi5s plus
Konular
0
2 gun once mi 10t aldim. telefonla konusurken kulagima ilk goturdugumde ekran karariyor ama hic hareket ettirmesem bile ekran aciliyor tekrar. sensoru nasil kalibre edebilirim ya da nasil duzeltebilirim?
Aynı sorun bende de var, bir türlü çaresini bulamadım

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Aynı sorun bende de var, bir türlü çaresini bulamadım

*#*#64663#*#* tuşla.
Sağ üstten 3 noktaya bas.
Additional tools kısmına gir.
Acc calibration tool ve gyro calibration tool kısmına gir. İkisini de kalibre et.
Bu telefonda yakınlık sensörü özelliği telefonu hareket ettirmeye bağlı çalışıyor. Yani telefonu kulağa götürme hareketini algılıyor. Elinle ekranı kaparsan kararmaz. Tüm sensörleri kalibre etmek çok fayda sağlıyor.

Amfibi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cuma Gençoğl
Cihazım
Mi5s plus
Konular
0
*#*#64663#*#* tuşla.
Sağ üstten 3 noktaya bas.
Additional tools kısmına gir.
Acc calibration tool ve gyro calibration tool kısmına gir. İkisini de kalibre et.
Bu telefonda yakınlık sensörü özelliği telefonu hareket ettirmeye bağlı çalışıyor. Yani telefonu kulağa götürme hareketini algılıyor. Elinle ekranı kaparsan kararmaz. Tüm sensörleri kalibre etmek çok fayda sağlıyor.
Hocam çok teşekkür ederim. Şuan benim sorun çözüme kavuşmuş gibi görünüyor. Deneyip görelim bakalım.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam çok teşekkür ederim. Şuan benim sorun çözüme kavuşmuş gibi görünüyor. Deneyip görelim bakalım.

Tüm sensörleri kalibre ettikten sonra bende de sorun kalmadı. Android 11 daha yeni sürümlerinde daha da iyi olur umarım. Rica ederim.

sametoguz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Smt
Cihazım
Mi5
Konular
8
Arkadaşlar bütün kalibrasyonlari yaptım yeniden başlattım yapmadığım çözüm kalmadı ama o kadar kötü ve sinir edici bir halde ki bu sorun. Yani en basit şey telefonla konuşurken ekranın kapanması ve sonrasında açılıyor olması bu kadar rezalet hale nasıl getirebilirler. Android 10 Endonezya global romu kullanıyordum sorun yoktu Android 11 oldu güncelledim ve böyle bir sorun başladı çok kötü rezalet söyleyecek söz bulamıyorum yazıklar olsun. One plus mi denesem napsam. Yıllardır kullandığım marka herkese önerdim hiç yoksa 50 kişiye aldirmisimdir bugüne kadar ama bu saçma hata olacak iş değil yazık

patates5

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Mi 10T 8/128
Meslek
İhracat Sorumlusu
Konular
5
Arkadaşlar bütün kalibrasyonlari yaptım yeniden başlattım yapmadığım çözüm kalmadı ama o kadar kötü ve sinir edici bir halde ki bu sorun. Yani en basit şey telefonla konuşurken ekranın kapanması ve sonrasında açılıyor olması bu kadar rezalet hale nasıl getirebilirler. Android 10 Endonezya global romu kullanıyordum sorun yoktu Android 11 oldu güncelledim ve böyle bir sorun başladı çok kötü rezalet söyleyecek söz bulamıyorum yazıklar olsun. One plus mi denesem napsam. Yıllardır kullandığım marka herkese önerdim hiç yoksa 50 kişiye aldirmisimdir bugüne kadar ama bu saçma hata olacak iş değil yazık
Oneplus, Xiaomi'den çok daha kaliteli bir markadır, Apple'ın android versiyonu olarak düşünebilirsiniz, 3 yıl oneplus kullandım, şimdiye kadar ki en iyi telefon deneyimini yaşamıştım..

Üst Alt