Rom Pocophone F1 10.3.4.0 Stable Güncellemesi

DKaramazak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
4
Arkadaşlar bu güncellemeden sonra batarya süresinin azaldığını söyleyenler var. Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Beta'ya Beta, Stable'a Stable güncellemeler gelir. Yani Stable sürüme Beta ROM düşmez. Fakat bunun anlamı BETA ROM'u telefonunuza kurmamanız gerektiği değildir. Çeşitli hataları ve olası sorunları göze alıyorsanız kurmak sizin inisiyatifinizde.

Beta ROM'daysanız takribi olarak her hafta otomatik olarak BETA güncelleme alırsınız. Meraklı kullanıcılar için ilgi çekici olsa da asıl amaç Beta tester'ların hataları raporlaması ve yazılım / uygulama geliştiricilerin gelecek Stable ROM için hazırlık yapabilmelidir. Her hafta yeniden ROM kurup telefonu 0'lamak zaten normal bir kullanıcı için makul bir durum değildir.

Bir başka değişle bir Beta sürümde sizin için olmazsa olmaz bir özellik ya da düzeltme yoksa, bunu kurmanız teoride mantıklı bir durum değil, zira dediğim gibi BETA sürümlerin amacı çok farklı.

Bu forum sayfalarında da gördüğüm kadarıyla bir çok kullanıcı Beta ROM'ları yükleyip sonra da "yine olmamış!" gibi yorumlar yazıyor :) Ya hu zaten "olmamış" ROM bunlar, hatalar ve eksikler zaten olabilir. Olmuş mu, eksik gedik nedir diye bakın ve raporlayın diye, bunu kabullenen kullanıcılar için varlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hata mesajını tam yazarsanız ve sonrasında ne olduğunu söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada telefonunuzu bu işlem öncesinde Unlock yaptınız mı? Çünkü ısrarla söylüyorum ki bu başlıkta yazdığı gibi bu rom "Global Stable" değil, "Stable Beta" ROM. Xiaomi bu ROM'u Beta olarak tanımladığı için Unlock edilmemiş cihazlara kurulumu reddediyor olabilir.

Bu ROM Xiaomi'ye göre halen Beta ROM, bu sebeple telefonu Unlock etmeniz gerekebilir.
hocam benim telefonum kararlı stabil ve bootlooder kapalı ancak bu güncellemeyi aldım ama mesela beta romu güncelleme paketinden seçip yüklemeye çalıştığımda hata verdi

Arkadaşlar bu güncellemeden sonra batarya süresinin azaldığını söyleyenler var. Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?
evet gözle görülür derece de mi bilemem ama şarj süresi azaldı

Mahircevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Makine mühendisi
Konular
41
11 saattir 4.5g açık hiç kapatmadım, normal mi arkadaşlar ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-16-17-10-28-022_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-16-17-10-28-022_com.miui.securitycenter.png
    62,6 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2019-04-16-17-10-23-639_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-16-17-10-23-639_com.miui.securitycenter.png
    54,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2019-04-16-17-10-20-548_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-16-17-10-20-548_com.miui.securitycenter.png
    90,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2019-04-16-17-10-17-966_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-16-17-10-17-966_com.miui.securitycenter.png
    190,7 KB · Görüntüleme: 34

DKaramazak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Pocophone F1
Konular
4
11 saattir 4.5g açık hiç kapatmadım, normal mi arkadaşlar ?
Hocam değerleri gayet iyi buldum. Yeni sürüme güncellemedim ben de aşağı yukarı böyle sonuç alıyorum. Yeni güncellemeden sonraki hali mi bu ? Eğer yeni güncelleme yaptıysanız bölgenizi değiştirerek ota ile mi yaptınız yoksa manuel olarak mı kurdunuz?

Mahircevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Makine mühendisi
Konular
41
Ota üzerinden yaptım kardeşim .

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-16-17-23-57-789_com.android.updater.png
    Screenshot_2019-04-16-17-23-57-789_com.android.updater.png
    245,4 KB · Görüntüleme: 34

ibico_89

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
12
Ota üzerinden yaptım kardeşim .
Meraba Mahircevik kardeş biliyorum. Size yazıyorum. Ama kusura b. Arkadaşlar onlarda görücek şimdi de neyse ben konuya gireyim şimdi biliyorsunuz güncelleme vs geldi sonrası geri çekildi mi baya birşeyler oldu bende Pocophone F1 var son güncellemeyi bekliyorum. Gelicek mi her gün sistem güncelleme takip et ediyorum.da sonrası bölgeye Hindistan yaptım öyle geldi güncelleme ama yapmadım. Bazı arkadaşlar 'beta Stable' diyor bazıları ise global Stable' diyor kafam karışti peki öyle geliyorsa Hindistan olarak Türkiye niye gelmiyor bölge olarak çok saçma geldi bana sizce gelicekmi ben yapsam bir sonraki güncelleme betami gelicek yoksa farklı birşeyler olurmu kusura b. Tekrar dan Arkadaşlar güncelleme bir sürü yenilik getiriyor ne yapalım

Üst Alt