Yardım Poco X3 Pro Yazılımsal Sorunlar

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Herkese merhaba, cihaz donanım olarak güzel ancak yazılım olarak sıkıntıları mevcut. Bazen tam ekran hareketlerinden aşağıdan yukarıya itip uygulamayı arka plana atma özelliği çalışmıyor. Ekranı kapatıp açınca çalışır hale geliyor. Netflix'te de indirilen dizi veya film telefonu tamamen kapatıp açınca açılmaz hâle geliyor. Tekrar indirmek ya da silip izlemek gerekiyor.
Ayrıca şimdiye kadar hiç Tr romu duymamıştım bu rom hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirse çok memnun olurum. Bu rom ne zaman üretilmeye zaman başladı, global ve eea romdan farkı nedir vs?
Son olarak bl kilidi açmadan global veya eea roma geçebilir miyim, şimdiye kadar pek çok Xiaomi marka telefon aldım, biri hariç hepsi garantiliydi. Ama Tr rom ilk defa bu cihazda gördüm.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Sanırım bizim cihaz fazla kullanılan bir cihaz değil ki kimse hakkında yorum yapmıyor angel~~

Burakzerr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Sony Xperia XZ
Konular
2
Sanırım bizim cihaz fazla kullanılan bir cihaz değil ki kimse hakkında yorum yapmıyor angel~~
Hocam insanlar poco x3 aldı, ben de dahil. Hemen sonra Poco x3 pro cihazı duyuruldu. Tabii ki kimse geçiş yapamadı. Açıkçası sırf kamerası için bile x3 pro düşünebilirdim. Yazılım konusuna gelirsek. Poco'nun özellikle X serileri zaten bu konudan muzdarip. Nasıl X3 pro'da öyle hatalar varsa, x3 te de birsürü yazılımsal hata var. Hangi birini saysam bilemiyorum. EU veya Global roma geçeceksen illa BL kilidi açılacak önce. Xiaomi Tool v2 kullanarak kolayca yapabilirsin geçiş yapmak istiyorsan. Onun dışında söylenecek şeyler bunlar yani, çok da kurcalama yeni güncellemelerle giderilebilir sorunlar bunlar.

potenza33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alper
Cihazım
poco x3 pro
Konular
1
Ben şuan 12.5.2 sürüme yeni güncelledim. Tek sıkıntım ise turbo charge esnasında ondalıkların görünmemesi.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Hocam insanlar poco x3 aldı, ben de dahil. Hemen sonra Poco x3 pro cihazı duyuruldu. Tabii ki kimse geçiş yapamadı. Açıkçası sırf kamerası için bile x3 pro düşünebilirdim. Yazılım konusuna gelirsek. Poco'nun özellikle X serileri zaten bu konudan muzdarip. Nasıl X3 pro'da öyle hatalar varsa, x3 te de birsürü yazılımsal hata var. Hangi birini saysam bilemiyorum. EU veya Global roma geçeceksen illa BL kilidi açılacak önce. Xiaomi Tool v2 kullanarak kolayca yapabilirsin geçiş yapmak istiyorsan. Onun dışında söylenecek şeyler bunlar yani, çok da kurcalama yeni güncellemelerle giderilebilir sorunlar bunlar.
Teşekkür ederim detaylıca izah etmişsiniz. TR romu hakkında bilginiz var mı peki, ne zamandır çıkıyor bu rom ve poco serisine mi özgü? Bu arada X3 Pro'nun kamerası yeni sayılmaz. 2 yıldır kullandığım Mi 9T'de aynı kamera mevcut.

Burakzerr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Sony Xperia XZ
Konular
2
Teşekkür ederim detaylıca izah etmişsiniz. TR romu hakkında bilginiz var mı peki, ne zamandır çıkıyor bu rom ve poco serisine mi özgü? Bu arada X3 Pro'nun kamerası yeni sayılmaz. 2 yıldır kullandığım Mi 9T'de aynı kamera mevcut.
Tr rom'la Poco x3 sayesinde tanıştım, tanışmaz olaydım. Ne gereği vardı onu da anlamış değilim, bence mantıklı bi izahı da yok. Nedir bu derseniz eğer MIUI'ın tıpkı Hindistan, Çin, Endonezya vs gibi ülkeler için "sözde" özelleştirilmiş bir versiyonu. Daha yeni çıktı çok eski bir olay değil bu. Kimseye hiçbir getirisi de yok, aksine güncellemeler genelde Global romdan aylar sonra anca TR Rom'a geliyor. Kısacası bazı gereksiz hamleler işte, öyle çok bi olayı yok...

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Tr rom'la Poco x3 sayesinde tanıştım, tanışmaz olaydım. Ne gereği vardı onu da anlamış değilim, bence mantıklı bi izahı da yok. Nedir bu derseniz eğer MIUI'ın tıpkı Hindistan, Çin, Endonezya vs gibi ülkeler için "sözde" özelleştirilmiş bir versiyonu. Daha yeni çıktı çok eski bir olay değil bu. Kimseye hiçbir getirisi de yok, aksine güncellemeler genelde Global romdan aylar sonra anca TR Rom'a geliyor. Kısacası bazı gereksiz hamleler işte, öyle çok bi olayı yok...
Kilidi açmadan global ya da eea roma geçebilir miyiz peki?

Burakzerr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Sony Xperia XZ
Konular
2
Kilidi açmadan global ya da eea roma geçebilir miyiz peki?
Hayır, imkansız. Yalnızca kilidi açma süreni kısaltabilirsin o işi de en iyi Xiaomi Tool v2 yapıyor zaten. Talebi oluşturduktan 1 hafta sonra kilit açılmış oluyor

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Hayır, imkansız. Yalnızca kilidi açma süreni kısaltabilirsin o işi de en iyi Xiaomi Tool v2 yapıyor zaten. Talebi oluşturduktan 1 hafta sonra kilit açılmış oluyor
Teşekkür ederim bu romla devam o zaman, garanti bitince değişmemiş olursam eea romuna geçerim.

Burakzerr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Sony Xperia XZ
Konular
2
Teşekkür ederim bu romla devam o zaman, garanti bitince değişmemiş olursam eea romuna geçerim.
Garanti işini boşverin ya. Zaten bi işe yaradığı mı var Şaka bir yana ben de eea ya da globale geçeceğim. Sanırım bl kilidi açıldı benim. Belki de birazdan yüklerim :)

Üst Alt