Sohbet Poco X3 Pro Hakkında Düşünceleriniz

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
Bilgi eksik hocam. Uzatılan süre kayıt süresi, kapanma süresi değil. Yine 120 günde kapanıyor ama kayıt işlemi bir yıl içinde yapılabiliyor. Aradaki 245 gün imei kapalı kalıyor.
Bence de öyledir bir sene kayıtsız cihaz açık kalamaz ,onuda geçtik 1850 TL'nin önünü neden kapatsın resmi dolandırıcılık bunun adı

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
1) 120 gün mesajı hattı takar takmaz gelmiyor, 2 gün 3 gün bazılarına 15 20 gün sonra geliyor, hatta nadirattan da olsa bazılarına hiç gelmiyor, hanımın telefona 7 aydır hiçbir mesaj gelmedi :)

2) Çift hatlı telefonlar için resmi kullanım süresi 8 aydır (eğer ki çift hat kullanmazsanız) Bu 8 ay içinde imei kayıt yöntemi çıksın diye beklenir, poco f2 proda olduğu gibi bazen yöntem 5 6 ay sonra da sızdırılabilir

3) Yılbaşı geldiği zaman imei kullanım hakları sıfırlanır, çünkü esasen bu 120 gün hakkı yıllıktır, turistler ya da gurbetçiler geldikleri zaman kayıt vs uğraşmadan 120 gün kullanabilsinler diyedir. Haliyle bugünden itibaren nerdeyse yılbaşına 8 ay zaten var, yılbaşında da sıfırlanır 8 ay daha kullanım hakkı olur. Yani şu günden itibaren alan için 16 aylık süre zaten var demektir

4) Diyelim Xiaomi sızdırmadı, yöntem de bulunmadı bu yeni cihazlara... 16 ay kullanan kullanır, sonra isterse cihazın ekranını vs yedek parça fiyatına satar, yahut 4 ay kullanmadan bekler başka telefonla idare eder, bir sonraki yılbaşında sıfırlanır yine 8 ay daha kullanır.

Öldüm bittim yandım kayıt yok diye telaş yapmanın gereği yok yani :)

Olur da bizim devlet yetkilileri (aman duymasınlar) bu 4 aylık kullanım süresini tutup da 1 aya falan indirmezse tabi

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Bilgi eksik hocam. Uzatılan süre kayıt süresi, kapanma süresi değil. Yine 120 günde kapanıyor ama kayıt işlemi bir yıl içinde yapılabiliyor. Aradaki 245 gün imei kapalı kalıyor.
Hmm anladım hocam eksik bilgi için özür dilerim peki 245 gün de bitince diyelim 1 buçuk sene geçti telefon duruyor kayıtsız daha sonra kayıt da mı olmuyor ?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Özel bakar mısınız rica etsem
  • 3.23 Forumlarda sorun çözümlerinin yine forumda ve herkese açık alanlarda bulunması esastır. Özel mesaj sistemini sadece gerçekten "özel" olması gereken işleriniz için kullanın.

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
Hmm anladım hocam eksik bilgi için özür dilerim peki 245 gün de bitince diyelim 1 buçuk sene geçti telefon duruyor kayıtsız daha sonra kayıt da mı olmuyor ?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaşlar herşeyin bir çaresi bulunur, bu kadar cihaz nasıl kullanılıyor , boşuna sorun etmeyin derim

beytullahbkc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beytullah
Cihazım
Mİ12T
Konular
8
Çok basit , sırasıyla ayarlarlara girip en başta MIUI sürüm yazan yere 5 kere tıklayıp ardı ardına geliştirici seçenekleri açılana kadar devam edin, ardından artık geliştirici siniz dediğinde,yine ayarlar ek ayarlar geliştirici seçenekleri ve işaretli yerlerden işlem yapacaksınız ayrıca komutları dikkatlice yapın wifi kapalı iken olacak bu işlem
Hocam resimdeki gibi hallettim daha sonra mi hesabı sayfasına attı bende iş tamam diye tekrar Wi-Fi ye geçiş yaptım. Başvurunun olup olmadığını nasıl anlarım ? Ekleme. Şuan da bu hayatı veriyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 21

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
Hocam resimdeki gibi hallettim daha sonra mi hesabı sayfasına attı bende iş tamam diye tekrar Wi-Fi ye geçiş yaptım. Başvurunun olup olmadığını nasıl anlarım ? Ekleme. Şuan da bu hayatı veriyor
Öncelikle resimdeki gibi geliştirici seçenekleri açıyorsun, sonrası ek ayarlar dan mi kilit açma durumuna tıkla ve oradan sadece sim kart ile wifi kapalı durumda kendi şebeke interneti ile mi hesabı ile kilidi açma başvurusu yapın bekleyin ve gelen mesajda başarılı ise uyarı verir bu işlemi bir kez yapın başarılı olursa sonra tekrar yaptığında haftalarca uzatır süreyi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada mi hesabı şart kesinlikle şifreyi ve kullanıcı adını unutma benim tavsiyem gmail ile açmak mi hesabı ileriye dönük hat değişimi yüzünden tekrar kurtarma sorun olur

Ekli dosyalar

• IMG_20210423_214806.jpg
    IMG_20210423_214806.jpg
    293,6 KB · Görüntüleme: 20

beytullahbkc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beytullah
Cihazım
Mİ12T
Konular
8
Öncelikle resimdeki gibi geliştirici seçenekleri açıyorsun, sonrası ek ayarlar dan mi kilit açma durumuna tıkla ve oradan sadece sim kart ile wifi kapalı durumda kendi şebeke interneti ile mi hesabı ile kilidi açma başvurusu yapın bekleyin ve gelen mesajda başarılı ise uyarı verir bu işlemi bir kez yapın başarılı olursa sonra tekrar yaptığında haftalarca uzatır süreyi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada mi hesabı şart kesinlikle şifreyi ve kullanıcı adını unutma benim tavsiyem gmail ile açmak mi hesabı ileriye dönük hat değişimi yüzünden tekrar kurtarma sorun olur
Mi hesabı yoktu oradan hesabında açtım daha sonra ekrandaki gibi hata verdi ama bir mesaj gelmedi. Bekliyim mi tekrar mı yapayım aynı işlemi

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular