Soru Poco x3 Nfc pubg grafik sorunu

aliriza636

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şikayetim va
Cihazım
Poco X3 NVC
Konular
0
Arkadaşlar ben poco x3 nfc modelini almak istiyorum ve pubg oynayan birisiyim. Videolarını izledim ekim- kasım ayında çekilmis videoları. Pubg performansı nasıl kullanan varsa yazabilir mi ? Çünkü izlediğim videolarda poco x3 nfc pubg de aşırı yüksek olabiliyor kasım ayindaki videolarda öyleydi. Kullanan varsa sorabilir miyim pubg düzeldi mi aşırı (60fps) seçeneği geldi mi ? Çunkü öyle güçlü bir telefon nasıl sadece düşük orta yüksek ve aşırı yüksek grafik ayarlarını verebilir. Pubg oynayan varsa söylemek istediğimi anlamıstır. Şubat ayindayiz düzelmismidir çunkü telefon yeni çıktı. Lütfen yazimdakiler sorudur
Dostum aynı cihaz bendede var suanlik orijinal FPS 45 ama config dediğimiz dosya ile hem 60 hendey90 fos destekliyor ama oyunda n atma sorunu olabiliyor problem var ozyuzden

Meminn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
18
CALL OF DUTY MOBILE EKRAN KARARMA SORUNU var. Maçın en hızlı, en heyecanlı anlarında veya düşmanla çatışma sirasinda (Battle Royal modunda ) aniden ekran kararıyor. Oyun arkada devam ediyo sesler geliyo ama oyunu kapatip yeniden açana kadar düzelmiyor. Herkez oyundan kaynaklı olduğunu söylüyor. Dogru olabilir ama bütün hatanın oyundan kaynaklı olacağını zannetmiyorum. Önceki telefonum Samsung A50 bir kere bile kararma yaşamadım. Birçok yerli/yabanci kaynaktan grafik seceneklerinden düşük ayarlara çekildiğinde düzeltme/azaltma oldugu öğrendim.
Eski cihazım (A50 64gb) ayarım
*Grafik - ORTA *Kare Hızı - YÜKSEK. 'iken gayet akıcı sekilde oynatiyodu özellikleri NFC X3 e gore düşük olmasına rağmen.!
NFC X3 te Grafik seceneklerinde *Cok yüksek Kare Hızı seceneklerinde *Max secenegine kadar olmasina ragmen yine *Grafik - ORTA
*Kare Hızı - YÜKSEK seçeneğine kadar düşürdüm yinede çözüm olmadığı gibi kararma dışında takılma donma ve pil ısısının ani ve anormal düşüş ve artış sorunlarıyla karşılaştım.!!! Üstelik telefonu sırf COD Mobile'ı yüksek grafiklerde 120Hz akıcıliginda oynamak amaciyla aldim. Sonuç hayal kırıklığı :(
Oyun haricinde bi sorun göremedim. Sadece COD Mobile yükleyip oynadım. Bu yüzden Diger oyunlardaki performansina yorum yapamiyorum.

■ Ek olarak.

● Son Miuİ 12.0.5 güncellemesi bataryanın hızlı azalmasina ve ufak tefek yazılımsal bug'lara sebep oldu. Bekleme modunda bile sarj cabuk tükeniyor. Daha düşük Mah kapasiteli A50 bile çok yoğun kullanıma rağmen neredeyse 2 saat daha fazla götürüyor.(a50 4000Mah) Sarj etme konusunda Tabiki X3 açık ara önde 33w hızlı sarj destekli. Iki cihazın batarya farkları da şöyle;

| X3 NFC Lithium Polymer (Li-Po) 5160Mah 《

| A50 Lithium Ion (Li-Ion) 4000Mah 《

● Anlamadigim bir diğer seyde iki farkli X3 cihazın (#Donanim, #Depolama , #Sürüm, #Batarya eşit sekilde) birinde bu sorunlar yaşanırken diğerinde yaşanmıyor İnsallah bi sonraki güncelleme ile hem Activision hem de By!! Poco bu aradaki stabilizasyon sorununu çözerler.

POCO X3 NFC tam bir hayal kırıklığı oldu. :((
Cihaz mobile legends oyununda da baya berbat hayal kırıklığı oldu benim için çok sevinerek almıştım

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Poco x3 nfc de pubg gerçekten hayal kırıklığı sabit 90 fps yi geçin, sabit 60 fps bile veremiyor cihaz bundan daha eski tabir ettiğimiz ios cihazlar iphone 6s örneğin sabit 60 fps gördüm mesela, e şimdi 6s alsan temizinde 1500-1600 e buluyorsun gene ve halada kullanılıyor bu denli bir cihaz bu performansı verir iken sıfırları 3000 arasında dolaşan cihaz nasıl veremez anlamıyorum, gerçi yurtdışı alan bizlerin pek çemkirmeye haklı durumu olmuyor ama. İnsan genede bi içerleniyor bu duruma.. Xiaomi bizi anca configlerle bilmem nelerle uğraştırsın ucuz yollu fp cihazları olmasa yüzüne bakmam telefon kısmında da.

Meminn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
18
Forumdaki bütün romları kernelleri denedim hiçbir şey değişmedi denemediğim eea android 11 kaldı sadece onda da sonuç değişmicegi için oralı olmadım antutu yükseldi hızlı geçisler vb ama oyunda aynı kasıyor bazen ısınıyor ama kabullendim artık yeni telefon alana kadar böyle idare edicem

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
kardesim ben sabit 60 fps aliyorum soyleki soguk bir odada oynarsaniz isinmaz cok islemci 36 derece oluyor bende hic kasmadi droplanmadi.ama sıcak bir odada pubg oynasam bitti artik islemci 45, dereceleri goruyor oyunda donma takilma oluyor.cok vahim durum.arkasina fan koyun oynayin bu telefonla oynayacaksaniz.telefon egerki soguk olursa kasmaz.donmaz takilmaz.bizzat kendim denedim.evde soguk bir odada oynuyorum.isde sicak oldugu icin oda 30 dereceden fazla oluyor.telefonda pat diye isinmasi normal ve kasmaga basliyor 60 fpsde..net anlata bilmis olmam lazim sizlere.60 fpslil cihaz degil.egerki oynamak isterseniz 60fpsde fan takin arkasina.ohooo bunun bide yaz donemi var 40 derece sicaklikda telefon yanar yanar.kisacasi tam bir hayal kirikligi oldu benim icin pubgde.ama gunluk kullanimda cok iyi.ben kendime soz verdim artik androide elvida.2 3 yil sonra iphone la devam artik.pahali olsa bile iphone seni yari yolda birakmaz hic bir zaman.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
kardesim ben sabit 60 fps aliyorum soyleki soguk bir odada oynarsaniz isinmaz cok islemci 36 derece oluyor bende hic kasmadi droplanmadi.ama sıcak bir odada pubg oynasam bitti artik islemci 45, dereceleri goruyor oyunda donma takilma oluyor.cok vahim durum.arkasina fan koyun oynayin bu telefonla oynayacaksaniz.telefon egerki soguk olursa kasmaz.donmaz takilmaz.bizzat kendim denedim.evde soguk bir odada oynuyorum.isde sicak oldugu icin oda 30 dereceden fazla oluyor.telefonda pat diye isinmasi normal ve kasmaga basliyor 60 fpsde..net anlata bilmis olmam lazim sizlere.60 fpslil cihaz degil.egerki oynamak isterseniz 60fpsde fan takin arkasina.ohooo bunun bide yaz donemi var 40 derece sicaklikda telefon yanar yanar.kisacasi tam bir hayal kirikligi oldu benim icin pubgde.ama gunluk kullanimda cok iyi.ben kendime soz verdim artik androide elvida.2 3 yil sonra iphone la devam artik.pahali olsa bile iphone seni yari yolda birakmaz hic bir zaman.
Arkadaşlar ben mi note 10 lite kullanıyorum işlemcim poco x3 nfcden daha düşük sp730g ben gfx veya config kullanarak SABİT 60 fps aliyorum ayrıca yazın temmuzun ortasında en sıcak vakitte oynadım telefon normal olarak ısınır zaten ama asla performanstan ödün vermez sizde de aynısı olması gerekir diye düşünüyorum hatta sizin ekran yenileme hızınız 120 hz 90 fps bile alırsınız ama sabit 90 fps olur mu onu bilmem youtubede nerdeyse bütün 90 fps videolarıı izledim x3 nfcnin çoğu sabit alamıyo ekran paylaşımı yaptıkları için . Uzun lafın kısası bu cihaz sabit 60 fps alır yaz da olsa kış da olsa azıcık ısınır ki bu normal bir şey gönül rahatlığı ile alabilirsiniz

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
Arkadaşlar ben mi note 10 lite kullanıyorum işlemcim poco x3 nfcden daha düşük sp730g ben gfx veya config kullanarak SABİT 60 fps aliyorum ayrıca yazın temmuzun ortasında en sıcak vakitte oynadım telefon normal olarak ısınır zaten ama asla performanstan ödün vermez sizde de aynısı olması gerekir diye düşünüyorum hatta sizin ekran yenileme hızınız 120 hz 90 fps bile alırsınız ama sabit 90 fps olur mu onu bilmem youtubede nerdeyse bütün 90 fps videolarıı izledim x3 nfcnin çoğu sabit alamıyo ekran paylaşımı yaptıkları için . Uzun lafın kısası bu cihaz sabit 60 fps alır yaz da olsa kış da olsa azıcık ısınır ki bu normal bir şey gönül rahatlığı ile alabilirsiniz
hayir kardesim x3 son guncellemeden sonra 12.0.8 guncellemesinden sonra droplar yarandi pubgde.onuda fark nasil ettim isde sicak bir yerde oldugum icin pubg oynadigimda 60 fpsde yogun oyun temposunda adamlarin en sık oldugu yerlere atladigimda isinma oluyodu programlarla baktigimda batarya 40 dereceleri islemci ise 45 dereceni goruyordu.droplar ani fps dususleri oluyordu.ama eve geldigimde oda sicakligi 20 23 deerecede oyun oynadigimda islemci maksimum 36 derece bataryada 32 derece oluyordu ne kasma ne donma nede fps dususleri gordum.yani evet 60 fpsmi aliyormu? aliyor ama telin isinmamasi lazim.yaz aylarinda arkasinda guzel bir fan olursa fpsde dusmez rahat oynatir.ama 90 fpslik cihaz degil kesinlikle yani.90 fps oynadiginda fps 60lara 70 lere iniyor.bazende 50lerede indigi oldu isindigi icin

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
hayir kardesim x3 son guncellemeden sonra 12.0.8 guncellemesinden sonra droplar yarandi pubgde.onuda fark nasil ettim isde sicak bir yerde oldugum icin pubg oynadigimda 60 fpsde yogun oyun temposunda adamlarin en sık oldugu yerlere atladigimda isinma oluyodu programlarla baktigimda batarya 40 dereceleri islemci ise 45 dereceni goruyordu.droplar ani fps dususleri oluyordu.ama eve geldigimde oda sicakligi 20 23 deerecede oyun oynadigimda islemci maksimum 36 derece bataryada 32 derece oluyordu ne kasma ne donma nede fps dususleri gordum.yani evet 60 fpsmi aliyormu? aliyor ama telin isinmamasi lazim.yaz aylarinda arkasinda guzel bir fan olursa fpsde dusmez rahat oynatir.ama 90 fpslik cihaz degil kesinlikle yani.90 fps oynadiginda fps 60lara 70 lere iniyor.bazende 50lerede indigi oldu isindigi icin
90 fps için dediklerine katılıyorum ama bataryanin 40 derece olması normal 45+ üzeri olması sıkıntı benim kanaatimce

karaman1998

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Kardeşim aynen dediğin gibi iphone 8 plus vardı ikinci el onu almadım poco x3 aldım sıfır ama şuan kafamı duvarlara vuruyorum oyunun 60 fps kilidini açtım ama gel gelelim 1 dakika sürüyo telefon ısındıktan sonra direkt 45 fps düşüyor droplar başlıyor ah ben iphonedan niye şaştım

Üst Alt