Soru Poco F6 Pro hakkında düşünceleriniz?

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
185
Son düzenleme:

Murad Ali

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
185
Erdi Özüağ'ın aklımı çelen Poco F6 Pro videosu;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Murat5117

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xperia z2
Konular
11
Evet dün saat 10;30 itibarı ile artık Poco F6 Pro kullanıcısıyım
Hayırlı olsun hocam bu cihazın şebeke çekim gücünün yüksek olduğundan bahsediyorlardı başka bir cihaz ile çekim gücünü test edebilirmisiniz birde hoparlör sesi nasıl merak ediyorum genel bir değerlendirme yapabilirmisiniz bende mi13t pro ile bunun arasında kaldım oyun oynayacağım için 13t pro ya biras soğuk bakıyorum mediatek işlemci olduğu için

Murad Ali

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
185
Hayırlı olsun hocam bu cihazın şebeke çekim gücünün yüksek olduğundan bahsediyorlardı başka bir cihaz ile çekim gücünü test edebilirmisiniz birde hoparlör sesi nasıl merak ediyorum genel bir değerlendirme yapabilirmisiniz bende mi13t pro ile bunun arasında kaldım oyun oynayacağım için 13t pro ya biras soğuk bakıyorum mediatek işlemci olduğu için
Oyun oynamayan birisiyim onun için oyun haricinde bilgi vereyim, ben cihazı sorunsuz kurdum ve anında son sürüm güncellemeyi yükledi, müzik için stereo ses ve dolby atmos benim için yeterli, telefon sesi benim gibi yaşı ilerlemiş birisi için gayet temiz ve yeterli cızırtı falanda yok,
İşlemcisine gelince; eski bir android geliştiricisi olarak ben bu cihazı tasarımı ve işletimcisi çok iyi olduğu için aldım, kamera konusunda da aşırı beklentin yoksa şuan için alınabilecek en iyi F/P ürünü bu cihaz derim, birçok uygulama ile geliyor ama bir çoğunu kaldırabiliyorsun tavsiye ederim

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Oyun oynamayan birisiyim onun için oyun haricinde bilgi vereyim, ben cihazı sorunsuz kurdum ve anında son sürüm güncellemeyi yükledi, müzik için stereo ses ve dolby atmos benim için yeterli, telefon sesi benim gibi yaşı ilerlemiş birisi için gayet temiz ve yeterli cızırtı falanda yok,
İşlemcisine gelince; eski bir android geliştiricisi olarak ben bu cihazı tasarımı ve işletimcisi çok iyi olduğu için aldım, kamera konusunda da aşırı beklentin yoksa şuan için alınabilecek en iyi F/P ürünü bu cihaz derim, birçok uygulama ile geliyor ama bir çoğunu kaldırabiliyorsun tavsiye ederim
Hocam Türkiye cihazı mı aldınız yoksa IMEI repair yapıldı mı

Murad Ali

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
185
Hocam Türkiye cihazı mı aldınız yoksa IMEI repair yapıldı mı
Eskiden olsa fark etmezdi ama artık Repair cihazla uğraşamıyorum, Birgün arkadaşlarla oturmuş Android üzerine sohbet ederken Poco F6 Pro cihazın işlemcisi ve tasarımı dikkatimizi çekti, kendi aramızda değerlendirme yaparken Erdi Özüağ'ın videosunu izledik onun üzerine 15 - 20 gün araştırdık ve telefoncu bir arkadaşı arayıp 4'ümüz birden Poco F6 Pro siparişi verdik ve cihazdan memnunuz sonuçta Snapdragon 8 Gen 2 işlemci...

Son düzenleme:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Eskiden olsa fark etmezdi ama artık Repair cihazla uğraşamıyorum, Birgün arkadaşlarla oturmuş Android üzerine sohbet ederken Poco F6 Pro cihazın işlemcisi ve tasarımı dikkatimizi çekti, kendi aramızda değerlendirme yaparken Erdi Özüağ'ın videosunu izledik onun üzerine 15 - 20 gün araştırdık ve telefoncu bir arkadaşı arayıp 4'ümüz birden Poco F6 Pro siparişi verdik ve cihazdan memnunuz sonuçta Snapdragon 8 Gen 2 işlemci...
Hocam bu nasıl bir arkadaş ortamı :D imrendim valla :D
Ürün güzel dediğiniz gibi ama beni düşündürten Poco olunca sorunlar peşinizi bırakmıyordu eskiden :) Umarım düzelmiştir.
Tabi bir de bütçe meselesi.

Murad Ali

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
185
Hocam bu nasıl bir arkadaş ortamı :D imrendim valla :D
Ürün güzel dediğiniz gibi ama beni düşündürten Poco olunca sorunlar peşinizi bırakmıyordu eskiden :) Umarım düzelmiştir.
Tabi bir de bütçe meselesi.
Aşırı bir beklentiniz yoksa cihazda sıkıntı sorun yok 1 haftadır kullanıyorum kendimce yaptığım testlerde de bir problem görmedim ha bütçe konusu doğru ancak gelecek zamlarda düşünülünce fiyatı ne olur bilinmez

Rolnes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi Note3
Konular
5
Samsung S20 FE snapdragon modelinden geçtim bu cihaza. Aslında geçmesem yeriymiş. Kamera onun kadar stabil ve iyi değil. Bu telefonun en güzel yanı hızlı şarj olması ve büyük pili sayesinde ekran süresi. Bunun dışında yazılımsal anlamda ciddi sorunlar var. Örneğin WhatsApp'tan gelen bir bildirimde telefonun üst bölümünde yer alan bildirim ikonları bile mevcut değil. Whatsapp logosu yerine boş, beyaz bir daire var. Yani oyun oynamayacaksanız 30.000TL'ye Xiaomi tarafında da güzel alternatifler var. Gerçekten pişmanım bu cihazı aldığıma.

Bir whatsapp araması alıyorsunuz, sessize almak için ses açma kapama tuşuna basmanız bir işe yaramıyor. Yanlışlıkla son açık uygulama penceresine tıklayıp başka bir uygulamaya geçtiğinizde çağrı hala sesli biçimde çalıyor. Yani aldığınız çağrı öncelikli değil, sanki youtube premiumla bir müzik dinliyorsunuz ve o şarkıyı arka planda oynatiyorsunuz.

Instagram'da reels izliyorsunuz ve bir anda manasız biçimde ekran kararıyor. Bu cihaz ilk gelir gelmez satın aldım, 3 guncelleme aldı bu sorun hala düzelmedi.

Yazılımsal açıdan berbat bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Tek artısı donanımı.

HyperOS diye kıyameti kopardılar. Nedir hocam HyperOS? Uzaya çıktık mı? Ne farkı var MIUI'dan? Bilgilendirilmek istiyorum.

Ayrıca Google Aramalar berbat bir uygulama. Alternatif apk kullanmak yerine x tabanlı iyi ekran süresi veren bir stock ya da custom rom arayışı içerisindeyim.

Şu anda pek bir şey bulamadım muhtemelen bu cihaz pek tercih edilmediğindendir. X6 ya da f6 kadar tercih edildiğini görmedim.

Rom arayisindayım, önerilerinizi bekliyorum. Saygılar

Üst Alt