Ana Başlık Poco F3 / Redmi K40 - Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
12.5a geçince tekrar mı başladı sorun, yoksa sizde hiçbir zaman düzelmemiş miydi?
Gariptir 12.5 tan önce yoktu bende wasntme~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet arkadaşlar an itibariyle f3 ün içinden geçmiş durumdayım. Bana romu kurmak konusunda yardımcı olabilecek var mı? Şu an son şans mi flashla fastvlboottan rastgele bir rom kurmak, twrp kuramadım cihaza. Tek kullanımlık twrp var oda temiz kurulum için olmuyor, şu an rom yok cihazda herşeyi sildim galiba

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Evet dostlar bugün gün boyu süren ve beni epey terleten bir süreçten sonra sağ salim kurdum miuimix romu :D :D . Olayları özet şekilde anlatayım görenlerin okuyanların başına aynı şey gelmesin. İlk önce bir twrp arayışına girdim, forumdada linki var cihaz başlığı altında. Bu kısımda biraz acele ettiğim ve eksik okuduğum için hata yapmışım. Twrp ilk kurulduğunda tek seferlik oluyor, kalıcı yapmak için aynı twrp dosyasını cihaza twrpyi hiç kurmadan kopyalayıp, kurduktan sonra flashlamak gerekiyormuş. İşte ben tam burda patladım, silineceği aklımdan çıkmış bir şekilde bütün sistem dosyalarını sildim. Cihaz fastbootta kaldı, tek kullanımlık twrp açabiliyordum sadece, çokta tecrübeli olmadığım için adbyle çok geç tanıştım. Telefonda hiç sistem dosyası olmadığı için ve twrpdeyken bu yüzden PC telefonu tanımadığı için bir türlü sistemi kuramadım. Panik olmaya başladım akşama doğru, forumda çeşitli konulardan birşeyler yakalamaya çalışıyorum ama yok ne denersem deneyim bana mısın demiyor kabul etmiyor. İşlemlere başlayalı tam 12 saat olmuştu ki artık cihazı gözden çıkardım zarar versemde sıkıntı olmazdı. 2016 senesinden kalma bir konu buldum Google amcada, Adb ile çözüleceğini söyleyen. Daha önce denediğimden açıkçası çok ümitli değildim ama ok yaydan çıktı bir kere:D:D. Bahsettiği komutları vs birebir girdim birde ne göreyim oldu hahahaha. Bu kadar uğraştık bu muydu dedirtti kendine. Neyse ki geç oldu güçte oldu ama güzelde oldu gibi. Daha ilk açılışta bile farkı hissettim. Uzun kullanım detaylarını paylaşıcam yine pil performans dengesini vs.

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Evet dostlar bugün gün boyu süren ve beni epey terleten bir süreçten sonra sağ salim kurdum miuimix romu :D :D . Olayları özet şekilde anlatayım görenlerin okuyanların başına aynı şey gelmesin. İlk önce bir twrp arayışına girdim, forumdada linki var cihaz başlığı altında. Bu kısımda biraz acele ettiğim ve eksik okuduğum için hata yapmışım. Twrp ilk kurulduğunda tek seferlik oluyor, kalıcı yapmak için aynı twrp dosyasını cihaza twrpyi hiç kurmadan kopyalayıp, kurduktan sonra flashlamak gerekiyormuş. İşte ben tam burda patladım, silineceği aklımdan çıkmış bir şekilde bütün sistem dosyalarını sildim. Cihaz fastbootta kaldı, tek kullanımlık twrp açabiliyordum sadece, çokta tecrübeli olmadığım için adbyle çok geç tanıştım. Telefonda hiç sistem dosyası olmadığı için ve twrpdeyken bu yüzden PC telefonu tanımadığı için bir türlü sistemi kuramadım. Panik olmaya başladım akşama doğru, forumda çeşitli konulardan birşeyler yakalamaya çalışıyorum ama yok ne denersem deneyim bana mısın demiyor kabul etmiyor. İşlemlere başlayalı tam 12 saat olmuştu ki artık cihazı gözden çıkardım zarar versemde sıkıntı olmazdı. 2016 senesinden kalma bir konu buldum Google amcada, Adb ile çözüleceğini söyleyen. Daha önce denediğimden açıkçası çok ümitli değildim ama ok yaydan çıktı bir kere:D:D. Bahsettiği komutları vs birebir girdim birde ne göreyim oldu hahahaha. Bu kadar uğraştık bu muydu dedirtti kendine. Neyse ki geç oldu güçte oldu ama güzelde oldu gibi. Daha ilk açılışta bile farkı hissettim. Uzun kullanım detaylarını paylaşıcam yine pil performans dengesini vs.
Geçmiş olsun hocam, bu konudaki her mesajınızı takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için, ortaya koyduğunuz emek için çok teşekkür ederim.

karizma6080

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ilter
Cihazım
Poco f3
Meslek
Kimyager
Konular
0
Geçmiş olsun kardeş, xiaomi de bu rom twrp işleri biraz sıkıntılı maalesef. Neyse deneyimlerini bekliyoruz romla ilgili.

LORDBONZ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
POCO F3 250Gb
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Arkadaşlar global 12.5 yüklü bazı sorunlar var. Aşağı çekerek kontrol paneli ve bildirim bölümü açılır ya sağ ve sol da benim sağ da sol da ikisi de bildirim panelini açıyor. Kontrol paneli için en üstten tutuyorum. Dışarıda güneş altında parlaklık yükseliyor sonra kendini kısıyor ekran resmen karanlık oluyor.
Hocam dediginiz olayı bildirim paanelden çöze bilirsiniz
Eyvallah hocam bilgi için sağol yeni öğrendim. Ancak bende mi 10 vardı eu. Rom kullanıyordum 12.5 ancak onda öyle bir şey yoktu. Şimdi her iki taraftan da bildirim inmesi fazlası ile saçma olmuş, galiba böyle olursa eski kontrol paneli kullanmak daha mantıklı.
Ekran kararma olayıda eu roma geçerseniz sıkıntı yaşamazsınız

Hocam 12 saat ugraşmanıza gerek yoktu konuları dikkatli okusaydınız sorun olmazdı geçmiş olsun tekrardan

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Hocam dediginiz olayı bildirim paanelden çöze bilirsiniz

Ekran kararma olayıda eu roma geçerseniz sıkıntı yaşamazsınız

Hocam 12 saat ugraşmanıza gerek yoktu konuları dikkatli okusaydınız sorun olmazdı geçmiş olsun tekrardan
Evet hocam maksimum 1 saate olacak işi 12 saatte yaptım, tecrübe oldu banada. Arkadaşlarada benim vasıtamla tecrübe olsun. Ekran kararma miuimixtede yok şuan, global romda günde 2-3 kez olurdu şimdiye kadar hiç olmadı.

Geçmiş olsun kardeş, xiaomi de bu rom twrp işleri biraz sıkıntılı maalesef. Neyse deneyimlerini bekliyoruz romla ilgili.
İlk izlenimimi yazdım yukarıda hocam, devamıda gelecek ama şunu söyleyeyim pil konusunda beklentilerimi karşılayacak gibi duruyor, full 120hz şu an 3 saat ekran süresi var şarj %53. 5 küsür saatleri görücez gibi duruyor ki buda globale 1 saat eklemiş demek oluyor. Boşta pil tüketimide çok az, özellikle ara değerlerde denedim gece yatarken %36 8 saat sonra %33 tü içinde 700 mb civarında wp yedeği yüklemeside var. Global romda güya pil tasarrufu adı altında 120hz'in kısıldığı saçma sapan yerler oluyor fps drop gibi geliyor insana can sıkıyor akıcılık konusunda. Mesela son uygulamalar bölümünde çok başıma geliyordu benim. Tam ekran hareketlerini kullanıyorum, son uygulamalara gitmek veya ana menüye gitmek için kullanılan hareket yolu aynı bir yere kadar, global romda son kullanılanlar menüsü 90hz ana menü 120hz, ana menüye gitmek istersen cihaz son kullanılanlara gideceğini hesaplayıp 90a çekiyor tazelemeyi sonra ana menüye gidince kafası karışıyor bir drop yiyoruz orda. Miuimix son uygulamalardada 120hz kullanıyor. Zaten şu menüde toplasan günde 1 dakika bile durmuyoruz neyin pil tasarrufunu yapıyorsa o süre içinde. Uygulama açılışlarında global rom dokunduğunuz anda kaç hz ile çalışacaksa ona geçiyordu, daha uygulama ekrana gelmeden fps düşünce ikondan başlayan animasyon drop yemiş oluyordu. Miuimixte uygulamaya girince uygulama açılana kadar geçen kısa süre içinde yapıyor bu hz değişimini bu yüzden biz hiç hissetmeden değişimi sunmuş oluyor bize. Küçük şeyler gibi geliyo olabilir ama genel akışı çok etkileyen şeyler bunlar.

Geçmiş olsun hocam, bu konudaki her mesajınızı takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için, ortaya koyduğunuz emek için çok teşekkür ederim.
Teşekkür ederim hocam, cihaz alacakken böyle detaylı yorumlar görünce çok mutlu oluyorum. Birileri görüp faydalanırsa diye elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Mutlu oluyorum paylaşınca bilgiyi.

Son düzenleme:

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Bu hz değiştirme olayını gösteren ekran kaydı. Global romdada birisi çekip atarsa aradaki farkı daha iyi görürüz.

mhmt4242

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
XİAOMİ Mİ A1
Konular
0
Herkese merhaba iyi akşamlar. Benim bir sıkıntım var yaklaşık olarak 7 gün önce Poco F3 8/256 aldım ama aldığım günden beri ses konusu beni kesinlikle tatmin etmedi çok az ses çıkıyor mesela birkaç kez telefon cebimde olduğu halde arayanı duyamadım daha önce mi10t kullanıyordum muhteşem bir ses kalitesi vardı. Hem arama sesi olsun hem müzik dinlerken veya film izlerken olsun arkada da hoparlör olduğu halde çok kötü ses kalitesi var neden olabilir veya ne yapmam gerek

bu konuda bilgisi olan veya yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler …

karizma6080

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ilter
Cihazım
Poco f3
Meslek
Kimyager
Konular
0
Bugün ki kullanımım. Full mobil veri aktif sabah 8 den bu yana wifi hiç yok. Bence gayet iyi gibi 3 saate yakında oyun var. Setedit ile 90 Hz de kullanıyorum.

M2012K11AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Herkese merhaba iyi akşamlar. Benim bir sıkıntım var yaklaşık olarak 7 gün önce Poco F3 8/256 aldım ama aldığım günden beri ses konusu beni kesinlikle tatmin etmedi çok az ses çıkıyor mesela birkaç kez telefon cebimde olduğu halde arayanı duyamadım daha önce mi10t kullanıyordum muhteşem bir ses kalitesi vardı. Hem arama sesi olsun hem müzik dinlerken veya film izlerken olsun arkada da hoparlör olduğu halde çok kötü ses kalitesi var neden olabilir veya ne yapmam gerek

bu konuda bilgisi olan veya yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler …
Hocam hoparlör temizliğinş açıp sesi en sona getirip bi deneyebilir misiniz? Aklıma ses ayarlarından bişey geliyo fotosunu yüklüyorum ona bakın bi açıksa eğer uygulamaları kısmış olabilirsiniz

Bugün ki kullanımım. Full mobil veri aktif sabah 8 den bu yana wifi hiç yok. Bence gayet iyi gibi 3 saate yakında oyun var. Setedit ile 90 Hz de kullanıyorum.

M2012K11AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Hocam başarılı gözüküyor 3 saat oyuna rağmen 6 küsür saatler ki çok net değil ss ama %25 civarında hala şarj var. Başarılı bence

Ekli dosyalar

• IMG_20210630_233641.jpg
    IMG_20210630_233641.jpg
    224,3 KB · Görüntüleme: 23
Üst Alt