Rehber Poco F2 Pro'da VoWifi Nasıl Aktifleştirilir? (Videolu)

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Tüm adımları yapıyorum telefonu kapatıp açınca vowifi simgesi nedense gelmiyor programdan tekrar baktım ve yaptığım işlemler kafasına göre değişmiş vodafone kullanıcısıyım bu arada

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    144,7 KB · Görüntüleme: 66

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
İşlemleri yapıyorum telefonu yeniden başlatmadan önce sorun yok volte ve vowifi ikiside aktif uçak moduna alıp deniyorum çalışıyor. telefonu kapatıp açtığım zaman kafasına göre profiller aktif oluyor mesela az önce portugal_volte aktif olmuştu onu devre dışı bırakıp sildim tekrar baştan yaptım kapatıp açtım bu seferde spain-volte-vodafone aktif oldu bunu nasıl çözebilirim hocam

murat0174

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
0
Su deyince fotodaki hatayı alıyorum.
Cihaz Eu 12.2.1.
Programları Windows 10 işletim sistemi olan pc'ye eksiksiz kurdum. Usb hata ayıklama açık
Adb'de sürekli aynı hatayı alıyorum...

Ekli dosyalar

• IMG_20201212_143517.jpg
    IMG_20201212_143517.jpg
    7,8 MB · Görüntüleme: 59

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Su deyince fotodaki hatayı alıyorum.
Cihaz Eu 12.2.1.
Programları Windows 10 işletim sistemi olan pc'ye eksiksiz kurdum. Usb hata ayıklama açık
Adb'de sürekli aynı hatayı alıyorum...
cihazın rootlumu? rootlu ise su kodunu girdikten sonra cihaz ekranından izin ver demen gerekiyor

[C_a_N_e_R]

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
İşlemleri yapıyorum telefonu yeniden başlatmadan önce sorun yok volte ve vowifi ikiside aktif uçak moduna alıp deniyorum çalışıyor. telefonu kapatıp açtığım zaman kafasına göre profiller aktif oluyor mesela az önce portugal_volte aktif olmuştu onu devre dışı bırakıp sildim tekrar baştan yaptım kapatıp açtım bu seferde spain-volte-vodafone aktif oldu bunu nasıl çözebilirim hocam
Hocam hangi sürümü kullanıyorsunuz?
Telefonunuz imei tamirli mi?

Her şey uyumluysa ve ROW_Commercial "Active" olarak gelmiyorsa çalışmayacaktır. Aynı olay endonezya romunda başıma gelmişti ve çalıştıramamıştım. O sebeple endonezyada çalışmaz diye açıklamalara yazmıştım. Sildikçe başka bir yerde kendini active ediyordu aynı bu şekilde. Çözümünü bulamadım.

Son düzenleme:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Selamlar,
VoWifi konusunda sıkıntı yaşayan epey kullanıcı olduğunu gördüm. Bununla ilgili bir video paylaşıyorum. Uzun süredir bu yöntemle sorunsuz ve stabil olarak kullanıyorum. Forumda bilgilendirici konular mevcut ama daha anlaşılır olmasını istedim. Umarım sizlere fayda sağlar.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Gerekli Dosyalar:

Merhaba, Poco F2 Pro'da VoWifi özelliği aktif olmayanlar bu yöntem ile aktif edebilirler. Vodafone ve Turkcell kullanıcıları içindir. Türk Telekom hatlarında denenmemiştir. Deneyenler yorumlara yazarsa Türk Telekom kullanıcılarını bilgilendirmiş olur. IMEI'si tamirli olanlar bu özelliği sadece EU (Mümkünse 12) ve Global (Mümkünse 12) romuyla kullanabilirler ve videodaki şekilde aktif edebilirler. IMEI tamir işlemlerinde şebeke dosyaları değiştiği için Endonezya romunda bu işlemi uygulayamazsınız. MiuiMix romda denenmemiştir ama çalışma olasılığı yüksektir. Henüz IMEI işlemi yapılmamış orijinal IMEI ile kullananlar veya telefonu yurt içinden satın alanlar Global, Endonezya Global ve EU romlarında bu özelliği kullanabilirler. Bazı şanslı cihazlarda yukarıdaki işlemleri yapmaya gerek kalmadan otomatik çalışabilmektedirler. Bu işlem root gerektirir.

Not: Yeni ROM yüklendiğinde işlemler eski haline gelir ve baştan yapmanız gerekir.
Elinize emeğinize.sağlik..Volte konusunda açıklayıcı geniş kapsamlı bir paylaşım.yoktu.Bu paylaşımınız bir rehber özelliğinde olmuş.Teşekküler...

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Hocam hangi sürümü kullanıyorsunuz?
Telefonunuz imei tamirli mi?

Her şey uyumluysa ve ROW_Commercial "Active" olarak gelmiyorsa çalışmayacaktır. Aynı olay endonezya romunda başıma gelmişti ve çalıştıramamıştım. O sebeple endonezyada çalışmaz diye açıklamalara yazmıştım. Sildikçe başka bir yerde kendini active ediyordu aynı bu şekilde. Çözümünü bulamadım.
Ben problemi çözdüm hocam ROW_Commercial aktif olarak gözükmüyordu ilk başta, ve her aktif edişimde telefonu kapatıp açınca kafasına göre profilelr aktif oluyordu daha sonra bende şu şekilde denedim ve oldu. Hiçbirşeyi deactive etmeden önce Tele2_sweden sub0 ve sub1 i aktifleştirdim devamında ROW_Commerciali sildim ve SR_DSDS ile başlayan profili olduğu gibi bıraktım yani sub0 active sub 1 inactive olarak yaptığımda çalıştı sorunsuz bi şekilde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

OneOS Android 11 MIUI 12 kullanan arkadaşlar paylaştığım fotoğraftaki işlem sırası ile yaparlarsa VoWifi sorunsuz şekilde çalışmaya başlıyor Endonezya romundada bu şekilde çalışıcağını düşünüyorum deneyen olursa sonucunu paylaşsın lütfen

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

[C_a_N_e_R]

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
3
Ben problemi çözdüm hocam ROW_Commercial aktif olarak gözükmüyordu ilk başta, ve her aktif edişimde telefonu kapatıp açınca kafasına göre profilelr aktif oluyordu daha sonra bende şu şekilde denedim ve oldu. Hiçbirşeyi deactive etmeden önce Tele2_sweden sub0 ve sub1 i aktifleştirdim devamında ROW_Commerciali sildim ve SR_DSDS ile başlayan profili olduğu gibi bıraktım yani sub0 active sub 1 inactive olarak yaptığımda çalıştı sorunsuz bi şekilde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

OneOS Android 11 MIUI 12 kullanan arkadaşlar paylaştığım fotoğraftaki işlem sırası ile yaparlarsa VoWifi sorunsuz şekilde çalışmaya başlıyor Endonezya romundada bu şekilde çalışıcağını düşünüyorum deneyen olursa sonucunu paylaşsın lütfen

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Teşekkürler hocam. Bu bilgiyi youtube açıklamalarına da ekleyeyim yanlış yönlendirmeyelim kimseyi.

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Teşekkürler hocam. Bu bilgiyi youtube açıklamalarına da ekleyeyim yanlış yönlendirmeyelim kimseyi.
Rica ederim uzun zamandır çözememiştim sizin konuyu denememiş olsam muhtemelen çözemiycektim Vowifi benim için aşırı önemli oturduğum yerde vodafone nerdeyse hiç çekmiyor

Üst Alt