MIUI 12 Poco F2 Pro / K30 Pro - EEA Avrupa Kararlı V12.2.5.0.RJKEUXM İndirme Bağlantıları

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Poco F2 Pro / K30 Pro
EEA Avrupa Kararlı
V12.2.5.0.RJKEUXM

[ Android 11 ]

images-7.jpg

Güncelleme ve Kurulum Yöntemleri

1) OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.
2) Aşağıda bulunan Recovery indirme bağlantısı üzerinden zip uzantılı dosyayı indirip Twrp /Install menüsünden dosyayı göstererek yükleyebilirsiniz.
3) Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip MI Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Fastboot rom Kurulum Rehberi

Ota Rom İndirme Bağlantısı
- Recovery Rom indirme bağlantısını indirerek Sistem güncelleyici üzerinden güncellemeyi kurabilirsiniz.

Recovery Rom İndirme Bağlantısı

Fastboot Rom İndirme Bağlantısı

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.

Son düzenleme:

HasTR33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Hocam bu rom her iki cihaza da tam anlamıyla uyumlu mudur?
sonuçta biri poco diğeri redmi?

Sinanredmi7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K30 Pro
Konular
3
ne gibi yenilikler var bu guncellemede pil durumu iyi mi ?

ragist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismet
Cihazım
POCO F2 PRO 256
Meslek
Backend Developer
Konular
2
Bende 12.2.4 var bunu flashlayarak nasıl güncelleyebilirim? OTA'dan gelmedi de...

Edit: Buldum

ragist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismet
Cihazım
POCO F2 PRO 256
Meslek
Backend Developer
Konular
2
TWRP'yi açınca dosya sistemini görmüyor 0mb yazıyor. Halbuki buradan 12.2.4'ü yüklemiştim. Bunu nasıl düzeltebilirim?

ragist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismet
Cihazım
POCO F2 PRO 256
Meslek
Backend Developer
Konular
2
- Recovery Rom indirme bağlantısını indirerek Sistem güncelleyici üzerinden güncellemeyi kurabilirsiniz.
Bunu yazmışsınız. recoveryde yazanı indirip yaptım telefon reboot oldu ve bootloopa girdi. eea 12.2.4 yüklüydü. Bravo.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Bunu yazmışsınız. recoveryde yazanı indirip yaptım telefon reboot oldu ve bootloopa girdi. eea 12.2.4 yüklüydü. Bravo.

Twrp mevcut cihazlar da, Twrp - Install kısımından kurulum yapmanız gerekmekte. Kullanmış olduğunuz Twrp kaynaklı veya güncelleme esnasında farklı bir işlem yapmış iseniz sorun oluşmuş olabilir. Keza Twrp 0mb görmesi normal bir durum değildir. 0 mb görülen sisteme güncelleme/kurulum yapamazsınız zaten. Bu yüzden Bootloopa düşmüş olmanız muhtemel.

ragist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismet
Cihazım
POCO F2 PRO 256
Meslek
Backend Developer
Konular
2
Twrp mevcut cihazlar da, Twrp - Install kısımından kurulum yapmanız gerekmekte. Kullanmış olduğunuz Twrp kaynaklı veya güncelleme esnasında farklı bir işlem yapmış iseniz sorun oluşmuş olabilir. Keza Twrp 0mb görmesi normal bir durum değildir. 0 mb görülen sisteme güncelleme/kurulum yapamazsınız zaten. Bu yüzden Bootloopa düşmüş olmanız muhtemel.
Hocam haklısınız fakat ayarlar sistem güncellemesinden paketi gösterince reboot atıp recovery olarak twrp'ye geçmemesi gerekiyordu bi anda oraya gelip ordan yüklemeye çalışınca patates oldu. Sonrasında ben yine sitedeki twrp'yi kurup tekrar 12.2.4 yükleyip üstüne 12.2.5 güncellemesi yaptım aynı şekilde bu kez kendi recoverysi açılıp mis gibi yaptı güncellemeyi olan benim datama oldu neden bilmiyorum.

Bu arada araştırdım Global ve türevi romlarda data encrypt oluyormuş o yüzden twrp internal storage'i 0mb görüyor. Çözümü de burada:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Hocam haklısınız fakat ayarlar sistem güncellemesinden paketi gösterince reboot atıp recovery olarak twrp'ye geçmemesi gerekiyordu bi anda oraya gelip ordan yüklemeye çalışınca patates oldu. Sonrasında ben yine sitedeki twrp'yi kurup tekrar 12.2.4 yükleyip üstüne 12.2.5 güncellemesi yaptım aynı şekilde bu kez kendi recoverysi açılıp mis gibi yaptı güncellemeyi olan benim datama oldu neden bilmiyorum.

Bu arada araştırdım Global ve türevi romlarda data encrypt oluyormuş o yüzden twrp internal storage'i 0mb görüyor. Çözümü de burada:

Sorununuz çözüldüyse sorun yok hocam. VbMeta kurulumu ile sorunu aşmış olmalısınız. yn~~
Rehber konuyu bırakıyorum.

Fakat cihazınız da Twrp mevcut ise, Ota yani sistem güncelleyici üzerinden güncelleme yapmaya çalıştığınız da otomatik olarak Twrp başlatacaktır ve Ota desteği bulunmaması durumunda hata almanız, bootloopa düşmeniz kaçınılmaz olur. Bu yüzden Twrp var ise daima Recovery rom indirerek, Twrp / Install menüsünden güncellemeyi yaparak ardından Magisk flashlamak daha doğru yol olur..
Unofficial twrp olduğu için bu gibi sorunların ortaya çıkması, oluşması normal karşılanabilir. Her ihtimale karşı yedeklerinizi almanızda fayda vardır.

Üst Alt