Soru Poco F1 ve Mi 8 Arasında Kaldım Görüşlerinizi Merak Ediyorum

esmert2665

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert can
Cihazım
poco f1
Konular
2
Arkadaşlar daha önce ilk çıktığı zaman aldığım iphone 5s telefonu kullandım o zamanlar üst segment sayılırdı 5 yılı devirdim. Başka üst segmentli telefonum olmadı ancak telefona ihtiyacım var bütçem 3000 tl yi geçmiyor mi8 ile poco f1 arasında kaldım araştırma yaptım ancak arada ufak tefek farklar var mi8 kasa kalitesi ois desteği amoled ekran gibi konularda 1 tık önde gözüküyor poco f1 ise 4000 lik bataryası ve sıvı soğutması ile bir tık önde ama hangisini seçeceğim konusunda kararsızım poco f1 veya mi8 kullanan arkadaşlar kullanım tecrübelerini akrarırsa sevinirim benim gibi almayı düşünen ve daha kapsamlı araştırma tapan arkadaşlarda fikirlerini belirtirse memnun olurum şimdiden herkese teşekkür ederim.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Aynı soruyu aylar önce bende kendime çokça sordum dostum ve baya araştırdım. Ve şuanda kullanan birisi olarak kesinlikle mi 8.

nedenlerini söyle de bilelim dostum. batarya olarak geride, ses olarak geride, fotoğraf kalitesi hemen hemen aynı, kasa kalitesi hemen hemen aynı, sıkıntı dersen Mi8 en çok konu açılan telefon. radyosu yok, kulaklık girişi yok. bir OİS midir yani? veya amoled ekran mıdır?

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Cok abartili kalinlikta degil benim icin sorun olmuyor ama bence mi 8 secicekseniz kalinligi degil diger farkliliklari goz onune alin
Türkiye'de iyi kılıfların fiyatı 40 lira , hadi taş çatlasın 30 liradan başlıyor .
Bu yüzden ben sık sık kullandığım AliExpress' ten 11.11 indirimlerinde 4 adet kılıf sipariş verdim . 1 Tanesi kupon ile bedavaya geldi. Toplamda 3.9 dolar tuttu. 2 Tanesi elime ulaştı , diğerleri ise eli kulağındadır. Kılıflar gelene kadar ise kendi kılıfını kullanıyorum ve gayet yeterli geliyor.
Ancak şuanda da 1$ - 2.5$ aralığında çok iyi kılıflar bulabilirsiniz. Tek sorun ise ortalama 25-35 gün bekleyecek olmanız
Beğendiğim ve aldığım kılıflardan birkaçının linkini bırakıyorum aşağıya. (Kendime göre en iyileri sıraladım(iyiler üstte))
+
+
+
+
+

Burada ise Aliexpress teki Tüm Pocophone F1 kılıflarının Sipariş sayılarına göre listelenmiş hali :
+
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pocophone F1 ,şahsıma göre şık ve estetik bir tasarıma sahip olduğundan Hacimli , Kalın , Çok ayrıntılı (parlak , çok desenli) kılıflar telefonu Kabalaştırıyor.
Bu yüzden olabildiğince sade ve hacimli (kalın , girintili çıkıntılı) olmayan kılıfların tercih edilmesi telefonun estetiğini bozmayacaktır. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eski telefonum LG G4 'idi ve kendisi bu telefona(Poco'ya) göre kat kat daha ağır ve kalın geliyor şuanda bana.

Pocophone F1 ise ele alındığında veya önünze koyup baktığınızda lanse edildiği gibi 'kalın' ve 'kaba' gelmiyor. Gayet kaliteli güzel bir estetik tasarıma sahip.
Ancak Mi8 ile Pocophone arasında bu sebepten ötürü kalmayın. Furkan'ın dediği gibi diğer farklı olan özellikleri göz önünde bulundurun.
+OIS( Optik Görüntü Sabitleyici)(Poco'da yok) ,
+NFC(Ülkemiz ve halkımızda pek yaygın olmayan ödeme yöntemi diyebiliriz.)(Poco'da yok) ,
+Sıvı Soğutma(Mi8 'de yok) ,
+Batarya ve Şarj Ömrü(Poco 4000 mAh, Mi8 3400 mAh) , gibi gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız daha doğru olacaktır.
Ben ise bu farkları göze aldığımda tercihimi Poco'dan yana kullanıyorum.

Aşağıda Pocophone F1 için yaptığım değerlendirmem bulunuyor. Göz atmanızı tavsiye ederim :)

Evet ois ve amoled ekranın 600 nit always
on gibi özellikleri de düşüncemi etkiliyor tabiki. G2 nin en kötü yanıda kamerasiydi bugüne kadar.

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Evet ois ve amoled ekranın 600 nit always
on gibi özellikleri de düşüncemi etkiliyor tabiki. G2 nin en kötü yanıda kamerasiydi bugüne kadar.
Ekranın AmoLed olması ile gelen Nit farkı inanın gram olsun farkedilmiyor.
Poco en parlak güneş ışığının altında dahi renkleri ve parlaklığı en doğru , net ve iyi şekilde veriyor.
Kamera konusunda ise hemen hemen kafa kafayalar.İkiside iyi ışık koşullarında harika işler çıkartabiliyor.Mi 8 ise OIS desteği ile yer yer bir adım öne çıkabiliyor.
Benim için Poco'nun Mi8 e göre , şarj ömrü yani bataryası , optimize oluşu , stereo hoparlörü, 3.5 mm kulaklık girişi bulunması , sıvı soğutması ve Fiyat/Performans oranı en kayda değer özellikleri.
Sizin kendi tercih ve önceliklerinize göre ürünleri inceleyip buna göre bir karar vermeniz en doğrusu olacaktır. :)

Oyla:

esmert2665

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert can
Cihazım
poco f1
Konular
2
Hocam telefon kalınlığı nasıl sence boyutta büyük cebinde rahatsız ediyormu mesela ? Ben şuan G2 kullanıyorum 8.9mm kılıfla bir 10mm falan. Bana G2 bile kalın geliyor poco boyut olarak daha buyuk. Sırf bu sebepten mi 8 düşünmeye başladım.
Açıkçası bu zamana kadar hiç büyük telefon kullanmadım iphone 5s ten sonra biraz büyük geldi ancak 2 günde elim alıştı dar pantolon giydiğim için bi oturup kalkarken bende bir rahatsızlık oluyor oda muhtemelen daha önce büyük telefon kullanmadığım için alışınca farketmem bile

Oyla:

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
nedenlerini söyle de bilelim dostum. batarya olarak geride, ses olarak geride, fotoğraf kalitesi hemen hemen aynı, kasa kalitesi hemen hemen aynı, sıkıntı dersen Mi8 en çok konu açılan telefon. radyosu yok, kulaklık girişi yok. bir OİS midir yani? veya amoled ekran mıdır?

Benim gözümde tek avantajı batarya... Görünüş dersen (dememişin ama olsun) tartışmasız elde en çok asalet gösteren mi8. Ses konusunda afaki bir fark yok. Fotoğraf kalitesi dediğin gibi. Kasa kalitesi aynı değil iyi araştırmalısın. Mi 8 arka taraf cam, poco öyle değil. Yani Poco sıvı soğutmalı. Bu avantaj gibi görünsede telefon ısınınca sıcaklık tek bir noktada tutuluyor. Mi 8 cam ve normal soğutmalı olduğu için sıcaklığı yayıyor. Bu önemli ve kasa da aynı değil. Konu açılma mevzusu ise poco mi 8 kadar satış sayısına ulaşmadığı için kullanan ve deneyen Mi8 de daha fazla; buda daha çok deneyim veya sorun çözme demektir. Ayrıca açılan çoğu konudaki sıkıntı çözüldü (Buna kamerada dahil.) Kulaklık çevirici geliyor kutuda biliyorsundur; ki çoğu Xiaomi'de bu şekilde geliyor. (Mi6 da dahil) OİS den ayrı bir de görüntü sabitleme de var. Mi8 bence daha başarılı. Bununla ilgili de bir sıkıntı yaşayanı duymadım. (Sonuçta her gün paraşütten atlamıyoruz FOTO ÇEKMEK İÇİN) Ekran konusuna gelince mi8 in ekranı gorilla glass ile korunup amoled olduğu için parlaklığı oldukça başarılı. Hatta internette bununla ilgili olumlu yorumlar yapan çok kullanıcı gördüm. Saygılar...

Son düzenleme:
Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Mi8'in kasası vasat. Migrosta hem Pocoyu hem Mi8'i alıp baktım aynı anda, çok fark yok. ama Mate 20 Lite, Meizu 16 th, Zenfone 5Z mi8'den görünüş olarak çok daha iyi. Şaomi kasa olarak vasat telefonlar üretiyor. bu gerçek. Mi8'i yüceltmene gerek yok. Diğer markalara göre kasa olarak sınıfta kalıyor.

Oyla:

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
Mi8'in kasası vasat. Migrosta hem Pocoyu hem Mi8'i alıp baktım aynı anda, çok fark yok. ama Mate 20 Lite, Meizu 16 th, Zenfone 5Z mi8'den görünüş olarak çok daha iyi. Şaomi kasa olarak vasat telefonlar üretiyor. bu gerçek. Mi8'i yüceltmene gerek yok. Diğer markalara göre kasa olarak sınıfta kalıyor.

Görünüşünüze saygı duyuyorum iquique, ama katılmıyorum. Cam kasayı geçtim çerçeve etrafındaki alüminyum bile oldukça şık (mi8). Özellikle mavi ve beyaz renk için iphone kullananlar bile çok şaşırıp bayılıyorlar. (x mi lan o? ooo süper olmuş?? gibi...)

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Görünüşünüze saygı duyuyorum iquique, ama katılmıyorum. Cam kasayı geçtim çerçeve etrafındaki alüminyum bile oldukça şık (mi8). Özellikle mavi ve beyaz renk için iphone kullananlar bile çok şaşırıp bayılıyorlar. (x mi lan o? ooo süper olmuş?? gibi...)

valla ben o zaman Teknosa'da Mi8 diye çakma bir telefona bakmışım. Bana hiç göz alıcı gelmemişti. Ulen niye çakma telefon koyuyorsunuz standa? :D

Oyla:

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
valla ben o zaman Teknosa'da Mi8 diye çakma bir telefona bakmışım. Bana hiç göz alıcı gelmemişti. Ulen niye çakma telefon koyuyorsunuz standa? :D

Bakış açınızla alakalı olsa gerek, yandan falan baktıysanız, olabilir, evet. Zevk meselesi... Terbiyesizler, ulen teknosa yapmazdı böyle şeyler ama.... Tehhhh.

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis