Rom Pixel Experience/PLUS - Official BETA | Android 11 Redmi Note 7 04.02.2021

johnwick0606

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
note7
Konular
35
Selam dostlar. Daha geçen görüp yüklediğim Pixel Experience Android 11 sürümü Rom'u biraz tanıtmayı amaçlıyorum.

İlk olarak şunu belirtmek istiyorum (bana kalırsa) yeryüzünde var olan en hızlı ve en stabil rom kesinlikle ve kesinlikle Pixel Experience Romudur, bunu şüphesiz bir şekilde söyleyebilirim. Bulabildiğim bir çok romu redmi note 7 telefonuma kurdum (ki bu arada redmi note 7'yi bir çok custom rom desteklemektedir).
[Örnek olarak: Dirty unicorn, Resurrection remix, evolution x, MIUI 12 global, MIUI 12 eu, linage os,
Havoc os...]

Tüm bu Romlara karşın Pixel Experience bence diğerlerine göre çok gelişmiş bir rom. Tabi bir miui 12 gibi çokça özelliği yok.

Şimdi gelelim Android 11 olan pixel experience'ye. Bu rom hala BETA aşamasında tabi BETA olsa bile yine bir çok romun önünde (Sonuçta pixel experience romu bu, boru değil ki ) ama tabi ki yine de bazı hataları var. Mesela şöyle bir sıkıntı var acayip ısınıyor. Şarja takınca ise resmen yanıyor tabi bu şarj olayı benim şarj adaptörüm yüzünden olabilir çünkü hızlı şarjı destekleyen bir adaptör. Eğer siz bu romu kurarsanız benim telefonum gibi şarjadayken çok ısınmayabilir.

Gelelim diğer hataya ki o da stabil olamaması. Evet henüz beta aşamasında olduğu için stabil değil ve bazı eksiklikleri var. Klavye altında oluşan boşluk gibi bir hatası daha var mesela ama bunun da bir çözümü var tabii ki ( Magisk'ten full texture pack kurun) bunlar dışında başka hastasına denk gelmedim.

Gelelim güzel yanlarına:

Android 11 özelliklerine sahip olması dışında bence çok fazla güzel yanı yok. Varsa bile Android 10 stabil versiyondan Android 11 beta versiyonuna geçecek kadar bir cazibesi yok. Biraz daha beklenip stabil versiyon çıktıktan sonra kurulabilir ama şu an böyle bir şeye gerek yok. Bu arada Android 11 özellikleri çok fazla gerekli değil. Kullanışlı olan pek bir şey göremedim.
Her ne kadar pixel experience Android 11 sürümünü anlatacağım desem de gerçekten üzerinde durulacak çok büyük bir özelliği yok. Gerçi şu ikisi olabilir ekran içinde ekran özelliği ve uçak moduna alırken Bluetooth'un kapanmaması. Ama sırf bunlar için kurmaya değmez.

Buyurun bu da redmi note 7 için pixel experience Android 11 beta indirme linki:
Ben bundan önce kinide denedim bunuda kamera uygulaması berbat dediğiniz gibi özellikleri yok ama hızlı çalışıyor o yanı iyi tavsiye etmem 3 günden fazla kullanamadım

resevk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Arkadaşlar merhaba romu yeni kurdum ama kamera hiçbir yerde çalışmıyor çözümünü bilen varsa anlatırsa çok memnun olurum

resevk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210128-140927.png
    Screenshot_20210128-140927.png
    279,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20210128-140922.png
    Screenshot_20210128-140922.png
    441,1 KB · Görüntüleme: 22

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Gcam kurabilirsiniz hocam alternatif olarak

resevk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Gcam kurabilirsiniz hocam alternatif olarak
Oda çalışmıyor hocam yani kamera hiç yok gibi telefonda Snapchat acamiyor WhatsApp acamiyor Instagram acamiyor Nexus Kernek v7 kurmuştum acaba o yüzden olabilirmi

resevk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Oda çalışmıyor hocam yani kamera hiç yok gibi telefonda Snapchat acamiyor WhatsApp acamiyor Instagram acamiyor Nexus Kernek v7 kurmuştum acaba o yüzden olabilirmi
@Merdanov,magisk den dolayı olabilirmi

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
romu direk tekrar kurun wipe yapmadan veriler silinmez kernelden olabilir hocam

Alican2121

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
Elektrik bobinaj
Konular
1

maydemir77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 7
Konular
2
ben romu hiç kuramadım. her şeyi doğru yapmama rağmen açılışta Google ekranında kalıyor.

Üst Alt