Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

İlke.40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlke
Cihazım
Note 8 pro
Konular
16
Tebrikler hocam. Kilit kapalıyken nasıl yaptınız acaba? Bizimle de paylaşır mısınız? Farklı ir yöntem olarak konuya ekleyelim. clap~~
kera hocamın bi tane yöntemi var orudan bootloader kapalı rom atılıyo eng roma geçip yaptım o şekil
note 8 pro persist.img konum var oradan bakabilirsiniz

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Hocam bende de parmak izi kayıt etme sorunu var. Persist flashlamak istiyorum ama fastboot romdan persisti alsam widevine sertifika için yine de geri dönüşü olmaz mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Quiet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9SE
Konular
7
Teşekkürler hocam. Yüz tanımayla devam o zaman, gerçi safetynet geçse de daha önce hiç persist flash etmemiş olsamda L1 sertifikası yine aktif olmuyor.
EEA 12.5 fastboot stable safetynet geçiyor ve play store sertifika geliyor ama L1 yok. OneOS son weekly de safetynet geçmedi.

tankaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Poco
Konular
5
1) adresinden indireceğiniz .tgz uzantılı fastboot rom dosyasının üzerine sağ tıklayarak klasöre çıkartın.
.tgz dosyası inmiyor artık link iptal

tankaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Poco
Konular
5
f2 pro endonezya için persist paylaşabilir misiniz

orhan29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Persist yüklenmiyor. Rom flaşladım yine persist gelmedi. Şu an persist olmadığı için mobil veri de yok ve bootloader kilitlendiği için mobil verisiz onu da açamıyorum!
Sayenizde birazdan telefoncuya gideceğim konuda emeği geçen herkese teşekkürler!!!!

Bu rehberin güncellenmesi lazım cantara konuyu geç gördüm keşke erken farkedebilseydim. Android 10 ve sonrası yeni tellerde fastbootd ekranı var o kısma girilip oradan persist.img yüklemesi sorunsuz yapılıyor. Google iki kısma ayırdı fastboot bölümlerini bu yüzden artık normal fastboot yöntemi işe yaramıyor. Normal fastboot ekranında persist yazmaya çalıştığınızda koruma hatası verir.

Fastbootd ekranına minimal ADB ile girilmez, girmek için SDK Platform Tools kullanılmalı. Platform toolsu zipten çıkarıp içerisine aynı normal fastboot'da yaptığımız gibi persist.img dosyasını taşıyıp ardından CMD ekranını bu klasörde çalıştırıp. Sırasıyla
Kod:
fastboot reboot fastboot (Sarı renkle Fastbootd yazan ekran çıkmalı)
fastboot erase persist.img
fastboot flash persist persist.img
yaptığınızda işlemin hata vermediğini görürsünüz.

Son düzenleme:
Üst Alt