Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
bu durumu ilk mesaja eklemek lazım aslında cantara .

birde anlatımda burasını bulamadım twrp de wipe kısmında persistle ilgili bi bölüm yok. ek olarak sormak istediğim birşeyde ss deki persist dosyası 4mb civarında. benim stok(global mi9se romu) romdan çıkardığım 192kb idi . bu sorun olur mu
Bu yöntemi kullanacaksanız bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise eski persist dosyasını silmeniz gerekli. Wipe(Temizlik)/Advenced Wipe(Gelişmiş Temizlik) seçeneği altından eski persist dosyanızı silerek yeni dosyayı yükleyebilirsiniz.

edit: internetten bir videoya baktım galiba wipe kısmında persist in olmaması benim twrp den kaynaklı ve mi9se özel bi sorun
Nasıl cozdunuz şuan bende aynı sorunu yaşıyorum

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Nasıl cozdunuz şuan bende aynı sorunu yaşıyorum
Uzun zaman olmuş. hatırladığım kadarıyla o zamanlar telefonumda persıstlık bi durum yoktu aslında. Telefondaki kronik bi hatayı persıst olmaması durumu sanmıştım. Sizde şuan sorun ne

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
Uzun zaman olmuş. hatırladığım kadarıyla o zamanlar telefonumda persıstlık bi durum yoktu aslında. Telefondaki kronik bi hatayı persıst olmaması durumu sanmıştım. Sizde şuan sorun ne
Parmak izi basıyorum anismasyon oluyor ama teli açmıyor yüz tanıma ile açıyorum uygulama kilidi koydum mesela onlarda parmak izi ile açılmıyor şifre ile açıyorum

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Parmak izi basıyorum anismasyon oluyor ama teli açmıyor yüz tanıma ile açıyorum uygulama kilidi koydum mesela onlarda parmak izi ile açılmıyor şifre ile açıyorum
ekran koruyucu falan etkiliyor bazen. birde parmak izinin kalitesi. bi zamanlar o işi yaptığım için iyi biliyorum günde 50-60 kişinin parmak izini aldım. parmak izi silikse el çok kuruysa veya tam tersi ıslak nemli kremli ise etkiliyor :D onun haricinde mi9se de bi sorun yaşamadım

Melih_Bey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Xıomia
Konular
8
ekran koruyucu falan etkiliyor bazen. birde parmak izinin kalitesi. bi zamanlar o işi yaptığım için iyi biliyorum günde 50-60 kişinin parmak izini aldım. parmak izi silikse el çok kuruysa veya tam tersi ıslak nemli kremli ise etkiliyor :D onun haricinde mi9se de bi sorun yaşamadım
Hocam 2 gün öncede koruyucu vardı elde yine benim elimde o zaman okudu şimdi mi sorun oldu

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam 2 gün öncede koruyucu vardı elde yine benim elimde o zaman okudu şimdi mi sorun oldu
Persıst te tek sorun değil genel oluyor diye biliyorum ben yani sadece parmak izi değil kametafa falanda sorun olurdu o zaman

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Peki neyden dolayı diyosunuz siz
Aynı parmak izini 4#5 defa kayıt yaparak deneyin farklı parmaklar gibi. Bazen ben zor açıldığı zaman o sekıldr yapıyorum kaydı açması kolay oluyor. Eğer o halde de acılmıyorsa parmak izi sensörü bozuktur

Üst Alt