Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
peki dediğim durum hakkında bir tecrübe yaşadınız mı? yani sadece kamerayı etkileme gibi bi ihtimal var mı ?
Persist ile çok alakalı olacağını düşünmüyorum ama bu tür durumlarda eğer ARB koruması yok ise cihaz için çıkmış ilk romu kurup tamir deniyoruz. olumlu sonuç aldığımız çok cihaz oldu. Ama persist silip yüklemek kesinlikle doğru bir çözüm değil widevine L1 sertifikasını kalıcı olarak kaybediyorsunuz..

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Persist ile çok alakalı olacağını düşünmüyorum ama bu tür durumlarda eğer ARB koruması yok ise cihaz için çıkmış ilk romu kurup tamir deniyoruz. olumlu sonuç aldığımız çok cihaz oldu. Ama persist silip yüklemek kesinlikle doğru bir çözüm değil widevine L1 sertifikasını kalıcı olarak kaybediyorsunuz..
mi note 10 ile ilgili odaklama sorununu yaşayan çok kişi var. önceki mesajda da söylediğim gibi belki bi çok kişi farkında değildir hata sadece bende olmayabilir :D 5 kamera var ama 2 tane telefoto kamera ilk başta çalışıyor ama odaklama yaptığı zaman tekrar ana kameraya atıyor. yani 5x veya 2x seçeneğinde fotoğrafları ana kameradan çekiyor ve yaptığı zoom dijital oluyor. ayrıca karanlık ortamlardada odaklama olayı çok sıkıntılı telefonun. Gcam ile kameralara atma sorunu yaşanmıyor. aynı şekilde stok kameranında pro modunda atma olayı yok. sadece otomatik fotoğraf çekmede var sıkıntı :)

bekirofficial

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
l1 sertifikam gitmiş sanırsam yazılımcı persist yükledi telefonuma bunu nasıl geri getirebilirim

Redmi6pro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi6pro
Konular
2
Merhaba benim telefonun bazen hiçbir sensör çalışmıyor (bazen kendi kendine düzeliyor) uygulamadan bakıyorum sensörler gözükmüyor. Aynı anda Hoparlör ve mikrofon çalışmıyor. Yeniden başlatiyorum. Farklı Roma geçiyorum fayda etmedi. Persist yüklemeye çalıştım. Persist silerken hata veriyor.

erasing 'persist'...
FAILED (remote: Erase is not allowed for Controlled Partitions)
finished. total time: 0.000s

hatası alıyorum.
Aldırmadan yüklemeye çalıştım ama düzelmedi.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Redmi6pro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi6pro
Konular
2
note 10 da sakın persist silme/yükleme denemeyin parmak izini kalıcı olarak kaybedebilirsiniz.. Aslında hiç bir cihazda persist silme yükleme işlemi yapılmaz. Biz EDL den rom yüklediğimiz işlemlerde bile romun içinden persist.img dosyasını siliyor ve yüklemiyoruz. (persist silen cihazların tamiri hariç)

Banada yardımcı olursanız sevinirim

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Banada yardımcı olursanız sevinirim
hocam cihazınız note 6 pro ise eğer kendi bölümünde edl den rom yükleme anlatımı var firehouse dosyasıda var yetkili hesapsız rom atabilirsiniz edl den.

Redmi6pro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi6pro
Konular
2
hocam cihazınız note 6 pro ise eğer kendi bölümünde edl den rom yükleme anlatımı var firehouse dosyasıda var yetkili hesapsız rom atabilirsiniz edl den.
Teşekkür ederim önceden edl den rom yükleme yapmadım. Sadece mi flash uzerinden yaptım. Bunu deneyeceğim. sonucu buraya yazarım.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Teşekkür ederim önceden edl den rom yükleme yapmadım. Sadece mi flash uzerinden yaptım. Bunu deneyeceğim. sonucu buraya yazarım.
mi flashtan persist yazamazsınız edl den yazılır sadece.

Üst Alt