Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Merhaba hocam koni içi teşekkürler
Ben redmi note 9 pro kullanıyorum 2 gün önce pixel experince rom denedim memnun kalmadım temiz kurulum için PC uzerinden orjinal rom döndüm MIUI 11.0.5.0 ve sonra eu rom 11 0.7.0 yükseltin ama nedense bulutut wifi caliwyor ama eskisineen bir az zayıf çekiyor sorum wu ki eu rom MIUI 11.0.7 üzerine orjinal 11.0.5 persisi yuklemek mumkunmu ve problem çözülürmu?

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Gerek kalamdi kaç defe yardım rica etsem de yardım alamadım bu forumda ama ben yinede bilmeyen kardeşlerime yardım edeyim denedim ve telefon redmi yazısında kaldı ama eu rom kurunca kendi persist bekab klasörü oluyor onu falasladim telefon güzle caliwdiyor

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
Redmi 8 cihazıma custom rom kuruyorum, romlardan gayet memnunum ama tek sorun bluetooth bağlı olmasına rağmen kulaklıktan yada arabadan ses çıkarmayıp sadece telefondan çıkarıyor. haliyle bende stock rom'a geri döndüm.

sorum şu; persist yaparsam bu sorun giderilir mi?

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
abiler kardesler bende mi 8de wifi ve sebeke sorunu var wifi bi geliyor bi gidiyor.sebekede oyle.bunu yaparsam acaba duzelirmi ?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
abiler kardesler bende mi 8de wifi ve sebeke sorunu var wifi bi geliyor bi gidiyor.sebekede oyle.bunu yaparsam acaba duzelirmi ?
Hocam genelde bu gibi durumlar yazılım kaynaklı sorunlar. Telefonunuza uygun bölüme bakarak, çözüm bulabilirsiniz.

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
Hocam genelde bu gibi durumlar yazılım kaynaklı sorunlar. Telefonunuza uygun bölüme bakarak, çözüm bulabilirsiniz.
hocam benim telde miui 11.0.6 surumu mevcut.simdi bu surumun persist dosyasinimi yukleyicem yoksa baska surum olurmu ? mesela 11.0.3un persist dosyasini yuklersem SIKINTI olurmu ?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
hocam benim telde miui 11.0.6 surumu mevcut.simdi bu surumun persist dosyasinimi yukleyicem yoksa baska surum olurmu ? mesela 11.0.3un persist dosyasini yuklersem SIKINTI olurmu ?
Normal şartlarda sıkıntı çıkmaz hocam ama sağlıklı bir sonuç için aynı sürüm tercih etmeniz iyi olacaktır.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
persistle ilgili bugüne kadar sorun yaşamadım. Mi note 10 aldığımda hangi romu yüklediysem kamerada 2 telefoto kamera düzgün çalışmıyor ve odaklamada sorun var. Sorun sadece bendemi bilmiyorum birçok kullanıcı belkide farkında değildir sorunun ama merak ettiğim persistle ilgili sorun yaşandığı zaman telefonda birçok şeyi mi etkiliyor yoksa sadece kamera gibi 1 bölümüde etkilediği oluyor mu ?

edit: yazılanlara bakınca genel bi etki yapıyor galiba tek bölümden ziyade

Son düzenleme:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
persistle ilgili bugüne kadar sorun yaşamadım. Mi note 10 aldığımda hangi romu yüklediysem kamerada 2 telefoto kamera düzgün çalışmıyor ve odaklamada sorun var. Sorun sadece bendemi bilmiyorum birçok kullanıcı belkide farkında değildir sorunun ama merak ettiğim persistle ilgili sorun yaşandığı zaman telefonda birçok şeyi mi etkiliyor yoksa sadece kamera gibi 1 bölümüde etkilediği oluyor mu ?
note 10 da sakın persist silme/yükleme denemeyin parmak izini kalıcı olarak kaybedebilirsiniz.. Aslında hiç bir cihazda persist silme yükleme işlemi yapılmaz. Biz EDL den rom yüklediğimiz işlemlerde bile romun içinden persist.img dosyasını siliyor ve yüklemiyoruz. (persist silen cihazların tamiri hariç)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
note 10 da sakın persist silme/yükleme denemeyin parmak izini kalıcı olarak kaybedebilirsiniz.. Aslında hiç bir cihazda persist silme yükleme işlemi yapılmaz. Biz EDL den rom yüklediğimiz işlemlerde bile romun içinden persist.img dosyasını siliyor ve yüklemiyoruz. (persist silen cihazların tamiri hariç)
peki dediğim durum hakkında bir tecrübe yaşadınız mı? yani sadece kamerayı etkileme gibi bi ihtimal var mı ?

Üst Alt