Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Kendinizde yazmışsınız hocam eski cihazlar işte. Güvenlik önlemleri firehose dosyası düzenlenmemesi vs. sebepler. Mi9 lite box yada yetkili hesap desteği olmadan yazılım atamazsınız. Uzak bağlantı ile destek verebilirim isterseniz.
Saolun.yazım mi flasdan yazıyorum sıkıntı yok.lakin elimde 2 tane mi 9 lite var ve birinin ön kamera buğulu sönük biraz daha.persist ten süpheleniyorum.çünkü kamera orjinal ,imei yazılmıs cihaz.
Persist cmd den de yüklemiyor ne yazıkki.twrp den direk persist.img flash ediyorum tamam yazıldı diyor ama bir fark yok gibi ,persist ti yazdırmam için acaba silmem mi gerekli orjinali önce?

MI CC 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
silme kısmını anlamadım hocam advanced wipea girdiğimde göremiyorum (hellas)

xboycan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
note 10 da sakın persist silme/yükleme denemeyin parmak izini kalıcı olarak kaybedebilirsiniz.. Aslında hiç bir cihazda persist silme yükleme işlemi yapılmaz. Biz EDL den rom yüklediğimiz işlemlerde bile romun içinden persist.img dosyasını siliyor ve yüklemiyoruz. (persist silen cihazların tamiri hariç)
Hocam merhaba, telefonum mi note 10 8/128 modeli
Pazartesi gecesi başka bir konuda kameranın ağır çekim modunda ana kamera yerine geniş açı kameraya geçmesi sebebiyle yardım istemiştim sağ olsun bir arkadaş elinden geldiğince yardımcı oldu persistle alakalı deyince tarif ettiği şekilde yaptım hem düzelmedi hem de parmak izim de gitti ve 2 gündür denemediğim yöntem kalmadı ama ne parmak izi ne de eski kamera ayarı düzelmedi.. İki günde 6-7 ayrı fastboot ve custom rom kurdum, 6-7 ayrı persist yükledim ama artık pes ettim. Araştırıken bu yorumunuzu görünce umudum da kalmadı gerçekten.
Sizce bu durumu kabullenerek kullanayım mı yoksa hala bir çözümü var mıdır?

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
Hocam merhaba, telefonum mi note 10 8/128 modeli
Pazartesi gecesi başka bir konuda kameranın ağır çekim modunda ana kamera yerine geniş açı kameraya geçmesi sebebiyle yardım istemiştim sağ olsun bir arkadaş elinden geldiğince yardımcı oldu persistle alakalı deyince tarif ettiği şekilde yaptım hem düzelmedi hem de parmak izim de gitti ve 2 gündür denemediğim yöntem kalmadı ama ne parmak izi ne de eski kamera ayarı düzelmedi.. İki günde 6-7 ayrı fastboot ve custom rom kurdum, 6-7 ayrı persist yükledim ama artık pes ettim. Araştırıken bu yorumunuzu görünce umudum da kalmadı gerçekten.
Sizce bu durumu kabullenerek kullanayım mı yoksa hala bir çözümü var mıdır?
note 10u bilmem fakat lite versiyonunda defalarca persist silip yükledim hocam l1 dışında bir sorun olmadı

xboycan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Valla hocam bilemiyorum ki, sorun persist mi başka bir şey mi? Ne yaptıysam olmuyor durumu kabullendim artık..
Kesinlikle yazılımla ilgili çünkü hem kameraların hepsi çalışıyor hem de parmak izi de test kısmında çalışıyor..
Sık sık rom değiştirirdim ilk defa böyle bir şey yaşadım

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
Valla hocam bilemiyorum ki, sorun persist mi başka bir şey mi? Ne yaptıysam olmuyor durumu kabullendim artık..
Kesinlikle yazılımla ilgili çünkü hem kameraların hepsi çalışıyor hem de parmak izi de test kısmında çalışıyor..
Sık sık rom değiştirirdim ilk defa böyle bir şey yaşadım
telefonun açılıyor mu? sorun parmak izinin eklenmemesi mi

xboycan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Telefon açılıyor hocam, parmak izi ve eski kamera ayarları gitti. Bilmiyorum belki başka sensörlerde de problem vardır.

clonarek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kürşat
Cihazım
mi 10 5g
Konular
13

fastboot erase persist///////hocam bu aşama da dataya ulaşamıyor failed hatası alıyorum

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
Telefon açılıyor hocam, parmak izi ve eski kamera ayarları gitti. Bilmiyorum belki başka sensörlerde de problem vardır.
cihazım>tüm özellikler>çekirdek sürümüne birkaç kez tıklayıp sağ üstteki üç noktaya tıklayıp ek parçalar ya da add tools yazar ona tıklayıp 12 ve 14. opsiyon fod kamera kalibrasyonu ve kamera kalibrasyonu kısmını kalibre etmeyi deneyin

Emaldemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Poco F5
Konular
2
Denilenlerin aynılarını yaptım, çalışmadı. Bazı özellikler çalışmıyor (Örnek Simkart okumuyor) ve telefonu yeniden açınca jiroskop halen çalışmıyor.

EDIT : tekrar denediğimde çalıştığını gördüm

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt