Sohbet Orta segment ile Amiral gemisi cihazlar arasındaki bariz fark nelerdir?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Arkadaşlar, malumunuz olduğu üzere, bende orta alt segment grubunda bulunan Mi Max 3 mevcut ve tercih nedenim öncellikle ekran büyüklüğü...
Yaşlı bir insanım ve cihazımı siz gençler gibi belki kullanmaktan acizim...oyun vs oynamıyorum...(Genç Max 3 sahipleri de tabiki mevcut)

Benim cihazın fiyatı oldukça uygun, diğer Amiral gemileri tabir ettiğimiz Xiaomi cihazlar, Max 3 e göre hayli daha pahalı...(Donanım özellikleri, kamera vs)

Üst segment grubunda olan Amiral gemisi tabir ettiğimiz cihaz sahipleri, benim yapamadığım/yapamayacağım neleri yapabiliyorsunuz, çok merak ediyorum gerçekten de....veya neden üst segment cihaz alma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Haydi, beni aydınlatın Lütfen...teşekkürler

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Hocam sanırım bariz fark olarak kabaca şunları sıralayabiliriz:
+ Kamera
+ Hız ( Aslında her alanda bariz bir fark değil )
+ Tasarım

Sebepler ise kimilerine göre ihtiyaçtan veya zevklerden ötürü iken kimisi için ise sadece bir 'Hastalık' ve 'Gösteriş Objesi' olduğunu düşünüyorum facepalm~~

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Arkadaşlar, malumunuz olduğu üzere, bende orta alt segment grubunda bulunan Mi Max 3 mevcut ve tercih nedenim öncellikle ekran büyüklüğü...
Yaşlı bir insanım ve cihazımı siz gençler gibi belki kullanmaktan acizim...oyun vs oynamıyorum...(Genç Max 3 sahipleri de tabiki mevcut)

Benim cihazın fiyatı oldukça uygun, diğer Amiral gemileri tabir ettiğimiz Xiaomi cihazlar, Max 3 e göre hayli daha pahalı...(Donanım özellikleri, kamera vs)

Üst segment grubunda olan Amiral gemisi tabir ettiğimiz cihaz sahipleri, benim yapamadığım/yapamayacağım neleri yapabiliyorsunuz, çok merak ediyorum gerçekten de....veya neden üst segment cihaz alma ihtiyacı hissediyorsunuz?

Haydi, beni aydınlatın Lütfen...teşekkürler

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Şimdi şöyle üstadım pirim abim khalesi'nin kocası ejderhaların babası
Adının birincisi
Bizim oralarda bir laf vardır
ÖKÜZÜM yiri olsunda koşmasun derler
Anladın sen onu hocam
Selametle

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Cevap: hiç.

Snapdragon 660 ve 710 gibi işlemciler oyun dışında günlük kullanım uygulamaları için bir hayli yeterlidir.

Yüksek seviye işlemcilerin içinde kaliteli gpu'lar var.

Bunun dışında depo zaten samsung üretimi ufs depo bir çoğunda. Ram desek hakeza lpddr4x kullanılıyor. Bunların dışında ekran çözünürlüğü ve ppi değerleri devreye giriyor ki bence kayda değer tek fark bu oluyor.

Xiaomi mi 6'dan sonra mi 8 den itibaren kameraya önem verdiği için mi 8 öncesi amiral gemi ve orta segment kısmında kıyaslama yapmak pek de önemli olmayacaktır.

Hatta işin garibi orta segment telefonların batarya performansı amiral gemilerden daha yüksek olabiliyor.

Örnek: mi6 3350 mah mi max 3 5500 mah.

P20 kamerası uçuyormuş mate 20 koşuyormuş bu kamera olayı fasa fiso. Fotoğrafa heves eden adam gidip dslr alsın ömür boyu kullansın. Kaba geliyorsa portable makinalar var onlar da tercih edilebilir.

Ses konusunda kaliteli dac barındıran telefon v20 v30 gibi tercih edilir. Ama eldekini ses yüzünden satmak yerine aliexpress'den fiio marka taşınabilir dac sipariş edip mevcut telefonda kullanınca v30'un sesinden daha da fazla kaliteli verim elde edilebilir.

Orta-üst segment kıyası yerine bugün akıllı telefon piyasası yenilik konusunda tıkandı maalesef. Apple kısmındada durum bu. 2-3 jenerasyon öncesi telefonlar bile harika iken her sene daha güçlü donanımlı telefon çıkıyor ama hakkını veren uygulama yok.

Oyun konusunda da pubg, asfalt, real racing bitti.

Şahsi düşüncem her sene amiral gemi almanın manası yoktur. 1 kez alınır, cihazın suyu sıkılana kadar kullanılır yada çöpe çıkana kadar.

Günümüz orta segment telefonları (sd 660-710 işlemcili) amiral gemileri aratmayacak nitelikte.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
98 yılında yani geçen yüzyılda :) 5 ay para biriktirip 500 dolara aldığım telefon iki yıl sonra band değişimi sebebiyle çöp olduktan sonra, kullanılarak çöpe dönüşen elektronik aletlerle en düşük fiyat ile sahip olmayı şiar edinmiş biri olarak bu sorunun cevabını bende merak ediyorum hocam... :)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Ciddi ciddi ihtiyacı olup alan arkadaşları ayırıyorum, lafım asla yok..

Ama genelde sadece '' bende de var '' diyebilmek için alınıyor bu cihazlar..
Kim ne düşünür diye yaşayan bir kitle var maalesef.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Max 2 Kullanıyorum. Ama zamanın amiral gemisi s5i kullandım. Amiral gemilerinin yazılımı özel yazılım bence. En sıkıntısız işler o cihazlarda görünüyor. Diğer segment cihazlar aynı yazılım üstünde iki üç şey değiştirilek yapılıyor. Oyunlarda büyük farklılar oluyor. Ama üst segmentlerin ortadan bir eksikliği varsa o da pil. Üst segment cihazlar pili su gibi içiyor. Orta segmentler iyi koruyor bataryayı. Bknz. Mi Max 2 SD625
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

H
Cevap: hiç.

Snapdragon 660 ve 710 gibi işlemciler oyun dışında günlük kullanım uygulamaları için bir hayli yeterlidir.

Yüksek seviye işlemcilerin içinde kaliteli gpu'lar var.

Bunun dışında depo zaten samsung üretimi ufs depo bir çoğunda. Ram desek hakeza lpddr4x kullanılıyor. Bunların dışında ekran çözünürlüğü ve ppi değerleri devreye giriyor ki bence kayda değer tek fark bu oluyor.

Xiaomi mi 6'dan sonra mi 8 den itibaren kameraya önem verdiği için mi 8 öncesi amiral gemi ve orta segment kısmında kıyaslama yapmak pek de önemli olmayacaktır.

Hatta işin garibi orta segment telefonların batarya performansı amiral gemilerden daha yüksek olabiliyor.

Örnek: mi6 3350 mah mi max 3 5500 mah.

P20 kamerası uçuyormuş mate 20 koşuyormuş bu kamera olayı fasa fiso. Fotoğrafa heves eden adam gidip dslr alsın ömür boyu kullansın. Kaba geliyorsa portable makinalar var onlar da tercih edilebilir.

Ses konusunda kaliteli dac barındıran telefon v20 v30 gibi tercih edilir. Ama eldekini ses yüzünden satmak yerine aliexpress'den fiio marka taşınabilir dac sipariş edip mevcut telefonda kullanınca v30'un sesinden daha da fazla kaliteli verim elde edilebilir.

Orta-üst segment kıyası yerine bugün akıllı telefon piyasası yenilik konusunda tıkandı maalesef. Apple kısmındada durum bu. 2-3 jenerasyon öncesi telefonlar bile harika iken her sene daha güçlü donanımlı telefon çıkıyor ama hakkını veren uygulama yok.

Oyun konusunda da pubg, asfalt, real racing bitti.

Şahsi düşüncem her sene amiral gemi almanın manası yoktur. 1 kez alınır, cihazın suyu sıkılana kadar kullanılır yada çöpe çıkana kadar.

Günümüz orta segment telefonları (sd 660-710 işlemcili) amiral gemileri aratmayacak nitelikte.
Hocam Asphalt 9 Konusunda uzmanlaştım diye bilirim. Üst segmentle orta arası baya fark ediyor. Oyun PS3 Kalitesinde. Ama PCden de oynayabiliyorsunuz. Örneğin bende başlangıç seviyesi 4GB Ram Nvidia 530M PC'm var en üst grafiklerde 60 fps rahat alıyorum. Ama mobil bu konuda zyıf. Üst segment dışı hiçbir cihaza 60 fps desteği vermiyor gameloft. Cihazınızn ekranı 60Hz olsa bile en fazla 30 fps veriyor.

Son düzenleme:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Onceden amiral gemisi ile orta sinif arasinda performans anlaminda cok fark vardi. Ancaak son 3-4 senedir cikan orta sinif islemciler her turlu yeterli performansi verebiliyor. Oyunlarin en az yuzde 90ini sorunsuz oynatir. Digerlerini de dusuk cozunurlukte sorunsuz oynatirlar. Belki daha fazla isinir sadece ve sarji cabuk biter. (Gerci simdi telefon 40-45 dereceye cikinca panik yapiyor arkadaslar :) ) Kamera konusunda ise ciddi gelismeler var. Bir amator fotografci olarak bezen ben bile gezmeye giderken dslr yi evde birakip esimin mate9 u ile fotograf cekmeyi tercih ediyorum. Zaten fotograflara artik minicik telefon ekranindan baktigimiz icin yeterli kaliteyi sagliyor. Ama benim oneplus one ile cektigim fotograflar ayni kalitede degil ki telefon ekraninda bile bariz belli oluyor. Simdiki orta sinif telefon kameralari ne alemde bilmiyorum acikcasi.
Bunun disinda hava atma araci da oluyor tabi...
Yani orta sinif telefon gunluk isler de fazlasiyla yeterli. Sadece yuksek grafikli oyunlari yuksek kalitede goruntu ile oynayamazsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tabi bir de ust seviye cihazlarin custom rom destegi daha fazla ve daha uzun oluyor ama artik custom roma da pak gerek kalmamaya basladi

Üst Alt