Yardım ORD ( Obsessive ROM Disorder ) Hastalığı ve tedavisi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Bilindiği üzere, tıbbi adı ORD ( Obsessive ROM Disorder ) olan hastalığın maalesef tedavisi yok ve bu kaşıntının azaltılmasının tek çözümü, cihazına devamlı farklı ROM'lar yükleyip, denemekten geçiyor....
Hatta öyle bir hastalıkki, çok iyi olan bir Rom'dan sıkılıp, başka bir rom'u denemeye kadar gidiyor...
Maalesef bende uzun yıllardır bu hastalığa muzdaripim ve tedavime iyi geleceğini bildiğim için de Xiaomi'ye geçtim....Benim Cihazımın daha çok yeni olması nedeniyle, fazla hareket şansım henüz mevcut değil ve haftalık Beta EU, kararlı global ve MIUIPro Rom'lar arası gidip geliyorum....

Bu hastalığa muzdarip bir çok kişinin varlığını biliyorum...her hafta Beta Rom'u yüklemek için beklemekte aynı hastalık, ancak henüz ilerlememiş olan safha da

Sizlerden ricam, hangi cihaza sahipsiniz ve bugüne kadar hangi Custom Rom'ları denediniz ve hangi sıklıkta sıkılıp, Rom değiştiriyorsunuz....Teşekkürler ve iyi kaşıntılar...8=)drunk~~happy~~

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Ben hastalıktan kurtuldum sayılır.
Redmi 10s aldım. Malum MTK işlemcili. Rom yok. :D
Kurtulduğunuzu sanıyorsunuz ama maalesef bu mümkün değil...yakın gelecekte rom atamamaktan dolayı cihazı değiştireceksiniz ve tekrar döngü sil baştan başlayacak....demişti diyeceğiniz vakit yarından da yakın haha--

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 9 +
Meslek
Öğrenci
Konular
144
Maşallah, maşallah, ne kadar da çok Hasta varmış....hastalığı azaltmak mümkün ama hiç bir zaman sonsuza kadar kurtulmak neredeyse imkansız...Cihazım Max 3 için güncelleme kesildi ve uzun bir süre kaşınmadan durabildim ama bazen kaşıntı öyle bir hal alıyorki, ne yapıp, edip, mutlaka bir CR yüklemeye yelteniyorum, bu genelde portlanmış MIUI bazlı rom oluyor ama bir kaç saatlik kullanım sonrası çeşitli buglar, kasmalar vs baş gösterince, mecburen mevcut EU kararlı romuma dönüyorum...MIUI bazlı olmayan romları, ki Android 12 mevcut, yüklemeye bir türlü elim varmıyor...Bir kaç rom indirdim ve SD kartımda hala duruyor..Cihazı yenilemeyi de düşünmedim değil ancak Max3 gibi küçük bir Xiaomi cihaz bulamadım henüz 8=) haha-- drunk~~

Hocam elimdeki r5+ cihazıda bir garip oldu cihaza stock ROM yüklemeye çalışıyorum yükleniyor ama depolama alanı hasarlı diyor ve kullanamıyorum bende custom rom, port rom ve aosp romlar arasında dolaşıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam elimdeki r5+ cihazıda bir garip oldu cihaza stock ROM yüklemeye çalışıyorum yükleniyor ama depolama alanı hasarlı diyor ve kullanamıyorum bende custom rom, port rom ve aosp romlar arasında dolaşıyorum
.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Ben kurtuldum zamanında çok rom atmış biri olarak düzgün bir işiniz olduğunda buna ayıracak vakitlerin boş olduğu düşüncesini kapılıyorsunuz. O sebeple en az 1 senedir stok rom dışına çıkmıyorum. Herkeste aynı etkiyi bırakmayabilir dediğim gibi bende öyle oldu öğrencilik yıllarında insan daha çok uğraşıyor bu tarz işlerle.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Ben kurtuldum zamanında çok rom atmış biri olarak düzgün bir işiniz olduğunda buna ayıracak vakitlerin boş olduğu düşüncesini kapılıyorsunuz. O sebeple en az 1 senedir stok rom dışına çıkmıyorum. Herkeste aynı etkiyi bırakmayabilir dediğim gibi bende öyle oldu öğrencilik yıllarında insan daha çok uğraşıyor bu tarz işlerle.
Aslında bu iş göreceli hocam masa başı işiniz varsa yine bu hastalığa tutulabiliyorsunuz,tabi ki öğrenci olunca iş çok daha farklı boyutta oluyor.Bence en garanti çözüm Apple alma :D

Oyla:

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 9 +
Meslek
Öğrenci
Konular
144
Aslında bu iş göreceli hocam masa başı işiniz varsa yine bu hastalığa tutulabiliyorsunuz,tabi ki öğrenci olunca iş çok daha farklı boyutta oluyor.Bence en garanti çözüm Apple alma :D
Bende öğrenciyim 10 yaşımda başladım redmi 6A cihazında şimdi 14 yaşındayım elimde redmi 5 plus var şimdi onla ilgileniyorum

Oyla:

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 9 +
Meslek
Öğrenci
Konular
144
Tedavi tamamlandı global Roma döndüm artık ne custom rom ne aosp rom nede port rom artık bulaşmayacağım bu işlere

Oyla:

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Aslında MIUI çin sürümüne geçersek bu hastalık düzelir ama onda da Türkçe dil yok,MIUI eu ise globala göre daha kötü en azından redmi note 10 pro Max te kötü

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Tedavi tamamlandı global Roma döndüm artık ne custom rom ne aosp rom nede port rom artık bulaşmayacağım bu işlere
Tebrikler hocam, bende aynı şekilde bundan böyle, ben EU kararlı dayım

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Eski bir cihaz, ki hala canavar ve efsane, güncellemelerin sona ermesinden sonra uzun bir süre CrDroid macerası ve sonrasında çıkan bir sorundan dolayı XiaoMiTool ile Android 10 MIUI 12 ye dönüş ve korkudan yeni bir rom macerasına giremiyor olmamdan dolayı bu hastalıktan artık tamamen kurtulmuş vaziyetteyim....darısı sizlerin başına....varmı başka kurtulan?

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt