Sohbet Orange Fox mu Yoksa Twrp mi Tercih Edersiniz ?

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Arkadaşlar Forumda Twrp kullananlar çoğunlukta sanırsam. Ama bu ara Orange Fox ta kullananlar bir hayli çoğaldı. Ben ilk Dostum Nescafe656 duymuştum Orange Fox u. Kurdum bana biraz karışık geldi. Belkide Twrp ye alışık olduğumdan da olabilir, tekrar Twrp ye döndüm. Siz hangisini kullanıyorsunuz artıları eksileri nelerdir ? Hangisini tavsiye edersiniz.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Orangefox de fastboot a düşsem bile hiç bir zaman twrp nin gittiğine rastlamadım.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Arkadaşlar Forumda Twrp kullananlar çoğunlukta sanırsam. Ama bu ara Orange Fox ta kullananlar bir hayli çoğaldı. Ben ilk Dostum Nescafe656 duymuştum Orange Fox u. Kurdum bana biraz karışık geldi. Belkide Twrp ye alışık olduğumdan da olabilir, tekrar Twrp ye döndüm. Siz hangisini kullanıyorsunuz artıları eksileri nelerdir ? Hangisini tavsiye edersiniz.
İlk 9 t pro da orange fox ile tanıştim :) mecbur kaldım. Twrp yüklediğimde telefon karıncali ekrana dönüyordu. İlk defa başıma gelmişti. Sonra orange foxu Stoya hocamın tavsiyesi ile kurdum. Alıştım gitti :)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Stoya Hocam sizin görüşünüzü alalım.

Estağfurullah hocam.

Twrp işi de rom gibidir her cihazda aynı stabiliteyi vermeyebilir.

Ben şu an 9T cihazımda 1109 sürümü kullanıyorum ve aosp rom dahil her romu rahatlıkla kurabiliyorum.

Eşimin note 5 prosunda da batik recovery var ve o twrp ile de her romu kuruyorum...

Şimdi millet orange,pitchblack vs kullanıyor diye o twrplere geçmek olmaz.

Nescafe656 hocam o zaman twrpde çok sorun yaşadı ve orangefox ile çözüme ulaşti...

Velhasıl sıkıntı vermedikten sonra ister twrp olsun,ister rom olsun,ister Apk olsun macera aramamak lazım ama arada bir "tedbili mekânda ferahlık vardır" sözünü de unutmamak lazım :)

Son düzenleme:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
ben şahsen burada aylar önce yayınlanan 3.1.15 twrp sürümünü kullaniyorum (sanırım 4-5 ay önceki sürüm)

bugüne kadar tek bir problem yaşatmadı ... twrpyi guncellemiyorum bile

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
148
Ben ilk depolamam 0mb olduğunda twrp den halledemedim sürekli error verdi aosp romlara geçişte error 7 hatası verdi İmdadıma orange fox recovery yetişti hatasız kusursuz en iyisi benim için

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben şahsen burada aylar önce yayınlanan 3.1.15 twrp sürümünü kullaniyorum (sanırım 4-5 ay önceki sürüm)

bugüne kadar tek bir problem yaşatmadı ... twrpyi guncellemiyorum bile
Ben mi 9se kullanırken twrp bir sürümünde sorun yaşamıştım. Sonra başka bir sürüm yükledim onda hem Android 9, hemde 10 çok güzel çalıştı. Aslında hangisi güzel çalışıyorsa onda devam etmek lazım galiba.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
TWRP'den mesela nandroid Backup yaparken belli ne yapacağımız, System, data, boot.. Bu kadar.. Ben böyle alıyorum yediği.. Ancak orangefoxa gelince işler biraz karmaşık bir hal alıyor benim için, system yok mesela, system image var, ikisi aynı şey mi bilmiyorum.. Mesela vendor var ama hiç görmedim daha önce :)

Üst Alt