Soru Oneplus 7 Pro Görüşme Kaydedici Aktif Etmek (Rootsuz)

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Merhaba arkadaşlar mi 6 dan oneplus 7 pro ya gectim. Ama yazılım olarak bence mi den cok geride. Örnek olarak,

uygulama klonda cok sınırlı, mi ise bütün herseyi ikinci uygulama olarak klonluyordu,

Ses kaydedici maalesef yok bahsettiğim görüşme kaydedici, alternatif uygulamalar var ama mi ninki kadar kapsamlı degil,

Tema ve duvar kağıdı magazasi yok, simgeler çok kısıtlı..

Su an büyük eksik olarak gözüme carpanlar bunlar, simdi en önemlisi ses kaydediciyi ya da komple mi deki arama ceviriciyi ses kaydedici ile bu cihaza yükleyebilir miyiz?

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hocam bu bahsettiğiniz şeyler yazılım olarak geride olduğunu göstermez. Bir kere kiş bir ürün alırken ihtiyaçlarını değerlendirir ve ürünü buna göre seçerse bu tür durumlarda yaşanmaz.

Öncelikle Oneplus markasında asıl hedef olabildiğince basit ve sorunsuz bir sistem sunmak, dolayısı ile böyle tema mağazası gibi ana fikre çok ters bir uygulama yapacaklarını sanmıyorum. Eğer bu tür kozmetik modifikasyon gibi şeyler sizin için önemliyse malesef yanlış bir marka seçmişsiniz. Bu tür şeyler markanın amacına zıt şeyler. Ama zaten kozmetik değişikliği kesin olarak isteyen kullanıcılarda harici sistem başlatıcı uygulamalar ile istedikleri bir çok şeyi rahatlıkla yapabilirler.

Ses kaydedici özelliğini artık Xiaomi de bir çok modeline koymuyor yada güncellemeler ile kaldırıyor. Nedeni android işletim sisteminin yeni politikaları ve ülkelerin zorunlu kıldığı politikalar.
Zeten karşı tarafın izni alınmaksızın bir kişinin resmini yada ses kaydını almak bence pek etik bir durum değil. Bana göre ha birinin izinsiz malını almışsın, ha geçerli ciddi bir sebep olmadan ses yada görüntü kaydını almışsın.

Bir çok ülkede, özelliklede avrupada birilerinin izinsiz fotoğrafını çekmek yada sesini kaydetmek suç sayılmaktadır. Misal sen güzel bir bina gördün ve resmini çekmek istedin fakat istemeden bir vatandaş senin çektiğin fotoğrafa girdi yanlışlıkla. İşte bu vatandaşın sana dava açma hakkı doğuyor. Devlet bile radar kameralarından bir kaç yüz metre öncesine panolar koyuyor ileride kamera yada radar olduğunu yani onların fotoğraflarının çekilebileceğini belirtmek için. İşte bu tip yasalar yüzünden bu özellikler artık gelişi güzel kullanılamıyor. Sonuçta Oneplus markasınında en önemli kitlesi Amerika ve Avrupa kesimi ve bu kurallara dikkat etmek için bu tip şeyler yapıyor olabilirler.

Uygulama klonlama konusunda birşey diyemiyorum, kullandığım bir sistem değil. Fakat bu işi yapan Parallel Space gibi uygulamalar android markette mevcut.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Bazi stock mi uygulamalarini eea ve global mi lerde bile calistirmak mumkun degil.
Oneplus icin miui tabanli rom varsa onlari deneyebilirsiniz

Oyla:

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Hocam bu bahsettiğiniz şeyler yazılım olarak geride olduğunu göstermez. Bir kere kiş bir ürün alırken ihtiyaçlarını değerlendirir ve ürünü buna göre seçerse bu tür durumlarda yaşanmaz.

Öncelikle Oneplus markasında asıl hedef olabildiğince basit ve sorunsuz bir sistem sunmak, dolayısı ile böyle tema mağazası gibi ana fikre çok ters bir uygulama yapacaklarını sanmıyorum. Eğer bu tür kozmetik modifikasyon gibi şeyler sizin için önemliyse malesef yanlış bir marka seçmişsiniz. Bu tür şeyler markanın amacına zıt şeyler. Ama zaten kozmetik değişikliği kesin olarak isteyen kullanıcılarda harici sistem başlatıcı uygulamalar ile istedikleri bir çok şeyi rahatlıkla yapabilirler.

Ses kaydedici özelliğini artık Xiaomi de bir çok modeline koymuyor yada güncellemeler ile kaldırıyor. Nedeni android işletim sisteminin yeni politikaları ve ülkelerin zorunlu kıldığı politikalar.
Zeten karşı tarafın izni alınmaksızın bir kişinin resmini yada ses kaydını almak bence pek etik bir durum değil. Bana göre ha birinin izinsiz malını almışsın, ha geçerli ciddi bir sebep olmadan ses yada görüntü kaydını almışsın.

Bir çok ülkede, özelliklede avrupada birilerinin izinsiz fotoğrafını çekmek yada sesini kaydetmek suç sayılmaktadır. Misal sen güzel bir bina gördün ve resmini çekmek istedin fakat istemeden bir vatandaş senin çektiğin fotoğrafa girdi yanlışlıkla. İşte bu vatandaşın sana dava açma hakkı doğuyor. Devlet bile radar kameralarından bir kaç yüz metre öncesine panolar koyuyor ileride kamera yada radar olduğunu yani onların fotoğraflarının çekilebileceğini belirtmek için. İşte bu tip yasalar yüzünden bu özellikler artık gelişi güzel kullanılamıyor. Sonuçta Oneplus markasınında en önemli kitlesi Amerika ve Avrupa kesimi ve bu kurallara dikkat etmek için bu tip şeyler yapıyor olabilirler.

Uygulama klonlama konusunda birşey diyemiyorum, kullandığım bir sistem değil. Fakat bu işi yapan Parallel Space gibi uygulamalar android markette mevcut.
Hocam güzel makale lakin forumun amacı sorun çözmek ve yeni şeyler üretmek. Burada çözüm amaçlı bir soru sordum benim sahsi fikrim, bu donanıma bu paraya en azından hesap makinasina bi doviz cevirici koyulabilirdi. Sade hızlı android amenna ama yil 2020 kafa makina uretmissin ama cihaz eksiklerle dolu. Üçüncü parti yazilimlar ile tamamlanabilir lakin hangisi stock kadar kararlı ve düzgün çalışabilir.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hocam güzel makale lakin forumun amacı sorun çözmek ve yeni şeyler üretmek. Burada çözüm amaçlı bir soru sordum benim sahsi fikrim, bu donanıma bu paraya en azından hesap makinasina bi doviz cevirici koyulabilirdi. Sade hızlı android amenna ama yil 2020 kafa makina uretmissin ama cihaz eksiklerle dolu. Üçüncü parti yazilimlar ile tamamlanabilir lakin hangisi stock kadar kararlı ve düzgün çalışabilir.

Hocam çözüm üretmek tabiki ama senin konu çözüm üretilecek bir konu değil. Yani buradan Oneplus müdürünü arayıp şirketin profilin değiştirmesini isteyemeyiz. Çözüm ya cihaza farklı modifiye rom kuracaksın yada play store kullanacakdın. Başka çözüm gelmiyor aklıma. Fakat şu ses kaydı konusunda play store da bile bakarsan bir çok uygulamada not eklenmiş yeni android politikaları ve engelleri nedeniyle uygulamalar tam olarak çalışmamaktadır diye.
Yani en temizi senin rom bulman lazım fakat bu forumda da zor bulunur Oneplus romu.
Bende her zaman çözüm odakkı bir insanımdır fakat senin durum biraz karışık. Misal bende yanlış bir seçim yapmışım ve bu yüzden kullandığım xiaomi cihazındaki bütün stock uygulamaları devre dışı bırakıp play stıredan farklı uygulamalar ile kullanıyorum telefonu. Xiaomi uygulama yapmışta ne olmuş içi boş uygulamalar, anca reklam koymasını iyi becermiş. Hayırlısı olsun ne diyim, gündüz olduğunda illaki diğer arkadaşlar katılım sağlar konuya daha çok fikir çıkabilir.

Bu arada hesap makinesi olarak Asus Hesap makinesi 5.0.0.7 sürüm uygulamasını kullana bilirsin. Ben onu kullanıyorum.

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Stock olan uygulamalardan cok daha iyi calisan uygulamalar mevcut. Oneplus google playden ulasabilir olan uygulamalarin benzerlerini kolay kolay eklemez telefona. Sonucta stock dedigimiz uygulamalarda birer apk programidir aslinda cogu eklenip cikarilabilir. Mesela baska birisi de doviz ceviriciyi veya herhangi bir ceviriciyi kullanmayabilir. Hesap makinasi icinde olmasini da istemeyebilir ama hesap makinasinda grafik cizimi olsun ister. Bu yok mesela. Herkesin istegi farkli. Oneplus temeli koyuyor gerisini kullanici hallediyor. Xiaomi sevilen ozellikleri ekliyor telefona ama guncelleme yapacakken toparlayamiyor sistemi.
Temalar hos bir ozellik ama sorun cok da sorun cikariyorlar. İki markanin stratejisi cok farkli. Miui arayuz olarak cok guzel ama oneplustaki his daha degisik bence. Yine de cogu zaman forumda oneplusa gecis yapmak isteyenler oldugunda bizler neyle karsilasacaklarini soyluyoruz. Miui arayuzune aliskin birisi oneplus ile zorlaniyor cunku.
Xda dan romlara bakin veya ingilizceniz varsa oneplus forumlarinda miui tabanli rom var mi diye bakin. Yine de o romlarda arama kayidi olmayabilir.

Son düzenleme:
Oyla:

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Degerli yorumlarınız için teşekkürler cihaz bakicaz artik.. Cift hat repair olsa k20 pro alacaktim ama olmuyor.

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2

Her iki markayı da kullanan biri olarak yaptığınız yorumlara katılıyorum. mi romlar kullanıcı için çok zengin ve istediğiniz değişiklikleri yapmanıza izin veriyor. Xiaomi'den gelen birisi için Oneplus çok yavan gelecektir. Oneplus saf androide yakın bir arayüz ve kullanıcıya oynama alanı bırakmıyor, ama çok hızlı ve stabil çalışır. xiaomi android versiyonlarını güncellemeyi iki yıldan sonra bırakıyor, Oneplus ise daha fazla destek oluyor. (oneplus 3 üç yıllık cihaz olmasına rağmen android 9 güncellemesi alacak, oneplus 5 android 10 alacak) xiaomi'nin bazı stock uygulamalarını google marketten bulabilirsiniz. (örneğin hesap makinası) Cihazı alıp kurcalamadan kullanayım derseniz Oneplus, biraz kurcalayayım, teknik işlere meraklıyım diyorsanız Xiaomi alacaksınız. Tercih sizin...

Son düzenleme:
Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Android bilginiz varsa eğer miui uygulamalarını oneplusta çalışacak şekilde portlayabilirsiniz ama iyi android bilgisi gerek.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba arkadaşlar mi 6 dan oneplus 7 pro ya gectim. Ama yazılım olarak bence mi den cok geride. Örnek olarak,

uygulama klonda cok sınırlı, mi ise bütün herseyi ikinci uygulama olarak klonluyordu,

Ses kaydedici maalesef yok bahsettiğim görüşme kaydedici, alternatif uygulamalar var ama mi ninki kadar kapsamlı degil,

Tema ve duvar kağıdı magazasi yok, simgeler çok kısıtlı..

Su an büyük eksik olarak gözüme carpanlar bunlar, simdi en önemlisi ses kaydediciyi ya da komple mi deki arama ceviriciyi ses kaydedici ile bu cihaza yükleyebilir miyiz?

Merhabalar hocam,
İkinci cihaz olarak kullanıyorum, Sormuş olduğun sorulara cevap vereyim.
- Uygulama klonlama evet kendi belirlediği uygulamaların klonlanmasına izin veriyor.
- Ses kaydedici google ın android 9 sonrası uygulama ya koyduğu politikalardan dolayı global sürümlerin çoğunda yasaklandı. Oxygen os da da yok maalesef. Rootlayarak magisk modülleri ile ses kaydedici ekleyebilirsiniz. Rootlamanızı önermiyorum, L1 sertfikası rootlandığı zaman uçuyor. Geri gelmiyor.
- Tema yı yeni güncellemeler ile elle kendi stilinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Renk kodları vs kullanarak.
- Simge paketini, google play, aptoide gibi marketler den indirerek değiştirebiliyorsunuz.
- Çin beta olarak portlanmış Mıuı rom var fakat birçok özellik devre dışı kalıyor veya çalışmıyor.

Oyla:
Üst Alt