İnceleme Oneplus 6t Müthiş Şarj Performansı

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Konuyla biraz alakalı biraz alakasız olsada birşey sormak istiyorum deneyimlemiş tecrübeli arkadaşlara benziyorsunuz. arayüzü bir kenara bıraktığımızda özellikle kamera olarak baktığımızda mi9 ve düz oneplus7 arasında hangisi daha tercih edilesi oluyor. Not: cihazı kız kardeşime düşünüyorum kendim mi9se de mutluyum lakin bu op7 bi beni çekiyor ondan dolayı kararsız kaldım :)

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mi 8 den op7 ye geçmiş biri olarak söylüyorum cihaz hızı+ stereo speaker vs mi 9 dan çok daha önde mi 9 ile kamera testi yaptım geçen avmde oneplus 7 daha iyidi fakat mi 9 a güncelleme gelmiş olabilir belki iyileştirmişlerdir o kısmı bilemicem fakat bir çok artısı var mi 9 a göre bence op7 almak daha mantıklı

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
mi 8 den op7 ye geçmiş biri olarak söylüyorum cihaz hızı+ stereo speaker vs mi 9 dan çok daha önde mi 9 ile kamera testi yaptım geçen avmde oneplus 7 daha iyidi fakat mi 9 a güncelleme gelmiş olabilir belki iyileştirmişlerdir o kısmı bilemicem fakat bir çok artısı var mi 9 a göre bence op7 almak daha mantıklı
Oneplus 7 pro dersen mi 9 dan iyi derim. Fakat oneplus 7 hiç bir şekilde mi 9dan üstün olamaz benim gözümde.

Bir 6t kullanıcısı olarak bunu diyorum.

Bu arada konuya girmişken bugün ki batarya verilerini de buraya atmak istiyorum. Şarj konusunda efsane

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190624-013709.jpg
    Screenshot_20190624-013709.jpg
    231,9 KB · Görüntüleme: 53

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Xda ya goz attım kısaca oneplus telefonlarında rom çeşitliliği fazla gıbı geldı. Bılgısı olan varmı oneplus cıhazlar hakkında. Xıaomı cok fazla cıhaz cıkarıyor o yüzden birdahakı telefonumu oneplus alabilirim

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Oneplus -özellikle 7 pro- benim de beğendiğim bir cihaz fakat yazılım gerçekten sıkıntı... Oneplus ilk tanıtıldığında o zamanki adı cyanogen olan bomboş android ile geliyordu. Daha sonra lineage ve şimdi de oxygen oldu fakat rom hala bomboş. Özellikle MIUI özellikleri tam anlamıyla kullanılıyorsa bu tarz yazılımlarla cihaz kullanmak gerçekten zulüm. Evet hızlı ama o hızı değerlendiremedikten sonra ne anlamı var. Köy yolunda ferrari kullanmaya çalışmak gibi geliyor bana. Cepten one plus çıkartmakla köy kahvesindeki masaya ferrari anahtarı koymak bu yazılımla aynı.

Şarj konusunda ise elbette ki böylesine boş bir yazılımda MIUI kıyasla çok daha uzun süreler almak mümkün olmalı zaten. Batarya kullanan bir şey yok ki cihazda :D
Hocam yanlış anlamayın ama ben xiaomi kullanıcısıydım, şimdi oneplus 7 kullanıyorum, ben katılmıyorum söylediğiniz cümlelere, oneplus çok seri ve donanım yönünden de xiaomi cihazlarından üstün, özellikle yazılım yönünden çok artısı var, xiaomide bi sorun bir sorunu doğururken, şimdi roota bile ihtiyaç duymuyorum, o kadar soft ve akıcı yapmışlar ki, animasyonları da çok tatlı, ayrıca 3800 mah rağmen xiaominin 4000 mah cihazından daha uzun ömürle dayanıyor. 2 güne yakın kullanıyorum resmen, abartmak ya da oneplus fanboyluğu gibi bir amacım yok ama xiaomide rezil olduktan sonra oneplus benim için zemzemle yıkanmışa döndü.

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Hocam yanlış anlamayın ama ben xiaomi kullanıcısıydım, şimdi oneplus 7 kullanıyorum, ben katılmıyorum söylediğiniz cümlelere, oneplus çok seri ve donanım yönünden de xiaomi cihazlarından üstün, özellikle yazılım yönünden çok artısı var, xiaomide bi sorun bir sorunu doğururken, şimdi roota bile ihtiyaç duymuyorum, o kadar soft ve akıcı yapmışlar ki, animasyonları da çok tatlı, ayrıca 3800 mah rağmen xiaominin 4000 mah cihazından daha uzun ömürle dayanıyor. 2 güne yakın kullanıyorum resmen, abartmak ya da oneplus fanboyluğu gibi bir amacım yok ama xiaomide rezil olduktan sonra oneplus benim için zemzemle yıkanmışa döndü.
Hayırlı olsun hocam.

Mahircevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Makine mühendisi
Konular
41
Yazılım anlaminda Xiaomi benim için çöp. iPhone ,Samsung, lg ,xiomi ve oneplus kullandım ama hiçbiri oneplusun yanından dahi geçemez .

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Hocam açıkçası 7 pro'da test yapmadım ama daha önceki oneplus cihazların muadili olan Xiaomi cihazların romunu da oneplus gibi boşalttığımda bahsettiğiniz akıcılığı da batarya süresini de fazlasıyla elde etmiştim. Belki 7pro'da eksikleri kapatmışlardır ancak kendi adıma 6 yıldır aktif olarak MIUI kullanıyorum. Hesap makinesindeki para birimi dönüştürmesinden pusulasındaki görsel yön bulmaya, tuş takımındaki piyano tonlarından ikinci alan özelliklerine yüzlerce özelliği benim için vazgeçilmez. Elbette ki bunları harici uygulamalarla bir başka cihazda da yapabilirim ancak sürekli arkaplanda çalışan yüzlerce uygulama yüklediğimde o cihaz akıcı olmayacak. Bu nedenle MIUI benim kullanımım için çok daha uygun. Kendi cihazımda şu an hiç bir sorunum yok. Karşılaştığım sorunları ise son derece rahat bir şekilde çözebiliyorum. Yani "benim için" bir başka yazılım son derece mantıksız, gereksiz ve işlevsel değil.

Elbette ki hiç bir MIUI özelliği kullanmayan standart kullanıcı bu bahsettiklerimi (ve bahsetmediklerimi) kullanmıyorsa MIUI dışında bir yazılım da kullanabilir fakat benim için cihazın hızlı olmasından da öte kullanışlı olması çok daha önemli. Bu nedenle yazdıklarınıza maalesef katılamıyorum :)

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Hocam açıkçası 7 pro'da test yapmadım ama daha önceki oneplus cihazların muadili olan Xiaomi cihazların romunu da oneplus gibi boşalttığımda bahsettiğiniz akıcılığı da batarya süresini de fazlasıyla elde etmiştim. Belki 7pro'da eksikleri kapatmışlardır ancak kendi adıma 6 yıldır aktif olarak MIUI kullanıyorum. Hesap makinesindeki para birimi dönüştürmesinden pusulasındaki görsel yön bulmaya, tuş takımındaki piyano tonlarından ikinci alan özelliklerine yüzlerce özelliği benim için vazgeçilmez. Elbette ki bunları harici uygulamalarla bir başka cihazda da yapabilirim ancak sürekli arkaplanda çalışan yüzlerce uygulama yüklediğimde o cihaz akıcı olmayacak. Bu nedenle MIUI benim kullanımım için çok daha uygun. Kendi cihazımda şu an hiç bir sorunum yok. Karşılaştığım sorunları ise son derece rahat bir şekilde çözebiliyorum. Yani "benim için" bir başka yazılım son derece mantıksız, gereksiz ve işlevsel değil.

Elbette ki hiç bir MIUI özelliği kullanmayan standart kullanıcı bu bahsettiklerimi (ve bahsetmediklerimi) kullanmıyorsa MIUI dışında bir yazılım da kullanabilir fakat benim için cihazın hızlı olmasından da öte kullanışlı olması çok daha önemli. Bu nedenle yazdıklarınıza maalesef katılamıyorum :)
Elbette görüş farklılığına saygım var ama bahsettiğiniz özellikler 7 ve 7 proda da var, diğer eski modellerini bilemiyorum fakat yeni cihazlarda olmazsa olmaz özellikler olarak ekleniyor zaten bir çoğu. İşlevsellik açısından sessize alma tuşu gibi küçük kısayollar bile yapmışlar, hız ve donanım da yüksek, daha fazla ne istenebilir bilmiyorum, telefondan beklediğimden daha fazlası var ayrıca xiaomi modellerinde de var, demek istediğim yazılım kanadında op daha hoş ama özellikler konusunda hepsi zaten neredeyse aynı telefonların. Donanım olarak malum daha üst bir cihaz op7 pro o yüzden kıyaslamak saçma olur donanımı.

Üst Alt