İnceleme Oneplus 6t Müthiş Şarj Performansı

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Herkese iyi forumlar. Soru - Mi 8 den One Plus 6t ye geçiş hakkında? konumda belirttiğim gibi mi 8 cihazımi satıp oneplus ailesine geçtim.
Fakat şunu söylemek isterim bazı arkadaşlar gelip xiaomi forumunda oneplus övüyor gibi algılamasın gayet objektif yaklaşan biriyim. Çevremde birisi telefon alacağı zaman huawei, xiaomi ve oppo tavsiye ediyordum. Şimdi oneplus da buna eklendi. Ben iphone, Samsung, lg, htc, sony gibi para tuzağı markalara kartı fobi duyan biriyim.
Çinli markaların hepsi kardeş gibi gelir gözüme. Hepsi sonuçta düşük fiyata yüksek kalite veren firmalar.

Mi 8 cihazımda ortalama aldığım ekran süresi 6 saatdi. En iyi şekilde 8 saati görürdü. Tabiki çok zorlayarak 10 saat üstü alınır ama o sadece ben 10 saat aldım demek için alınır. Malesef ben günlük hayatta şarja acıyan birisi değilim. Arabamda, evimde, iş yerimde,her yerde şarj aletim var. O yüzden önemsizdir. Dışarıda ekranı parlak evde ortalama da kullanırım. Genellikle otomatikde durur. Mi 8 de durum böyleydi ortalama 6-7 saat.

Oneplus 6t yi henüz yeni aldım cihaz tam batarya optimizasyonu yapamadı. Ve sıfır cihaz olduğu için cihaz henüz batarya tam veriminde değil. Buna rağmen müthiş bir süre gördüm. Şarjı tamamen bitirip test etmek istedim ama bitiremedim. Bu hali ile atayım dedim. Cihazda mi 8 e göre özellik yok kısıtlı bir sistem gibi ama müthiş bir stabilize var. Batarya konusunda ayrıca iyi bekleme modunda vs şarj yemiyor.
%53 luk şarj ile ekran parlaklığı otomatik olarak(günüm dışarıda güneş altında geçti) 5 saat ekran süresi aldım. Ve mi 8 i nasıl kullandıysam aynı şekilde kullandım hiç kismadim. Ve buraya konu açacağım diye birşey yoktu batarya değerine bir bakayım dedim hiç üstüne düşmeden o süreyi alınca buraya atma gereksinimi duydum. Şimdi Skorpi hocam mi max 3 le gelir ezer beni ama olsun :)
Ekran görüntüleri aşağıda arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190618-014856.jpg
    Screenshot_20190618-014856.jpg
    184,1 KB · Görüntüleme: 252
  • Screenshot_20190618-014911.jpg
    Screenshot_20190618-014911.jpg
    229,6 KB · Görüntüleme: 255
  • Screenshot_20190618-014902.jpg
    Screenshot_20190618-014902.jpg
    160,5 KB · Görüntüleme: 234

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Estağfurullah hocam, ezmek ne haddimize bizim..Max 3,Batarya konusunda Xiaomi'lerin Efendisidir , bunda benim herhangi bir suçum yok valla....ve maalesef gerçekler acıdır....Cihazınızı güle güle kullanın ve dediğiniz gibi o sürelere çok fazla takılmayın

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Hayırlı olsun. Benimde Oneplus 7 Pro çok hoşuma gidiyor :)
İleride cihazı değiştirirsem ben de geçiş yapabilirim belki.

Arayüz olarak MIUI daha iyi gibi görünüyor. Sizce de öyle mi?

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

MIUI kesinlikle muhteşem ama Cumartesi günü 7 Proyu detaylı inceleyeceğim İnşallah

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90

Miui daha iyi gibi görünüyor demeyelim arada uçurum var desek daha doğru olur hocam.
Miui= Mercedes
Oxijen(yazılımını doğru bulmuyorum) = doğan slx
Tabi bu kıyaslama özellik ve görsellik olarak yapılmıştır

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İncelemeyi bizimle de paylaşacak mısınız?
Sonucu size şimdiden aşağı yukarı söyleyebilirim....
Cihaz muhteşem, her şeyi ile dört dörtlük ancak OS'e, hele ki daha önce MIUI kullanılmışsa,alışılması pek mümkün değil gibi geliyor bana....ben MIUI siz yapabileceğimi sanmıyorum.

Siz daha farklı ve detaylı bir inceleme veya bilgilendirme isterseniz, belki de Cihaz sahibi sizi duyar ve gereğini yapar

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Miui daha iyi gibi görünüyor demeyelim arada uçurum var desek daha doğru olur hocam.
Miui= Mercedes
Oxijen(yazılımını doğru bulmuyorum) = doğan slx
Tabi bu kıyaslama özellik ve görsellik olarak yapılmıştır
Cihaz muhteşem, her şeyi ile dört dörtlük ancak OS'e, hele ki daha önce MIUI kullanılmışsa,alışılması pek mümkün değil gibi geliyor bana....ben MIUI siz yapabileceğimi sanmıyorum.

Siz daha farklı ve detaylı bir inceleme veya bilgilendirme isterseniz, belki de Cihaz sahibi sizi duyar ve gereğini yapar

AOSP tabanlı romların arayüzüne ısınamadım pek. One UI'de aynı hissi yaşatacak sanırım :)
MIUI arayüzü daha hoş ama efektlerin biraz geliştirilmesi lazım. Bazen hafif kasmalar yapabiliyor.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
AOSP tabanlı romların arayüzüne ısınamadım pek. One UI'de aynı hissi yaşatacak sanırım :)
MIUI arayüzü daha hoş ama efektlerin biraz geliştirilmesi lazım. Bazen hafif kasmalar yapabiliyor.
Aynı his hocam saf android gibi birşey.
Hemen hemene her marka telefonu kullandım işletim sistemi olarak en görsel ve özellikli olan miui ve Samsungun kiydi.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8

Bende size katiliyorum usdad bir kac gundur aosp romdayim herwey guzel batarya iyi ios 13 lahuncher falan ama gende her telefonu elime alanda miui ozluyorum ama kismet dyib dayanmaya caliwiyorum cok qarip duygu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese iyi forumlar. Soru - Mi 8 den One Plus 6t ye geçiş hakkında? konumda belirttiğim gibi mi 8 cihazımi satıp oneplus ailesine geçtim.
Fakat şunu söylemek isterim bazı arkadaşlar gelip xiaomi forumunda oneplus övüyor gibi algılamasın gayet objektif yaklaşan biriyim. Çevremde birisi telefon alacağı zaman huawei, xiaomi ve oppo tavsiye ediyordum. Şimdi oneplus da buna eklendi. Ben iphone, Samsung, lg, htc, sony gibi para tuzağı markalara kartı fobi duyan biriyim.
Çinli markaların hepsi kardeş gibi gelir gözüme. Hepsi sonuçta düşük fiyata yüksek kalite veren firmalar.

Mi 8 cihazımda ortalama aldığım ekran süresi 6 saatdi. En iyi şekilde 8 saati görürdü. Tabiki çok zorlayarak 10 saat üstü alınır ama o sadece ben 10 saat aldım demek için alınır. Malesef ben günlük hayatta şarja acıyan birisi değilim. Arabamda, evimde, iş yerimde,her yerde şarj aletim var. O yüzden önemsizdir. Dışarıda ekranı parlak evde ortalama da kullanırım. Genellikle otomatikde durur. Mi 8 de durum böyleydi ortalama 6-7 saat.

Oneplus 6t yi henüz yeni aldım cihaz tam batarya optimizasyonu yapamadı. Ve sıfır cihaz olduğu için cihaz henüz batarya tam veriminde değil. Buna rağmen müthiş bir süre gördüm. Şarjı tamamen bitirip test etmek istedim ama bitiremedim. Bu hali ile atayım dedim. Cihazda mi 8 e göre özellik yok kısıtlı bir sistem gibi ama müthiş bir stabilize var. Batarya konusunda ayrıca iyi bekleme modunda vs şarj yemiyor.
%53 luk şarj ile ekran parlaklığı otomatik olarak(günüm dışarıda güneş altında geçti) 5 saat ekran süresi aldım. Ve mi 8 i nasıl kullandıysam aynı şekilde kullandım hiç kismadim. Ve buraya konu açacağım diye birşey yoktu batarya değerine bir bakayım dedim hiç üstüne düşmeden o süreyi alınca buraya atma gereksinimi duydum. Şimdi Skorpi hocam mi max 3 le gelir ezer beni ama olsun :)
Ekran görüntüleri aşağıda arkadaşlar.
Cok guzel uyi rakmalra almiwsiniz tebrik ederim ve miui hic aratirmi yani benimde kafamada bu marka var ama bilemiyorum ki alsam kullana bilirmiyik hemde uzun telefon cok kaba ( bana gore ) cebe falan sigmasi dert ben mido kulaniyorum bu bile cebe buyuk geloyoru kasa olarak

Üst Alt