MIUI 12.5 OneOS Android 11 MIUI 12.5 [9T Pro | K20 Pro] 15.11.2021

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Lim0n, Rom konusunda bilgili olanlar zaten açılan konuları baz almayıp, deneyerek rom tercihi yaparlar ki bu en doğru en sağlıklı yöntemdir çünkü her zaman yazdığım gibi
Bu rom/ekran süresi işi "kullanıcıdan kullanıcıya, cihazdan cihaza, aynı cihaz olsa bile kurulumdan kuruluma, operatörden operatöre, baz istasyonuna uzaklık-yakınlık vs bir sürü ekran süresini/performansını etkileyen neden/sebep var..."

Bu nedenle kullanıcı kendi karar vermeli....

Rom açma konusu da hiç bilmeyen,merak edenler için açılıyor, rom konularında dikkat edilmesi gerekenler,hangi twrp,fw,vendor,magisk vs kullanılmalı gibi durumlar anlatılıyor o yüzden konu açanlara haksızlık yapmayalım başta ben olmak üzere emeği geçen çok insan var çünkü....

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
125
Lim0n, Rom konusunda bilgili olanlar zaten açılan konuları baz almayıp, deneyerek rom tercihi yaparlar ki bu en doğru en sağlıklı yöntemdir çünkü her zaman yazdığım gibi
Bu rom/ekran süresi işi "kullanıcıdan kullanıcıya, cihazdan cihaza, aynı cihaz olsa bile kurulumdan kuruluma, operatörden operatöre, baz istasyonuna uzaklık-yakınlık vs bir sürü ekran süresini/performansını etkileyen neden/sebep var..."

Bu nedenle kullanıcı kendi karar vermeli....

Rom açma konusu da hiç bilmeyen,merak edenler için açılıyor, rom konularında dikkat edilmesi gerekenler,hangi twrp,fw,vendor,magisk vs kullanılmalı gibi durumlar anlatılıyor o yüzden konu açanlara haksızlık yapmayalım başta ben olmak üzere emeği geçen çok insan var çünkü....
Yok hocam asla. Emeği geçenler emek verenler gayet biliniyor ve emek veren insanlara kimsenin haddi değil söz söylemek.
Ben umursamaz davranan insanları umursamazlıklarıyla yanlış yönlendirenlere direkt vurgumu yaptım.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Lim0n, O tarz konu sahiplerine direk söyleyin üstü kapalı olmaya gerek yok alenen yazın geçin ki diğer konu sahipleri töhmet altında kalmasın ;)

Benim açtığım rom konularına oyun ile ilgili soru sorulduğunda cevap yazamıyorum çünkü asla telefonda oyun oynamıyorum + modül + kernel asla kullanmıyorum bu konularda da soru sorulursa konu sahibi olarak yardımcı olamıyorum maalesef...

Şu an kullandığım cihaz F2 PRO ama 9 SE,9T/PRO,NOTE 10 Lite,Mİ 10T konularımda var ve o konularıma rom ile soru sorulduğunda da cevap yazamıyorum çünkü o cihazı kullanmıyorum....

Rom konularında hem görsel hem de yazılı anlatım olması taraftarıyım çünkü geçen pil tasarrufu konumda bir arkadaş görselleri tam görmediğini yazılı anlatımında olması gerektiğini söyledi ve konuma yazılı anlatımda ekledim ama ben benzer bir durumda konu sahibi olan + rom derlemesi yapan konu sahibine yazılı anlatım da yapın dedim bir ton laf yedim :)

Sözü daha fazla uzatmadan forum kurallarına uyarak gördüğümüz aksaklıkları anında söylemeliyiz diye düşünüyorum...

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
Bunları bilgisayarım olmadığı için USB flash bellek ile yüklesem sorun olmaz değilmi?
sıkınyı olmaz tlf at ordan yukle usb gorurse ordan da yukle ben tlf kopyalayıp yapıyorum genelde

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Yeni sürüm ilk mesaja eklendi arkadaşlar...

MIUI BASE Used:
21.4.28/29 - ALL

OneOS changes:
Optimized - Removed from vendor: ConnectionSecurityService (Qualcomm data transfer to their servers), SensorTestTool (Gyroscope and luminosity related sensors test) and SSGTelemetryService (Qualcomm and Xiaomi data transfer to their respective servers)
Optimized - OTA Updater renewed
New - Added support for Mi 10T Lite/Redmi Note 9 Pro 5G, Redmi K30 / Poco X2, Mi 9 SE and Mi 9 Lite / Mi CC9
Fixed - Fixed an error that prevented giving permissions to AirDots and AirDots Plugin I have invalidated their correct use.
Fixed - Fixed a error with update system applications
Fixed - Stability improvements

**Note: It is not a new base since Xiaomi is on vacation until May 14, it is simply our version with corrections of errors related to us

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Yeni sürüm ilk mesaja eklendi arkadaşlar...

MIUI BASE Used:
21.4.28/29 - ALL

OneOS changes:
Optimized - Removed from vendor: ConnectionSecurityService (Qualcomm data transfer to their servers), SensorTestTool (Gyroscope and luminosity related sensors test) and SSGTelemetryService (Qualcomm and Xiaomi data transfer to their respective servers)
Optimized - OTA Updater renewed
New - Added support for Mi 10T Lite/Redmi Note 9 Pro 5G, Redmi K30 / Poco X2, Mi 9 SE and Mi 9 Lite / Mi CC9
Fixed - Fixed an error that prevented giving permissions to AirDots and AirDots Plugin I have invalidated their correct use.
Fixed - Fixed a error with update system applications
Fixed - Stability improvements

**Note: It is not a new base since Xiaomi is on vacation until May 14, it is simply our version with corrections of errors related to us
Stoya ve UnlnViTeD hayırlı bayramlar dilerim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
hidalgo58, Teşekkürler,sana da iyi bayramlar clap~~

erdemmm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
rom kurduktan sonra fomrat data rom u tekrar silmez mi
Buradaki konuda hem format data hem de wipe üzerinde hangi seçenekleri seçersek neler silinir detaylı bir şekilde yazmaktadır.

Format Data-Yes yapıldığında Silinen Yerler
1-Sistemimiz telefonu elimize aldığımız ilk gün ki gibi temizlenir. (İşletim Sistemi Temizlenir.)
2-Telefonumuzda Kayıtlı Rehber, Hesaplar, Mesajlar, Uygulamalar, Ayarlar, Arama Kayıtları SİLİNECEKTİR!!!
3-Yerel depolama(Telefon Depolama Alanı), SİLİNECEKTİR!!!
(yani şahsi Dosyalarımız, Müziklerimiz, Belgelerimiz vs.

4-Harici Depolama (hafıza Kartı) ve Bağlı Usb-Otg cihazları Silinmez.
5-Telefonumuza bir şey yüklemeden yeniden açabiliriz.

Üst Alt