Yardım OEM kilit açma

• Konbuyu başlatan zLa
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 33
  • Görüntüleme 10K

zLa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
huawei g7
Konular
11
Aktif hale getiriyorum geri baktığım da pasif oluyor nedeni nedir arkadaşlar ?

AtesBey

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
EMRAH
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Şu anki koşullarda repair konusunda sorunsuz bir kullanım verecek yol yok. Kimisi direnç değişti atıldı diyor ama şebeke gelip gidiyor diyor ki atıldığını kanıtlayanı ben görmedim. Yani imei repair olmuyor kilit açacaksınız custom rom veya root için açın bunları kullanmıyorsanız kilit açmaya gerek yok.
Bu işlemi yapan bir telefoncuya sordum atıyoruz dedi hatta gecen hafta X3 pro ya IMEI atılmış şekilde sattım diyor bende kullanmadığımız bir telefonun imeisini attırabilirmiyim diye sordum sıkıntı olmaz daha garanti olur dedi getirirseniz yardımcı oluruz dendi

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Bu işlemi yapan bir telefoncuya sordum atıyoruz dedi hatta gecen hafta X3 pro ya IMEI atılmış şekilde sattım diyor bende kullanmadığımız bir telefonun imeisini attırabilirmiyim diye sordum sıkıntı olmaz daha garanti olur dedi getirirseniz yardımcı oluruz dendi
Atılır hocam da 2G kullanmak 2021 yılında nasıl bir duruma yol açar merak konusu.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Ben bir atan kişiye sorayım 2G ile çalışıyor muş doğru ise gerek yok bizim evde 4 G zor çekiyor 2G ye gerek yok
Kaç haftadır bu konulara bulaşmayım diyorumda, RSA işi iyice Dedelerin teknoloji muhabbetine döndü. wasntme~~ ( Skorpi hocam meclis dışıwhew~~)

RSA kilidi denilen şeyi telefona imei atmak gibi basit birşey için kırmaya vakit harcayacak bir boş işler uzmanı olsaydı, şuan kimsenin banka hesabında para kalmazdı. RSA kilidi öyle canı sıkılanın kırabileceği bir şifreleme yöntemi değil. Bir matematik problemidir. Telefonların sim kilidinde kaç bit şifreleme var bilmiyorum, günümüzde genel kullanım 1024bit. Bildiğim en son şuana kadar 800'e kadar kırılabildi. Onuda kıranlar zaten senin benim gibi adamlar değil. Matematik profesörleri, Şifreleme uzmanları, Üst düzey bilgisayar mühendisleri, yani hayatlarını bu işe ayırmış insanlar. Haberlerde de çıkmıştı bir ara. Herneyse.
1024 ve üzerinin önümüzdeki uzun yıllar kırılabileceği düşünülmüyor. Çünkü henüz öyle bir teknoloji yok. Yani onu hesaplaya bilecek bir bilgisayar henüz icat edilmedi. Öyle bir teknoloji bu gün icat edilse dahi imei işi yapanların eline kadar düşmesi büyük ihtimal 10-20 yıl alırdı herhalde. haha--

Bu telefonlardaki RSA kilidi kırma muhabbeti, Bypass muhabbeti, bir nevi arabayı düz kontak yapma işlemi gibidir. Anahtarı yoksa kabloları kullanırsın. Motoru öyle böyle çalıştırırsında çalıştırmasına, sistem tam çalışmaz. Telefonlarıda günümüz arabaları gibi düşünürsek, kapıyı açsan, kontak var, kontağı bypass etsen motor kilidi var. Motor kilidini söksen, GPS var. Neyse sonuç olarak sıkıntılı mevzular. Saat geç olmuş.

Oyla:
Üst Alt