Yardım OEM kilit açma

• Konbuyu başlatan zLa
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 33
  • Görüntüleme 10K

zLa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
huawei g7
Konular
11
Aktif hale getiriyorum geri baktığım da pasif oluyor nedeni nedir arkadaşlar ?

vega1977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Haşim
Cihazım
Mi5 pro
Konular
2
Bug var bende de öyle oluyor

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Aktif hale getiriyorum geri baktığım da pasif oluyor nedeni nedir arkadaşlar ?
Bootloader kilidinizi açtınız mı? Açmak için ne gibi işlemler yaptınız? Yaptığınız tüm işlemleri açıkça ve sırasıyla anlatın ki daha sağlıklı bir yardım verilebilsin :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

zLa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
huawei g7
Konular
11
Bootloader kilidinizi açtınız mı? Açmak için ne gibi işlemler yaptınız? Yaptığınız tüm işlemleri açıkça ve sırasıyla anlatın ki daha sağlıklı bir yardım verilebilsin :)

Hocam şöyle anlatim henüz açmadım bildiğiniz üzere 15 gün süre veriyor ve bugün akşam solucak ve ilk defa açıcam ben de Froumda nasıl açılacağına dair gerekli bilgileri aldım orada 'oem kilit açma' durumunu aktif hale getirin diyor getiriyorum ama bir geri veya ileri gidip tekrar oraya geldiğim de tekrardan deaktif olmuş oluyor
Yani bu bir yazılımsal hata mı yoksa ben de mi sorun var
mi optimizasyonunu kapatmıştım acaba ondan mı dedim ama açıp denedim yine aynı şekilde
Eğer bootloader da bu oem sorun yaratacaksa ben baştan hiç bulaşmiyim diyorum
Daha önce bir çok markanın kilitlerini açtım xiaomi ilk defa aldım ve malum durum bu şekilde

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam şöyle anlatim henüz açmadım bildiğiniz üzere 15 gün süre veriyor ve bugün akşam solucak ve ilk defa açıcam ben de Froumda nasıl açılacağına dair gerekli bilgileri aldım orada 'oem kilit açma' durumunu aktif hale getirin diyor getiriyorum ama bir geri veya ileri gidip tekrar oraya geldiğim de tekrardan deaktif olmuş oluyor
Yani bu bir yazılımsal hata mı yoksa ben de mi sorun var
mi optimizasyonunu kapatmıştım acaba ondan mı dedim ama açıp denedim yine aynı şekilde
Eğer bootloader da bu oem sorun yaratacaksa ben baştan hiç bulaşmiyim diyorum
Daha önce bir çok markanın kilitlerini açtım xiaomi ilk defa aldım ve malum durum bu şekilde

Hocam bu konuda ki yazılanları harfiyen yapın kilit açılacaktır. Ekstra bir şey yapmanıza veya kontrol etmenize gerek yok. Geliştirici seçeneklerinden önce cihazı ekle yapın cihaz ekleme sorunsuz olduktan sonra oem kilidini aktif edip telefonu kapatıp fastboot ekranında açın program ile gerekenleri yapın süreniz dolmuş ise kilit sorunsuz açılacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: zLa
Oyla:

zLa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
huawei g7
Konular
11

Hocam bu konuda ki yazılanları harfiyen yapın kilit açılacaktır. Ekstra bir şey yapmanıza veya kontrol etmenize gerek yok. Geliştirici seçeneklerinden önce cihazı ekle yapın cihaz ekleme sorunsuz olduktan sonra oem kilidini aktif edip telefonu kapatıp fastboot ekranında açın program ile gerekenleri yapın süreniz dolmuş ise kilit sorunsuz açılacaktır :)

Zaten baktığım konu o hocam yani otomatikman aktifliğini geri kapatıyor ve o konuda bu soruna değinmemiş muhtemelen sadece 5 plus a özel bir sorun
Cevabınız için teşekkürler bu arada tek tıkla halletmek varken uğraşmak istemiyorum açıkçası :)
[doublepost=1529138788,1529138647][/doublepost]

Ha birde hocam şöyle bir durum var normal mi size sorayım bilirsiniz
Hesap ekle kısmına basınca değişiklik olmuyor sadece altta siyah zemin içinde hesap başarıyla eklendi yazıyor
Bu mudur yani hesap ekleme olayı ?

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Zaten baktığım konu o hocam yani otomatikman aktifliğini geri kapatıyor ve o konuda bu soruna değinmemiş muhtemelen sadece 5 plus a özel bir sorun
Cevabınız için teşekkürler bu arada tek tıkla halletmek varken uğraşmak istemiyorum açıkçası :)
Benimde Redmi 5 Plus hocam. Redmi 5 Plus'a özel bir sorun değil. Programı açın pc'de. Girişinizi yapın telefon ile aynı hesap ile hesap açıldıktan sonra tekrar dediğim gibi mi kilit açma bölümünden cihazı ekle yapın.Ekledikten sonra oem kilidi aktif edip, akabinde hemen telefonu kapatın ve fastbootta açıp, unlock programı ile kilidi açın. Her hangi bir sorun çıkmayacaktır. Oem kilidi, kilit açılmazsa kendisi otomatik olarak unaktif oluyor. Kilit açıldıktan sonra eklediğim fotoğraftaki gibi olur. Ve öyle kalır.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

• Beğen
Tepkiler: zLa
Oyla:

zLa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
huawei g7
Konular
11
Benimde Redmi 5 Plus hocam. Redmi 5 Plus'a özel bir sorun değil. Programı açın pc'de. Girişinizi yapın telefon ile aynı hesap ile hesap açıldıktan sonra tekrar dediğim gibi mi kilit açma bölümünden cihazı ekle yapın.Ekledikten sonra oem kilidi aktif edip, akabinde hemen telefonu kapatın ve fastbootta açıp, unlock programı ile kilidi açın. Her hangi bir sorun çıkmayacaktır. Oem kilidi, kilit açılmazsa kendisi otomatik olarak unaktif oluyor. Kilit açıldıktan sonra eklediğim fotoğraftaki gibi olur. Ve öyle kalır.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sen adamsın hocam almak istediğim cevap buydu sağolasın :)

Oyla:
Üst Alt