Rehber Note 9 Pro ( JOYEUSE ) Twrp ve Root

İlkers071

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
0
Twrp sorunsuz kuruldu fakat bi sorun var. Dahili depalama klasörlerinde karışık isimler yazıyor büyük ihtimalle şifreli fakat bi türlü çözemedim yardımcı olabilecek var mı

svsvmrck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
savaş
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
0
işlemi yaptıktan sonra tlfn redmi yazısında kalıyor ne yapmam ggerek twrp ggirrebiliyorum ordan yeniden başlat yapmak isteddiğiiimde işletim sistemi yüklü değil diyor

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
işlemi yaptıktan sonra tlfn redmi yazısında kalıyor ne yapmam ggerek twrp ggirrebiliyorum ordan yeniden başlat yapmak isteddiğiiimde işletim sistemi yüklü değil diyor
Format data yaptınız mı hocam

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
hayır eski room tekrar yükleedim açıldı ama bu sefer de twrp silinmiş
Eski romu nasıl yüklediniz yani twrp ile mi yoksa mi flash ile mi
Benim bildiğim twrp ile rom yüklerken twrp silinmez ancak mi flash ile temiz kurulum yaptıysanız twrp silinir tekrar yüklemeniz gerekir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hayır eski room tekrar yükleedim açıldı ama bu sefer de twrp silinmiş
Yeni romu twrp ile yüklendikten sonra format data yapın cihaz açılır yapmazsanız bootlop a düşebilir sizde olduğu gibi eğer hala yeni romu yüklemek istiyorsanız fastboot dosyası varsa mi flash ile temiz kurulum yapın yada twrp ile kurulum yaptıktan sonra mutlaka format data yapın açılır

svsvmrck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
savaş
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
0
Eski romu nasıl yüklediniz yani twrp ile mi yoksa mi flash ile mi
Benim bildiğim twrp ile rom yüklerken twrp silinmez ancak mi flash ile temiz kurulum yaptıysanız twrp silinir tekrar yüklemeniz gerekir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yeni romu twrp ile yüklendikten sonra format data yapın cihaz açılır yapmazsanız bootlop a düşebilir sizde olduğu gibi eğer hala yeni romu yüklemek istiyorsanız fastboot dosyası varsa mi flash ile temiz kurulum yapın yada twrp ile kurulum yaptıktan sonra mutlaka format data yapın açılır
ben yeni room yüklemedim hocam ilk twrp yükldim o zaman room silindi sonra açılmaayınca twrp iile room kurdum açıldı ama twrrp yok telefon kendi recovery mod giriyor

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
ben yeni room yüklemedim hocam ilk twrp yükldim o zaman room silindi sonra açılmaayınca twrp iile room kurdum açıldı ama twrrp yok telefon kendi recovery mod giriyor
Kurduğunuz rom galiba global romlarda birisi.Bu durumda root olmadığı için twrp otomatik olarak silinir ve bu çok normal.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Hocam şöyle izah edeyim durumu siz twrp yüklerken muhtemelen yanlış bir işlem yapmışsınız ki telefon botloop a düşmüş( kendini devamlı yeniden başlatma durumu) ve sizdeki twrp de muhtemelen 3.2.1. 9s twrp si galiba bu twrp ile rom yüklediğinizde bu twrp silinir hocam eğer twrp yukleyecekseniz size tavsiyem orange fox twrp dir ilk önce tek tuş twrp yi yükleyin ancak cihazınıza uygun olan twrp olsun yoksa telefon açılmaz daha sonra orange fox twrp nin dosyasını indirin muhtemelen zip dosyası olur daha sonra twrp ye girip orange fox twrp dosyasını flash layın sonra koltugunuza yaslanıp her işinizi bu twrp ile yapın

itfaiyeci19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
REDMİ NOTE9 PRO
Konular
0
Hepinize merhaba n9p joyuse ailesi
Öncelikle daha önceden savunduğum gibi joyuse ( 9 pro global ) cihaza sahipo olanlar ile curtana ( 9s global ve 9 pro india ) cihazların twrpsi aynı değildi ancak bu hata düzeltildi çoğu kullanıcı twrp yükleyemedi root atamadı ama artık çözüldü sorunumuz bunu deneme şerefi bana ait oldu inşallah birçok joyuse kullanıcısı bundan faydalanır. ( Sorumluluk bana ve foruma ait değildir bilginiz yok ise hiçbir işlem yapmayınız )

bootloader kilidinin açık olması gerekiyor !!!!

Gerekenler :
bilgisayar
qualcomm driver : QDLoader HS-USB Driver 32/64 bit – Xiaomi Tools
adb kurulumu : Minimal ADB ve Fastboot v1.4.3 – Xiaomi Tools

magisk.zip :
magisk virüstotal :

twrp imaj dosyası :
twrp virüstotal :

Öncelikle yapcağınız işlemler için driverlerin tam olarak bilgisayarınızda kurulu olması gerek yukarıda linklerde paylaştım zaten
adb yi kurduktan sonra indirdiğiniz adb programını kurun adb'nin içerisine twrp.zip dosyasını açın içindeki img dosyasını adb klasörünün içine atın magisk.zip dosyasını ise telefonun dahili hafızanın ana dizinine kopyalayın buraya kadar sorun yok ise devam edin

cihazınızı fastboot moda alıp telefonu bilgisayara bağlayın
bağladıktan sonra adb klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın powershell ile aç veya komut istemi ile aç seçeneği çıkacaktır resim ekleyeceğim zaten yazı sonuna

komut istemi açılınca : fastboot devices yazıp entere basın daha sonra ise fastboot flash recovery 9-PRO-JOYEUSE-twrp.img yazıp entera basın cihazınıza twrp başarı ile yüklenecektir.

şimdi cihazınızı güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatır iken ses açma tuşunada basılı tutarak recoverye girmesini sağlayın. TWRP ekranı gelecektir karşınıza alttaki seçeneği kaydırın ekran kilidinizi sorabilir onu girin ardından install sekmesine girip ana dizindeki magisk.zip dosyasını bulun ve flashlayın. artık telefonu yeniden başlatıp magisk manager ile rootu kontrol edebilirsiniz. Hayırlı olsun herkese kolay gelsin.

Tarafımdan izin alınmadan başka forumlarda konu olarak paylaşılmasına izin vermiyorum.
Merhaba not 9 pro cihazım imeil sonrası sadece 2G çekiyor ücretli uzaktan yardım ile qcn yabalirmisiniz

gurkanbaba2121

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
0
Hepinize merhaba n9p joyuse ailesi
Öncelikle daha önceden savunduğum gibi joyuse ( 9 pro global ) cihaza sahipo olanlar ile curtana ( 9s global ve 9 pro india ) cihazların twrpsi aynı değildi ancak bu hata düzeltildi çoğu kullanıcı twrp yükleyemedi root atamadı ama artık çözüldü sorunumuz bunu deneme şerefi bana ait oldu inşallah birçok joyuse kullanıcısı bundan faydalanır. ( Sorumluluk bana ve foruma ait değildir bilginiz yok ise hiçbir işlem yapmayınız )

bootloader kilidinin açık olması gerekiyor !!!!

Gerekenler :
bilgisayar
qualcomm driver : QDLoader HS-USB Driver 32/64 bit – Xiaomi Tools
adb kurulumu : Minimal ADB ve Fastboot v1.4.3 – Xiaomi Tools

magisk.zip :
magisk virüstotal :

twrp imaj dosyası :
twrp virüstotal :

Öncelikle yapcağınız işlemler için driverlerin tam olarak bilgisayarınızda kurulu olması gerek yukarıda linklerde paylaştım zaten
adb yi kurduktan sonra indirdiğiniz adb programını kurun adb'nin içerisine twrp.zip dosyasını açın içindeki img dosyasını adb klasörünün içine atın magisk.zip dosyasını ise telefonun dahili hafızanın ana dizinine kopyalayın buraya kadar sorun yok ise devam edin

cihazınızı fastboot moda alıp telefonu bilgisayara bağlayın
bağladıktan sonra adb klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın powershell ile aç veya komut istemi ile aç seçeneği çıkacaktır resim ekleyeceğim zaten yazı sonuna

komut istemi açılınca : fastboot devices yazıp entere basın daha sonra ise fastboot flash recovery 9-PRO-JOYEUSE-twrp.img yazıp entera basın cihazınıza twrp başarı ile yüklenecektir.

şimdi cihazınızı güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatır iken ses açma tuşunada basılı tutarak recoverye girmesini sağlayın. TWRP ekranı gelecektir karşınıza alttaki seçeneği kaydırın ekran kilidinizi sorabilir onu girin ardından install sekmesine girip ana dizindeki magisk.zip dosyasını bulun ve flashlayın. artık telefonu yeniden başlatıp magisk manager ile rootu kontrol edebilirsiniz. Hayırlı olsun herkese kolay gelsin.

Tarafımdan izin alınmadan başka forumlarda konu olarak paylaşılmasına izin vermiyorum.
Flashing is not allowed in Lock State böyle bir hata alıyorum yardımcı olur musunuz?

Üst Alt