Rehber Note 9 Pro ( JOYEUSE ) Twrp ve Root

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
note 9 pro MIUI GLOBAL 12.0.3 kararlı versiyonuna telefon brick moda düşmeden ve telefon sıfırlanmadan twrp yükleyebilir miyim ? magisk yüklemeden efs yedeğini alıp tekrar twrp sileceğim sorun yaşar mıyım ?
Bl açık ise yüklersin fakat geri kaldırmak için recovery dosyası lazım olacak sanırım nasıl dönüldüğünü bilmiyorum

yalçın47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yalçın
Cihazım
mi8 lite
Konular
0
hocam iyi günler...twrp kurdum fakat daha sonra tekrar girmek için hangi yöntemle girebilirim yani twrp kalıcı değilmi.twrp ekranına nasıl tekrar girilir

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
hocam iyi günler...twrp kurdum fakat daha sonra tekrar girmek için hangi yöntemle girebilirim yani twrp kalıcı değilmi.twrp ekranına nasıl tekrar girilir
Normalde kalıcı ancak sizde bir hata olmuş olmalı hocam reboot recovery komutu vermeden flashlama tamamlanınca siz kendiniz açmayı deneyin telefonu normal açılsın önce sonra recovery de açarsınız

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
devamlı yaptığım işlem böyle bir hata veriyor .yardımcı olabilirmisiniz.şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 1.PNG
    Ekran Alıntısı 1.PNG
    79,3 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66,2 KB · Görüntüleme: 21

YouneSS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Note 6 pro
Konular
14
Hepinize merhaba n9p joyuse ailesi
Öncelikle daha önceden savunduğum gibi joyuse ( 9 pro global ) cihaza sahipo olanlar ile curtana ( 9s global ve 9 pro india ) cihazların twrpsi aynı değildi ancak bu hata düzeltildi çoğu kullanıcı twrp yükleyemedi root atamadı ama artık çözüldü sorunumuz bunu deneme şerefi bana ait oldu inşallah birçok joyuse kullanıcısı bundan faydalanır. ( Sorumluluk bana ve foruma ait değildir bilginiz yok ise hiçbir işlem yapmayınız )

bootloader kilidinin açık olması gerekiyor !!!!

Gerekenler :
bilgisayar
qualcomm driver : QDLoader HS-USB Driver 32/64 bit – Xiaomi Tools
adb kurulumu : Minimal ADB ve Fastboot v1.4.3 – Xiaomi Tools

magisk.zip :
magisk virüstotal :

twrp imaj dosyası :
twrp virüstotal :

Öncelikle yapcağınız işlemler için driverlerin tam olarak bilgisayarınızda kurulu olması gerek yukarıda linklerde paylaştım zaten
adb yi kurduktan sonra indirdiğiniz adb programını kurun adb'nin içerisine twrp.zip dosyasını açın içindeki img dosyasını adb klasörünün içine atın magisk.zip dosyasını ise telefonun dahili hafızanın ana dizinine kopyalayın buraya kadar sorun yok ise devam edin

cihazınızı fastboot moda alıp telefonu bilgisayara bağlayın
bağladıktan sonra adb klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın powershell ile aç veya komut istemi ile aç seçeneği çıkacaktır resim ekleyeceğim zaten yazı sonuna

komut istemi açılınca : fastboot devices yazıp entere basın daha sonra ise fastboot flash recovery 9-PRO-JOYEUSE-twrp.img yazıp entera basın cihazınıza twrp başarı ile yüklenecektir.

şimdi cihazınızı güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatır iken ses açma tuşunada basılı tutarak recoverye girmesini sağlayın. TWRP ekranı gelecektir karşınıza alttaki seçeneği kaydırın ekran kilidinizi sorabilir onu girin ardından install sekmesine girip ana dizindeki magisk.zip dosyasını bulun ve flashlayın. artık telefonu yeniden başlatıp magisk manager ile rootu kontrol edebilirsiniz. Hayırlı olsun herkese kolay gelsin.

Tarafımdan izin alınmadan başka forumlarda konu olarak paylaşılmasına izin vermiyorum.
fastboot: usage: unknown command Flash hatası veriyor ne yapmalıyım

leaderwarc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bengin
Cihazım
REDMİNOTE9PRO
Konular
0
Öncelikle daha önceden savunduğum gibi joyuse ( 9 pro global ) cihaza sahipo olanlar ile curtana ( 9s global ve 9 pro india ) cihazların twrpsi aynı değildi ancak bu hata düzeltildi çoğu kullanıcı twrp yükleyemedi root atamadı ama artık çözüldü sorunumuz bunu deneme şerefi bana ait oldu inşallah birçok joyuse kullanıcısı bundan faydalanır. ( Sorumluluk bana ve foruma ait değildir bilginiz yok ise hiçbir işlem yapmayınız )

Gerekenler :
bilgisayar

magisk.zip :
magisk virüstotal :

twrp imaj dosyası :
twrp virüstotal :

Öncelikle yapcağınız işlemler için driverlerin tam olarak bilgisayarınızda kurulu olması gerek yukarıda linklerde paylaştım zaten
adb yi kurduktan sonra indirdiğiniz adb programını kurun adb'nin içerisine twrp.zip dosyasını açın içindeki img dosyasını adb klasörünün içine atın magisk.zip dosyasını ise telefonun dahili hafızanın ana dizinine kopyalayın buraya kadar sorun yok ise devam edin

bağladıktan sonra adb klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak boş bir alana sağ tıklayın powershell ile aç veya komut istemi ile aç seçeneği çıkacaktır resim ekleyeceğim zaten yazı sonuna

komut istemi açılınca : fastboot devices yazıp entere basın daha sonra ise fastboot flash recovery 9-PRO-JOYEUSE-twrp.img yazıp entera basın cihazınıza twrp başarı ile yüklenecektir.

şimdi cihazınızı güç tuşuna basılı tutup yeniden başlatır iken ses açma tuşunada basılı tutarak recoverye girmesini sağlayın. TWRP ekranı gelecektir karşınıza alttaki seçeneği kaydırın ekran kilidinizi sorabilir onu girin ardından install sekmesine girip ana dizindeki magisk.zip dosyasını bulun ve flashlayın. artık telefonu yeniden başlatıp magisk manager ile rootu kontrol edebilirsiniz. Hayırlı olsun herkese kolay gelsin.

Tarafımdan izin alınmadan başka forumlarda konu olarak paylaşılmasına izin vermiyorum.
Kralsın abim benim

Moderatör tarafında düzenlendi:

rootdayi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bünyamin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
0
Merhaba hocam öğrenciyim pek durumum yok bu yüzden telefonu brick yapmaktan çok korkuyorum. Telefonum android 10 MİUİ GLOBAL 12.0.3 bu twrp yi kursam sorun olur mu ? brick olursa düzeltebilirmiyim?

ADNAN4646

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adnan
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
0

Gerekenler :
bilgisayar

magisk.zip :
magisk virüstotal :

twrp imaj dosyası :
twrp virüstotal :

Ana dizeye nerden bakabilirz

mstftkign

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
lg g2
Konular
1
selam işlemleri eksiksiz yapıyorum twrp kuruluyor fakat twrp ekranına geldiğimde ekranda bğyük bir kilit işareti çıkıyor. kilidi kaydırp açamıyorum dokunmatik çalışmıyor.

Üst Alt