Sohbet Note 8 pro kötü mü ?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Yerin dibine soktunuz cihazı:D ama ben yinede alacam beğeniyorum bence kusursuz cihaz 9t kullandım yukardan çıkan kamera sinir bozucu bence
MI 9 SE,9T ve NOTE 8 Pro'yu kamerada gömer hocam.Batarya olarak 7 saat ekran süresi veriyor.Note 8 en fazla 10 veriyordur.SE hem hafif hemde ele çok güzel oturuyor.9T zaten redmi yazısının üstüne MI logosu basılmış ve adının da K20'den 9T olmuş hali.Yani bir redmi telefonu.3'ü arasında kamera ağırlıklı bir seçim yapacaksanız MI 9 SE en iyisi.

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
MI 9 SE,9T ve NOTE 8 Pro'yu kamerada gömer hocam.Batarya olarak 7 saat ekran süresi veriyor.Note 8 en fazla 10 veriyordur.SE hem hafif hemde ele çok güzel oturuyor.9T zaten redmi yazısının üstüne MI logosu basılmış ve adının da K20'den 9T olmuş hali.Yani bir redmi telefonu.3'ü arasında kamera ağırlıklı bir seçim yapacaksanız MI 9 SE en iyisi.
Hocam mi 9 se kullandim iki ay. Abartılacak farklar yok kameralar arasında. Gömer derken abartili oluyor bence bu benzetmeniz.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Hocam mi 9 se kullandim iki ay. Abartılacak farklar yok kameralar arasında. Gömer derken abartili oluyor bence bu benzetmeniz.

Gömerdeki asıl kastım video performasları diğer 2 modelde grenlenme puslanma oluyor,se de bunlar olmuyor.

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Kötü bir telefon değil. Sadece MTK işlemcili olduğu için rom desteği görmezsiniz. Xiaomi.eu ekibi bile destek vermiyor cihaza. E haliyle reklamlı bir deneyim de kimsenin hoşuna gitmeyeceği için gözümde arkaplana düşüyor.

LeanBack

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
0
Rom root işleriyle uğraşıyorsan uzak dur. Ancak normal global romu kullanıp geçecek kullanıcıysan G90t işlemcinin 730'dan pek farkı yok, ne ısınması var ne performans eksiği. Ekran sürem 10-11 saat arası değişiyor, geceden sabah şarj kaybı %2-3ü geçmiyor, miui 11 yüklü, yükledikten sonra hard reset yaptım. 2 aydır kullanıyorum, çok memnunum işlemci konusunda 8 prodan.

Kamera optik olarak güzel, yani genelde çok iyi fotoğraflar çekiyor ama yazılım olarak kusurları var. Özellikle yapay aydınlatılmış ortamlarda, ışık kaynağından ışık huzmeleri geliyor bazen. Ultra geniş kamera sadece açık alanlarda iyi ışıkta iş yapar, makro kamerası ise eğlenceli bence. Ön kamera kalite keskinlik olarak çok iyi, dinamik aralık çok kötü ya ön tarafın pozlamasını düzeltiyor arka patlıyor, yada ön taraf karanlık arka düzgün.

Dokunmatiği fena değil, süper diyemem.

Oyun performansı süper. Ne oyun varsa ayarları kökle oyna.

Yazılım olarak bir kere kameradan attığı oldu, bir kere de bölünmüş ekran kullanırken dondu telefon. Genel olarak ben bir sıkıntı, aksama görmedim.

Bugün olsa yine alırım bu cihazı. Amoled ekrandan ağzım iki kere yandı, bir daha girmem oraya. Mekanik kamera ayrı korkutuyor. Mi9t'de alabilirdim de f/p olarak bence Note8 pro ayarında değil. Ancak dediğim gibi rom-root uğraşacaksan telefonu kurcalayacaksan Mtk alınmaz ki burası bu işlerin forumu, burada sürüye dahil olmayan işlemcide telefon önerilmez doğal olarak angel~~

Amoled ekran sorun olmasa zaten Mi9t falan değil, MiA3 alın. 64gb'ı 1400lere düşüyordu geçen ayki indirimlerle, efsane fiyat. Boşa yukarı çıkmaya gerek yok, Note 8 pro dahil.

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Gömerdeki asıl kastım video performasları diğer 2 modelde grenlenme puslanma oluyor,se de bunlar olmuyor.
Video performansi konusunda diyecek lafım yok. 9 Se nin stabilizasyon ve gren olayı daha iyi ama geri kalan kısımlarda fark yok gibi. Bir de batarya performansi olarak 9t, redmi note 8 pro 9 se den daha iyi kesinlikle. 9 seyi degistirme sebebim tamamen batarya sebepliydi. 3070 mah günümüzde gercekten yetersiz kalıyor. Note 8 pro 4500 mah ama 4000 performansi veriyor mtk olmasindan dolayı. Oyun oynamadigim için bana neredeyse iki gün gidiyor şu an

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Forumda bazı konular da çok kötülenmiş kamera telefonu değil oyun telefonu değil diye acaba doğru mu yarın alıcam da sabahtan karar vermiştim :/

Hocam aslında çok güzel bir cihaz. Eğer ben cihazı alırım, root romla işim yok diyorsanız bu fiyatlara göre bence alınabilecek en iyi cihazlardan biri.

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam aslında çok güzel bir cihaz. Eğer ben cihazı alırım, root romla işim yok diyorsanız bu fiyatlara göre bence alınabilecek en iyi cihazlardan biri.
Rom yükleme, root, twrp yüklemede su ana kadar problem yaşamadım. Ama 5 senedir bu işlerle hasır neşir olduğum için de olabilir. Eu rom desteğinin kesilme sebebi çok fazla cihazın brick olması. Olmasi derken arkadaşların yönergelere düzgün yapmayarak brick yapmasi diyebiliriz. Diğer modeller gibi kendi basiniza kurtarma yapamiyorsunuz bu cihazda çünkü edl mod ve yetkili hesap gerekiyor. Bu sebeple bu işlerden anlamıyorsaniz elbette tercih siranizda geride olmalı. Ben yurtdışı cihaz kullanıyorum o yüzden rahatım. İstediğim an rom kurup değişiklik yapabiliyorum. 600 TL civari daha ucuz oldugu için hep yurtdışı alıyorum. Garantiyi firmaları zaten hep gecirmenin peşinde apple gibi degiller ver yenisini al götür yapmiyorlar yani.

metaleva

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yilmaz
Cihazım
Note 10
Konular
6
Kamera çok mu kötü? Ön kamera özellikle

Fiyatına göre sunduğu özellikler gayet iyi. Ancak 500 tl kadar üzerine çıkıp mi serisinden bir telefon almak mesela mi 9 t gibi daha mantıklı görünüyor. Ancak bütçem bu ve en iyi seçenek ne derseniz tabii note 8 pro bana göre. Hangi telefondan buna geçtğiniz de önemli. 3 ya da daha eski yaşta bir telefondan geçerseniz mutlu eder.

Üst Alt