Rehber Note 8 Pro IMEI Nasıl Yedeklenir/Geri Yüklenir

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Bu cihazda yani 8/128 modelde 6gb modelden aldığımız nvdata ve nvram denedik.Denememizin sebebi şu silinen cihazda bu işlemi yapıp IMEI yazdıktan sonra cihaz içi sıfırlama da IMEI siliniyor mu diye baktık siliniyor malesef ondan sormak da yarar var dedim.Bu sadece 8/128 özel düşündük 6 ramlerde yok çünkü bu durum
Anladım Hocam Kolay Gelsin Denemekde Güzel bir şey Kafanızdaki Soru İşaretleri Gitmiş Oluyor.

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
155
Bugün eng rom yükleyip yedek aldım pc ye aktardım dosyaları.Dosyaları inceledğimde nwdata içinde bişeyler var şekilli vs okumuyor pc tam nwram ise içi boş bu normal mi yoksa nwram alamadı mı tam ?

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Selamun Aleyküm Yedeklemek ve geri yüklemek için eng rom sart mi normal romlarda yedeklemez ve geri yuklenemez mi?

miyorel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yener
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Snapdragon cihazlarda IMEI Efs yedeği alınarak yedeklenebiliyordu. Mediatek cihazlarda maalesef bu bölüm yok. Bu rehber ile cihazınızın IMEI'sini yedekleyebileceksiniz

2 yedekleme türünü de yapınız her ihtimale karşı. Duruma göre farklı yedekler kullanılabiliyor

Not Bu rehber IMEI silinmeden önce uygulanmadir. Eğer İMEİ'niz silinmiş ise bu rehber işe yaramaz

1. Yedekleme:
Not: Bu yöntem için telefon rootlu olması gerek. Eğer eng romda iseniz rom zaten kendinden root'lu tekrar root atmaya gerek yok

1- Telefon hakkında Miui Sürümüne art arda basınız. Geliştirici menüsünden usb hata ayıklamayı açınız

2- Cihazı bilgisayara bağlayınız

3-(Her satır sonrası ENTER yapınız)
Kod:
adb shell
su
dd if=/dev/block/sdc8 of=/sdcard/nvdata
dd if=/dev/block/sdc18 of=/sdcard/nvram

4- Telefonun ana hafızasında nvram ve nvdata diye iki dosya olacaktır bu dosyaları başka bir yere yedekleyiniz.

1. Yedek Geri Yükleme:

1- Eng rom yükleyiniz. Forumda konusu mevcut

2- Önceden yedeklediğiniz 2 dosyayı bilgisayara atınız. Yedeklerin olduğu dosyada iken Shift tuşuna basılı tutarak mouse'da sağ tuşa basınız ve komut penceresini burada açın seçeneğine tıklayınız

3- Atmış olduğunuz dosyaların sonuna .img uzantısı ekleyiniz

4- Telefonu fastboot moduna alınız
Bilgisayardan şu komutları giriniz:
Kod:
fastboot flash nvdata nvdata.img
fastboot flash nvram nvram.img

5- Cihazı yeniden başlatınız

2.Yedekleme:
1- Twrp' ye girin

2- Back-Up tuşuna basın
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3- Şunları seçin
- nvcfg
- nvdata
- nvram
- protect_f
- protect_s

4- Alttaki çubuğu kaydırın

5- Yedeğinizi güvenli bir yere atın. Bilgisayara atmanızı tavsiye ederim

2. Yedek Geri Yükleme:
1- Yedeği telefonunuza atın bilgisayarda ise
2- TWRP'ye girin
3- Restore seçeneğine basın

4- Yedeğinizi seçin
5- Bütün tikler işaretli şekilde aşağıdaki çubuğu kaydırın

6- İşlem tamamlandi

muhammed540 hocam merhaba imei repair yapmadan önce nvdata ve nvram yedeği almıştım şimdi nvram hatasından dolayı o yedekleri geri üklemek istiyorum ama o yedekleri pcden yanlışlıkla silmişim. bende Gaziantep'te oturuyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ? bu yedekleri bulmamın bir yolu var mı?

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
155
muhammed540 hocam merhaba imei repair yapmadan önce nvdata ve nvram yedeği almıştım şimdi nvram hatasından dolayı o yedekleri geri üklemek istiyorum ama o yedekleri pcden yanlışlıkla silmişim. bende Gaziantep'te oturuyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ? bu yedekleri bulmamın bir yolu var mı?
Hayır pcden silindi ise yedekleri geri getiremezsiniz nedeni telefondaki nvram nvdatayi çoktan sildiniz

ff15

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Toprak
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
0
Hocalarım merhaba konu biraz eski ama yeni konu açmak istemedim buraya sorayım dedim. Şimdi ben hem TWRP hemde SHRP den yedek aldım. Yedekler .win formatıyla geldi. Eğer TWRP veya SHRP de kullandığım .win formatlı dosyalar çalışmaz ise o .win formatlı dosyaları .img formatına çevirip adb de flashlayabiliyor muyum? Emin olmak istedim malum bu işler tehlikeli. Teşekkür ederim.

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
155
Hocalarım merhaba konu biraz eski ama yeni konu açmak istemedim buraya sorayım dedim. Şimdi ben hem TWRP hemde SHRP den yedek aldım. Yedekler .win formatıyla geldi. Eğer TWRP veya SHRP de kullandığım .win formatlı dosyalar çalışmaz ise o .win formatlı dosyaları .img formatına çevirip adb de flashlayabiliyor muyum? Emin olmak istedim malum bu işler tehlikeli. Teşekkür ederim.
İmg olarak olacağını düşünmüyorum neden derseniz img olarak sadece sensör sorunları için flashlanir.Bu şekilde yaparsanız sensör vb sorunlar çıkma ihtimali var düşünüyorum

Titierkek34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
0
Ben bu twrp şebeke sorunu için indirmeye çalışıyorum beceremedim yardım edecek varmi

Üst Alt