Yardım Note 13 Pro 5g Hakkında Soru ?

• Konbuyu başlatan ya.sin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 25
  • Görüntüleme 658

ya.sin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
10 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.3
Telefon Modeli
Note 13 Pro 5g 12/512
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba arkadaşlar,
Yurt dışı Note 13 pro 5g 12/512 Qualcom olanı aldım. Cihaz yurt dışı olduğundan birkaç soru sormak istiyorum

MIUI Sürümü : 14.0.3 (TNRMIXM)
Cihaz arkasında C E etiketi bulunmakta

Soru 1:Cihazı yasal hakkım olan 8 ay kullanım yaptıktan sonra kayıt ettirmek istiyorum. Yinede şimdiden bootloader kilidini açmam gerekiyor mu ?
Soru 2: Cihaza yazılım veya donanımsal hiçbir müdahele ettirmediğimden Bootloader kilidi açarsam İMEİ kaydı silinir mi ?
Soru 3: Bootloader kilidini açmadan devam edip tüm güncellemeleri yapsam kayıt zamanı geldiğinde ne gibi sorunla karşılaşırım ?
Soru 4: Cihaz global 5g modeli mi ?

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Merhaba arkadaşlar,
Yurt dışı Note 13 pro 5g 12/512 Qualcom olanı aldım. Cihaz yurt dışı olduğundan birkaç soru sormak istiyorum

Soru 1:Cihazı yasal hakkım olan 8 ay kullanım yaptıktan sonra kayıt ettirmek istiyorum. Yinede şimdiden bootloader kilidini açmam gerekiyor mu ?
Soru 2: Cihaza yazılım veya donanımsal hiçbir müdahele ettirmediğimden Bootloader kilidi açarsam İMEİ kaydı silinir mi ?
Soru 3: Bootloader kilidini açmadan devam edip tüm güncellemeleri yapsam kayıt zamanı geldiğinde ne gibi sorunla karşılaşırım ?
ilk işin ilk ay içinde bootloader kilidi açtırmak olsun bootloader kilidi açtırmak imei silinmesine neden olmaz bootloader açtırdıktan sonra ne yaparsan yap sorun yok bunları yapmazsan kayıt zamanı geldiginde kayıt ücreti yarı yarıya düşer yoksa gerçekten can yakıcı bir miktar para ödeyebilirsin global mi ?onu bilemeyiz cihazın arka kapagın fotografını çek at bize bizde ona göre yorumlarız etikette yazan önemli değil arka kapakta yazacak

Oyla:

ya.sin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
10 pro
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ilk işin ilk ay içinde bootloader kilidi açtırmak olsun bootloader kilidi açtırmak imei silinmesine neden olmaz bootloader açtırdıktan sonra ne yaparsan yap sorun yok bunları yapmazsan kayıt zamanı geldiginde kayıt ücreti yarı yarıya düşer yoksa gerçekten can yakıcı bir miktar para ödeyebilirsin global mi ?onu bilemeyiz cihazın arka kapagın fotografını çek at bize bizde ona göre yorumlarız etikette yazan önemli değil arka kapakta yazacak

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
tamamdır hocam cihaz global alttaki ce ve yanındaki çöp kutusu logosu var birde model kodu var hemen yanında model kodunun en sonu G harfiyle bitiyor global şebeke vs sorunu cıkarmaz

Oyla:

ya.sin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
10 pro
Konular
1
tamamdır hocam cihaz global alttaki ce ve yanındaki çöp kutusu logosu var birde model kodu var hemen yanında model kodunun en sonu G harfiyle bitiyor global şebeke vs sorunu cıkarmaz
Peki şimdiden bl kilidini açarsam kullanamayacagim bir uygulama ya da özellik olacak mı ?

Oyla:

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
15
Merhaba arkadaşlar,

1- şimdiden açsan iyi olur çünkü bootloader açma politikaları değişiyor ileride açamayabilirsin
2-imei atılmadığı için silinmez atılsa silinebilir.
3- bazı cihazlarda IMEI attırmak için bootloader açmak şart bunu bilmiyorum ama en fazla bu engel çıkar karşınıza veya daha çok para verirsiniz.
4-evet qualcomm versiyonu 5g.

Oyla:

ya.sin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
10 pro
Konular
1
Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Şimdi kilidi açmaya çalıştığımda "The system is being upgraded. Please try again later. " hatasını alıyorum. Araştırıyorum daha bir şey bulamadım

Oyla:

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
15
Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Şimdi kilidi açmaya çalıştığımda "The system is being upgraded. Please try again later. " hatasını alıyorum. Araştırıyorum daha bir şey bulamadım
Hocam genelde fake romlarda bu hatayı veiror. Bir telefon hakkında dan fotoğraf atın veya t-u ile başlayan sürüm numarasını söyler misiniz hocam

Oyla:
Üst Alt