Sohbet Netspeed Geçiş Sürecim

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Yaklaşık bir aydır bende netspeed kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntı olmadı. Aslı var diye bir ton fiyat farkı veremem, 15 yıldır Türk Telekom kullanıyordum bizi cebte görüp indirim bile yapmıyorlar ne varsa "yeni gelene" yapıyorlar madem öyle dedim geçtim netspeed'e nasılsa taahhüt yok, peşinat yok vs hiç bir şey yok. İlerde bir sıkıntı olursa bende "yeni gelen" olurum olur biter haha--
Aynen clap~~
Yaklaşık bir aydır bende netspeed kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntı olmadı. Aslı var diye bir ton fiyat farkı veremem, 15 yıldır Türk Telekom kullanıyordum bizi cebte görüp indirim bile yapmıyorlar ne varsa "yeni gelene" yapıyorlar madem öyle dedim geçtim netspeed'e nasılsa taahhüt yok, peşinat yok vs hiç bir şey yok. İlerde bir sıkıntı olursa bende "yeni gelen" olurum olur biter haha--

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Altyapı ve Teknik bir konu ile ilgili bir sorun ortaya çıktığında pişman olmayacağınızı ümit ederim.
Sağolun hocam bina yeni sayılabilecek ve diğer mesajınızda yazdığınız gibi merkezi bir yerde. Umarım dediğiniz gibi bi sıkıntı çıkmaz.

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Öncelikle herkese iyi günler,

Bundan bir kaç hafta Türk Telekom(düşük hızlı ADSL internet kullanıyordum) taahhütümün 13 Temmuzda bitecek olması sebebiyle internet servis sağlayıcı arayışına girdim. Kendim üniversite öğrencisi olduğum ve interneti ailemin yaşadığı eve aldığım için kalitesinden çok fiyatına önem vererek tercih edecektim. 3 Ay sonra üniversitenin açılma ihtimali olduğu ve ailemin çok fazla bilgisayar ve internet kullanmadığını düşünecek olursak kötü bir tercih yaptığımı düşünmüyorum. Bu yüzden araştırmalarım sonucu Netspeedin paketini kullanmaya karar verdim

Şöyle bir paket: 35 MBPS download 6 MBPS upload, 63 TL, 100 GB kota var ve bu 100 GB den sonra GB başına 50 kuruş kesiyor(63+0.5*(ilave kullandığın GB) TL). Fatura 86 TL ye ulaşınca istediğin kadar kullan yine 86 TL.

Yani düşündüm sınırsız 35 MBPS internet alsam yine aynı hesap olacak çünkü fiyatı 86 TL . Fakat bu aldığım paketi kullanırsam ailem 100 GB kotasını doldurmazsa daha az öder. Ayrıca Aralık ayına kadar arkadaşını getir kampanyası var. Bu kampanya dahilinde başvuru yaparken arkadaşının referans kodunu kullanırsan 12 ay boyunca her faturaya 5 TL indirim yapıyor. Bu indirim hem referans olan hem de referans bulan için geçerli. Bu yüzden şu anki kullandığım paket bana 12 ay boyunca min=58 max=81 TL ye gelicek. Bence gayet uygun. Sizde aşağıda verecek olduğum referans kodunu kullanarak Netspeed de bulunun herhangi bir paketi daha ucuza kullanabilirsiniz.

Ayrıca altyapımın desteklediği internet hızını da aşağıya koyuyorum( Adres: Kütahya/Merkez)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Biraz süreç hakkında bahsedeyim:

- 7 temmuz 2021 -> Sabah saatlerinde internet üzerinden başvurumu yaptım ve aynı gün içerisinde (saat 13.34) müşteri hizmetleri tarafından arandım. Verdiğim bilgilerin hepsini teyit ettiler ve bana emailden başvuru belgelerini ilettiler. burada bir parantez açmak istiyorum belgelerin aynısı internet sitelerinde de var fakat emailden iletmiş oldukları belgelerde tüm bilgileriniz girilmiş şekilde gönderiliyor. Yani benim gibi boş evrakları erkenden çıkartıp tekrar kalemle doldurmak için uğraşmayın(evinizde yazıcı varsa orası ayrı tabi :) )

- 8 temmuz 2021 -> Gerekli evrakları kendilerine ilettim. Bu evrakların 2 tanesini zaten emailden bana ilettiler. diğeri de arkalı önlü kimlik fotokopisi. Eğer evinizde sabit hat varsa PSTN veya PSTN+ADSL ABONELERİ İÇİN YALIN DSL TALEP FORMU adında bir belge daha var fakat biz evimizde sabit hat kullanmadığımız için bu belgeyi göndermeme gerek olmadığını söylediler haliyle göndermedim.
Ayrıca gelen mailin kabaca görselini aşağıya koyacağım. Ek kısmındaki dosyalardaki Sözleşme Formunda ilk sayfada Fatura ve Ödeme Tercihleri kısmının altındaki yerler doldurulacak. Eğer sabit hat kullanmıyorsanız Sabit Hat Sahibinin Adı ve Soyadı kısmını doldurmanıza gerek yok. Sözleşme maddelerin olduğu kısımda HER SAYFAYA sol alt kısma imza atılacak(Burası önemli imza diye bir kısım yok fakat eğer imzalamazsanız imzalayıp tekrar göndermenizi isterler bu yüzden süreç uzar). Ve en son sayfadaki sağ orta kısmındaki tarih ve kağıdın en sonundaki ad soyad, tarih, imza kısmı doldurulacak.

-9 Temmuz 2021 -> Sabah saatlerinde tekrar aradılar. Belgelerimin ulaştığını ve eksiksiz olduğunu söylediler. Tekrar bilgilerini teyit edip taahhüt bitiminde geçiş işlemlerini başlatacaklarını söylediler.

-13 Temmuz 2021 -> Sabah şöyle bir mesaj aldım:

Ayrıca gün içerisinde eski internetimi kullanmaya devam ettim.

-14 temmuz 2021-> Bu gün de gelen giden bir arama ya da mesaj olmadı. Taahhüt bitmiş olmasına rağmen eski internetimi kullanmaya devam ettim. Herhangi bir ek fatura çıkartacaklar mı bilmiyorum. Eğer ilave ücret gelirse konuyu düzenlerim.

- 15 Temmuz 2021 -> Artık tam 48 saat dolmak üzereyken sabah saat 09.16 da Türk Telekomdan internet hizmetinizin iptal başvurusu alınmış olup en kısam zamanda sizinle iletişime geçilecektir tarzı bir mesaj aldım( iletişime geçilmedi.)

Aynı zamanda saat 09.15 de Netspeed den İnternet hizmet aktivasyonumuzun tamamlandığına dair mesaj aldım. Aynı mesaj da Kullanıcı adı ve şifre bilgisi de var. Bu bilgileri modem arayüzünde Hızlı kurulum (Yandaki menüleri kurcalayın benimkinde kolay menü-> hızlı kurulum kısmında) kısmına giriceksiniz . Eğer modem arayüzüne girmeyi bilmiyorsanız ya da bu mesajdaki bilgileri nereye gireceğinizi bulamadıysanız internetten bakabilirsiniz veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz( Bu arada çok nazik ve diksiyonu güzel insanlar. Kadınlar da diyebilirim çünkü hiç erkek müşteri temsilcisi denk gelmedi.)

Bilgileri girdikten sonra netspeed internetine bağlandı. Fakat 16MBPS alabiliyordum. Bir süre bekledim belki ADSL den VDSL ye geçerken bir bekleme süresi lazımdır diye. Fakat sonradan dayanamayıp müşteri hizmetlerini aradım. 35 MBPS gönderildiğini söylediler. Modemin kablolarını ve fişini çıkartıp geri taktırdı. Ve düzeldi 35MBPS alabildim. Şu anki hat değerlerini ve hız değerlerini aşağıda koyuyorum.

Vaad ettikleri hızdan(35 MBPS download 6 MBPS upload) daha fazlasını vermeleri çok güzel. Şu anlık herhangi bir şikayetim yok. Gayet memnunum tavsiye ederim..

Aşağıya da referans kodumu koyuyorum. Eğer siz de geçmeye karar verirseniz. Bu referans kodunu kullanabilirsiniz. ( 12 ay boyunca iki kişi için de aylık 5TL lik indirim)

Eğer aklınızda takılan bir soru olursa özelden ya da konunun altına mesaj yazabilirsiniz. Teşekkürler :)
Netspeedi araştırıyorum bu ara milleniden geçicem, aslında memnunum milleniden ama bir de bunları deneyelim bakalım. Sizin kodu kullanabilirim.

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Netspeedi araştırıyorum bu ara milleniden geçicem, aslında memnunum milleniden ama bir de bunları deneyelim bakalım. Sizin kodu kullanabilirim.
Çok memnun olurum hocam :)
Bende üniveriste öğrenicisiyim daha dün 3300 tl dolandırıldım. Bana da yardımınız dokunur indirimler karşılıklı olduğu için.

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Çok memnun olurum hocam :)
Bende üniveriste öğrenicisiyim daha dün 3300 tl dolandırıldım. Bana da yardımınız dokunur indirimler karşılıklı olduğu için.
Aaa o siz miydiniz :) Geçmiş olsun hocam konunuza yazmıştım ama pek açan kişiye dikkat etmemiştim ...

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Kendine ve bana da yardım etmek isteyen olursa...

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Kullandım hocam, bakalım nasıl bir tecrübe yaşayacağım. Yarın evrakları kargoya vereceğim en geç perşembe günü geçilir herhalde
Teşekkürler hocam. Evraklar oraya ulaşıp onaylandıktan max 2 gün sonra geçiyosunuz.

Son düzenleme:

GencerBry

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi 4X
Konular
29
buda benden olsun saygılar :) en ufak bir kesinti dahi yaşamadım

Davet kodumla abone olursanız hem siz,hem ben 1 Yıl boyunca faturanızdan 5 TL indirimli yararlanıyorsunuz

2019 kasım ayından beri kullanıyorum 35mbps paketim

Davet Kodu : PNUFD4​

Üst Alt