Yardım Nerede hata yapıyorum? Rom yükleyememe

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Telefona mecburen mi flash ile china rom kurdum. Android 10. Şimdi her zaman yaptığım gibi masik x rom kurmak istiyorum ama logoda kalıyorum.
Format data yapıyorum. Dosyaları telefona atıp 4 wipe yapıp kuruyorum tekrar başlatmadan geri gelip magisk kuruyorum dfe kuruyorum. Telefon miui 12 logosunda kalıyor. Yarım saat beklediğim de oldu açamadım.

Daha sonra twrp'ye girdiğimde twrp şifrelenmiş oluyor. Orangefox ile deneyeceğim ama yanlış yaptığım yeri bir türlü bulamadım. Rom hatalı olsa daha önce o romu birçok kez kurdum...

Twrp şifrelendiği için her seferinde mi flash ile fastboot üzerinden china rom kurmak zorunda kalıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? Kafayı yemek üzereyim.

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Büyük ihtimal o yüzden o şekilde oluyordur. Rom kurulumundan sonra telefonun normal şekilde açılmasını bekleyin daha sonra magisk kurun. Bu arada twrp ekranında bilgiler şifrelenmiş olunca miflash ile yazılım atmanıza gerek yok, format data yaparak düzeltebilirsiniz

Oyla:

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Telefona mecburen mi flash ile china rom kurdum. Android 10. Şimdi her zaman yaptığım gibi masik x rom kurmak istiyorum ama logoda kalıyorum.
Format data yapıyorum. Dosyaları telefona atıp 4 wipe yapıp kuruyorum tekrar başlatmadan geri gelip magisk kuruyorum dfe kuruyorum. Telefon miui 12 logosunda kalıyor. Yarım saat beklediğim de oldu açamadım.

Daha sonra twrp'ye girdiğimde twrp şifrelenmiş oluyor. Orangefox ile deneyeceğim ama yanlış yaptığım yeri bir türlü bulamadım. Rom hatalı olsa daha önce o romu birçok kez kurdum...

Twrp şifrelendiği için her seferinde mi flash ile fastboot üzerinden china rom kurmak zorunda kalıyorum.

Merhaba. Twrp değiştirin, orangefox recovery işinizi görecektir.

Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41

Twrp sifrelendigi icin mi flash ile rom atma kismina geri donmenize gerek yok format data yaparsaniz sifreleme kalkar zaten tekrar romu atip kurabilirsiniz. Ayrica orange Fox ile deneyin

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Rom kurulumundan sonra magisk flashlamayın cihaz açıldıktan sonra tekrar twrpye girip o şekilde flashlayın öyle deneyin hocam.

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Pocophone f1 de de rom kurup twrpden çıkmadan magisk kuruyordum oda logoda kalıyordu. Telefon açıldıktan sonra magisk kurmayi deneyin bence.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Şimdi format data yaptım orange fox ile. Her şey silindi doğal olarak. Rom'u telefona atmak istediğimde uyarı sesi çıkıyor atmıyor. Bu yüzden sürekli mi flash ile atmak zorunda kalıyorum. Niçin telefona dosya atmama izin vermez ki?

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Şimdi format data yaptım orange fox ile. Her şey silindi doğal olarak. Rom'u telefona atmak istediğimde uyarı sesi çıkıyor atmıyor. Bu yüzden sürekli mi flash ile atmak zorunda kalıyorum. Niçin telefona dosya atmama izin vermez ki?
Hocam mtp kontrol ettiniz mi recovery üzerinden?

Oyla:
Üst Alt