Yardım Nerede hata yapıyorum? Rom yükleyememe

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Telefona mecburen mi flash ile china rom kurdum. Android 10. Şimdi her zaman yaptığım gibi masik x rom kurmak istiyorum ama logoda kalıyorum.
Format data yapıyorum. Dosyaları telefona atıp 4 wipe yapıp kuruyorum tekrar başlatmadan geri gelip magisk kuruyorum dfe kuruyorum. Telefon miui 12 logosunda kalıyor. Yarım saat beklediğim de oldu açamadım.

Daha sonra twrp'ye girdiğimde twrp şifrelenmiş oluyor. Orangefox ile deneyeceğim ama yanlış yaptığım yeri bir türlü bulamadım. Rom hatalı olsa daha önce o romu birçok kez kurdum...

Twrp şifrelendiği için her seferinde mi flash ile fastboot üzerinden china rom kurmak zorunda kalıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? Kafayı yemek üzereyim.

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Hocam mtp kontrol ettiniz mi recovery üzerinden?
mtp açıktı kapatıp açtım dosyayı atabildim. Şimdi de orangefox üzerinde internal storage açık olmasına rağmen dosyayı göremiyorum :(

Edit: Reboot recovery yapınca geldi şimdi. İnşallah sorunsuz bi kurulum yapabilirim :)

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
mtp açıktı kapatıp açtım dosyayı atabildim. Şimdi de orangefox üzerinde internal storage açık olmasına rağmen dosyayı göremiyorum :(
reboot recovery seçeneğinden recovery'i yeniden başlatmayı denediniz mi hocam?

Oyla:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38

Edit: Reboot recovery yapınca geldi şimdi. İnşallah sorunsuz bi kurulum yapabilirim :)
Büyük ihtimal format data sonrası romu direk cihaza attınız o yüzden cihaz üzerinde rom gözükmedi.

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Telefona mecburen mi flash ile china rom kurdum. Android 10. Şimdi her zaman yaptığım gibi masik x rom kurmak istiyorum ama logoda kalıyorum.
Format data yapıyorum. Dosyaları telefona atıp 4 wipe yapıp kuruyorum tekrar başlatmadan geri gelip magisk kuruyorum dfe kuruyorum. Telefon miui 12 logosunda kalıyor. Yarım saat beklediğim de oldu açamadım.

Daha sonra twrp'ye girdiğimde twrp şifrelenmiş oluyor. Orangefox ile deneyeceğim ama yanlış yaptığım yeri bir türlü bulamadım. Rom hatalı olsa daha önce o romu birçok kez kurdum...

Twrp şifrelendiği için her seferinde mi flash ile fastboot üzerinden china rom kurmak zorunda kalıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? Kafayı yemek üzereyim.
Öncelikle Android 10 Miui 12 destekleyen Recovery yükleyin ben Orangefox da sorunsuz yüklüyorum Wipe işlemlerini yapın romu yükleyin daha sonra tekrardan format data yapin sonra yeniden başlatin eğer bootlogoda hala bekliyorsa telefonu açma kapama tuşuna basılı tututun açın yine bootlogoda uzunca beklerse recoveryden permissiver flaşlayin

Oyla:

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Öncelikle Android 10 Miui 12 destekleyen Recovery yükleyin ben Orangefox da sorunsuz yüklüyorum Wipe işlemlerini yapın romu yükleyin daha sonra tekrardan format data yapin sonra yeniden başlatin eğer bootlogoda hala bekliyorsa telefonu açma kapama tuşuna basılı tututun açın yine bootlogoda uzunca beklerse recoveryden permissiver flaşlayin
Permissiver?

Oyla:

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Şimdi format data yaptım orange fox ile. Her şey silindi doğal olarak. Rom'u telefona atmak istediğimde uyarı sesi çıkıyor atmıyor. Bu yüzden sürekli mi flash ile atmak zorunda kalıyorum. Niçin telefona dosya atmama izin vermez ki?
Tekrar merhaba, format data yaptıktan sonra "Reboot kısmına girin ve Recovery" diyerek Recovery'nin refresh olmasına izin verin. ( Bu işlem; Format Data sonrasında Recovery arayüzünün hafızayı görmesi için yapılması gerekiyor.)
Şimdi tekrar twrp menüsüne girerek sırasıyla;
Format Data > Yes
Reboot > Recovery
Bu işlemlerin sonrasında pc bağlantısı ya da bir flash disk ile rom dosyasını cihaza atarak yükleyebilirsiniz.
Bunun için bir video hazırladım, eğer paylaşım yasak ise kaldırılabilir. YouTube üzerinden arama yaparak bakabilirsiniz.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Hocam cihaza farklı bir rom yüklemeden önce her zaman parmak izi,şifre,yüz tanıma vs. Ve ekli olan tüm hesapları kaldırı.(Mi hesap google hesapları vs.)Daha sonra 4 format sonrası romdan sonra dfe + magisk kurarsanız hiç bir veri kaybetmeden rom kurabilirsiniz.Ben bu şekilde uzun süredir sıkıntı yaşamıyorum.

Oyla:

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Herkese teşekkür ederim. Magisk üzerinden yazı tipi flashlayayım dedim yine yuvarlak dönen simgeye kadar gelip twrp'ye attı. Magisk uninstaller ile silsem de düzelmedi. Yine sıfırdan rom kurmak zorunda kaldım. Daha önce hiç bu tarz problemler yaşamıyordum. Bir yerde bi problem var ama bakalım :)

Oyla:

Hommate01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi8 64 G
Konular
5
ben resmi romlara soyle root atiyorum once twrp kurup ustune orange fox yukliyorum sonra format data yapiyorum reboot yapiyorum sonra wipeden data cache system vendor ve storage yi komple siliyorum ondan sonra telefon fastboot moduna aliyorum ondan sonra romu kuruyorum rom kurulduktan sonra kurulum ekraninda hic bir bilgi girmeden kuruyorum sonra magisk manager apk yi kuruyorum ondan sonra fastboot moda alip twrp kuruyorum sonra tekrar orange fox kuruyorum ustune magisk 20.4 zip dosyasini flashlayip wipe cache yapiyorum sorunsuz kuruluyor (sorumluluk size aittir.)

Oyla:
Üst Alt