Yardım Nerede hata yapıyorum? Rom yükleyememe

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Telefona mecburen mi flash ile china rom kurdum. Android 10. Şimdi her zaman yaptığım gibi masik x rom kurmak istiyorum ama logoda kalıyorum.
Format data yapıyorum. Dosyaları telefona atıp 4 wipe yapıp kuruyorum tekrar başlatmadan geri gelip magisk kuruyorum dfe kuruyorum. Telefon miui 12 logosunda kalıyor. Yarım saat beklediğim de oldu açamadım.

Daha sonra twrp'ye girdiğimde twrp şifrelenmiş oluyor. Orangefox ile deneyeceğim ama yanlış yaptığım yeri bir türlü bulamadım. Rom hatalı olsa daha önce o romu birçok kez kurdum...

Twrp şifrelendiği için her seferinde mi flash ile fastboot üzerinden china rom kurmak zorunda kalıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? Kafayı yemek üzereyim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
ben resmi romlara soyle root atiyorum once twrp kurup ustune orange fox yukliyorum sonra format data yapiyorum reboot yapiyorum sonra wipeden data cache system vendor ve storage yi komple siliyorum ondan sonra telefon fastboot moduna aliyorum ondan sonra romu kuruyorum rom kurulduktan sonra kurulum ekraninda hic bir bilgi girmeden kuruyorum sonra magisk manager apk yi kuruyorum ondan sonra fastboot moda alip twrp kuruyorum sonra tekrar orange fox kuruyorum ustune magisk 20.4 zip dosyasini flashlayip wipe cache yapiyorum sorunsuz kuruluyor (sorumluluk size aittir.)

Mesajda renk ile belirttiğim kısımların çözümlerini yazıyorum

Kırmızı: 2 işleme gerek yok, direk orangefox img dosyası ile kurulum yapın.

Mavi: Format data işleminden sonra strogeyi silmeye gerek yok çünkü format data yapılarak silindi hafıza.

Siyah: Beynim yandı, Error failed hatası verdim haha-- Ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım drunk~~wasntme~~facepalm~~

Görsel anlatımım bu şekilde. Bu yöntem ile tüm MİUİ tabanlı rom yükleme işlemi yapabilirsiniz...

Oyla:

Hommate01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi8 64 G
Konular
5
Mesajda renk ile belirttiğim kısımların çözümlerini yazıyorum

Kırmızı: 2 işleme gerek yok, direk orangefox img dosyası ile kurulum yapın.

Mavi: Format data işleminden sonra strogeyi silmeye gerek yok çünkü format data yapılarak silindi hafıza.

Siyah: Beynim yandı, Error failed hatası verdim haha-- Ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım drunk~~wasntme~~facepalm~~

Görsel anlatımım bu şekilde. Bu yöntem ile tüm MİUİ tabanlı rom yükleme işlemi yapabilirsiniz...

hocam beyninizin yanmasina gerek yok ben bu sekil yapiyorum sorun yasamadim illa sizin gibi yapicak degilim tamam belki gereksiz islem olabilir ama ben bu sekil yapiyirum

Oyla:

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Sorunum hala devam ediyor. Telefon boot etmede sorun yaşıyor. 2 gündür normal kullanırken telefonu "yeniden başlat" dedim ve boot ekranında kaldı. Telefon tam açılacağı sıra yuvarlak dönen simge çıkıp TWRP'ye atıyor. Boot sorunu neden olur hiçbir bilgim yok. Global stabil rom indirip miflash ile yükleyeceğim. Format data yapmadan boot sorununu aşamıyorum.

Oyla:

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
10
Sorunum hala devam ediyor. Telefon boot etmede sorun yaşıyor. 2 gündür normal kullanırken telefonu "yeniden başlat" dedim ve boot ekranında kaldı. Telefon tam açılacağı sıra yuvarlak dönen simge çıkıp TWRP'ye atıyor. Boot sorunu neden olur hiçbir bilgim yok. Global stabil rom indirip miflash ile yükleyeceğim. Format data yapmadan boot sorununu aşamıyorum.
mi flashla bir sefer komple telefonu sıfırladıktan sonra,sonraki rom kurulumların da tüm hesap ve şifreleri kaldırıp her rom flashladıktan sonra dfe+magisk ikilisine dikkat edersen sorunun ortadan kalkacaktır.

Oyla:

fatihmehmet*

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Mehmet
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Eczacı
Konular
6
Tüm sorun yedek kaynaklıymış. Twrp ve swift backup ile aldığım yedekleri ayrı ayrı denedim. Her ikisinde de açılmadı telefon. Swift BackUp üzerinden yedekleri sadece uygulamalar olarak seçince düzeldi.

Oyla:

nido10

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nadir
Cihazım
mi5s
Konular
1
Miui 12 de root için romla beraber 20.0 yükeleyin sorunsuz açılır daha sonra magiski güncelleyin uygulama üzerinden bukadar basit twrp de bazen 4 wipe da vendorda gittiği için dorun çıkıor miflaşla temiz kurulum yapıp sadece format data yapın yeter

Oyla:
Üst Alt