Soru Neden Poco x3 Değil de Redmi Note 10 ? - ibre M3 PRO ya kaydı

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
hocam amazon uk stogundan getirterek var yazmışlar, fiyat indiirmli drgil diğerleri gibi sanki, 2300tl

Bu arada seçtiğiniz modelle şöyşe ilginç;
daha geçen hafta bu modelin hindistan versionunu benim quzen imei tamiri yaptırdı, zor yaptılar, modelin 3 adı var dünyada araştırdıgım kadarıyla!

Redmi Note 9 Pro 5G. (Çin adı)
Mi 10i ( Hindistan adı)
Mi10T Lite ( Avrupa adı (
Mi10t lite olanını yani Avrupa için olanını arkadaşım kullanıyor imei repairli onun işlemci harici diğer tüm özellikleri poco x3 ile aynı sayılır birbirine çok benzeyen telefonlar zaten işlemci 750G birde 5G destekliyor kamera boyut ağırlık birbiriyle neredeyse aynı

M2007J20CI cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatalbold

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
casper
Konular
0
Henüz yeni çıkan Xiaomi cihazlara imei atma yöntemi yok kardeşim. Normalde kayıt yöntemi olan sıfır cihazlar bile hazır kayıtlı olamaz xiaomide, sim kart takılıp en az 1 hafta sonra kilidi açılması gerekiyor, ama buna bile hazır kayıtlı yazıyor adamlar ilanlara :) x3 prolara da kayıtlı yazmaları sizi yanıltmasın.
Poco F2 prolara da kayıt yöntemi 5 6 ay sonra çıktı, xiaomi bir şekilde sızdırdı hep bugüne kadar. Yeni modellerde de yöntem çıkar diye ümitvarız, ama çıkmama ihtimali de var, bunu göz önünde bulundurularak alan alsın, sonra satıcının başına ekşimesin kimse :) Xiaomi bundan sonra imei işlemi yolunu kapatırsa kendi ayağına sıkar bir nevi, millet oneplus gibi infinix gibi modellere yönelir.
Yeni çıkıp henüz imei kayıt yöntemi olmayan cihazlar:
Mi 11 - Mi 11 Lite
Redmi Note 10 - Redmi Note 10 Pro
Poco X3 Pro - Poco F3
Ben kullanıyorum kayda gerek yok 4 ay sonra yurtdışı hat takıp çıkarmak yeterli yani 4 ay daha uzatıyor lüzum yok

Bende Poco x3 nfc almayı düşünüyorum (İşlemcisi iyi oyun oynamıyorum uzun ömürlü olur diye düşündüm oyun oynamıyorum). Nereden alabilirim (Bursa - Antalya ikamet ediyorum). Daha önce imeili telefon kullanmadım. Güncelleme yapınca imei'de sıkıntı oluyor mu? Alıp kullanan arkadaşlar memnun mu ekran problemi var mı? ( ) Bankacılık uygulamalarında sorun var mı?
Forumda okuduğum kadarıyla snapdragon işlemciye imei atılmıyor demişler ve note 10s ve bu ay çıkan m3 pro mediatek işlemcili bu modellerde imei atılır mı?

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
Bende Poco x3 nfc almayı düşünüyorum (İşlemcisi iyi oyun oynamıyorum uzun ömürlü olur diye düşündüm oyun oynamıyorum). Nereden alabilirim (Bursa - Antalya ikamet ediyorum). Daha önce imeili telefon kullanmadım. Güncelleme yapınca imei'de sıkıntı oluyor mu? Alıp kullanan arkadaşlar memnun mu ekran problemi var mı? ( ) Bankacılık uygulamalarında sorun var mı?
Forumda okuduğum kadarıyla snapdragon işlemciye imei atılmıyor demişler ve note 10s ve bu ay çıkan m3 pro mediatek işlemcili bu modellerde imei atılır mı?
Kardeşim forumlarda okuduğum ve çevremdeki insanların çoğu pil konusunda sorun yaşıyor, ilk iki gün güzel sonrası hüsran ben poco X3 Pro kullanıyorum bende de durum aynıydı ilk günler güzel sonra iki ayrı güncelleme geldi yaptım çöp oldu sanki mtk işlemci var bir kasmalar bir pili sömürmeler sonra bootloader kilidi açıp Endonezya Rom kurdum şimdi gayet memnunum, gelelim IMEI aorununa sizin cihaza sağlam IMEI atmakla bitmiyor atan yazılımcı baştan sağma yapıp gönderiyor başından,sana tavsiyem eski bir cihazın IMEI bilgisini yeni cihaza yaptırman ve sonrasında temiz yazılım atıp root ve twrp telefondan temizlenecek

Fatalbold

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
casper
Konular
0
Kardeşim forumlarda okuduğum ve çevremdeki insanların çoğu pil konusunda sorun yaşıyor, ilk iki gün güzel sonrası hüsran ben poco X3 Pro kullanıyorum bende de durum aynıydı ilk günler güzel sonra iki ayrı güncelleme geldi yaptım çöp oldu sanki mtk işlemci var bir kasmalar bir pili sömürmeler sonra bootloader kilidi açıp Endonezya Rom kurdum şimdi gayet memnunum, gelelim IMEI aorununa sizin cihaza sağlam IMEI atmakla bitmiyor atan yazılımcı baştan sağma yapıp gönderiyor başından,sana tavsiyem eski bir cihazın IMEI bilgisini yeni cihaza yaptırman ve sonrasında temiz yazılım atıp root ve twrp telefondan temizlenecek
X3 proya imei atabildin mi? Üniversiteden vanlı bir arkadaşım Irak'tan note8 pro aldı bir buçuk sene önce. Bende ona getirtmeyi planlıyorum. Yada endonezyadan temuzda getirtebilirim. Hangi modeller sorun çıkartmıyor? Evde 4-5 tane eski tuşlu telefon var. Bilgisayardan anlıyorum ama daha önce telefona yazılım veya imei atmadım, bilmiyorum. Bununla ilgili link var mı öğrenebileceğim.

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
X3 proya imei atabildin mi? Üniversiteden vanlı bir arkadaşım Irak'tan note8 pro aldı bir buçuk sene önce. Bende ona getirtmeyi planlıyorum. Yada endonezyadan temuzda getirtebilirim. Hangi modeller sorun çıkartmıyor? Evde 4-5 tane eski tuşlu telefon var. Bilgisayardan anlıyorum ama daha önce telefona yazılım veya imei atmadım, bilmiyorum. Bununla ilgili link var mı öğrenebileceğim.
İşlem basit aslında hex editör ile yapıyorsun Dm üzeri mesaj atın burada yasak

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Önemli değil kapalan cihazları açıyor arkadaş bilginize
hocam yabancı sim tak çıkar yöntemi her zaman her modelde işe yarasaydı üstatlar söylerdi zaten, benim konuyu dağıtmayalım, hala bulamadık imei değişebilen alınabilecek zarif orta model.

aamzon. ae den

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
hocam yabancı sim tak çıkar yöntemi her zaman her modelde işe yarasaydı üstatlar söylerdi zaten, benim konuyu dağıtmayalım, hala bulamadık imei değişebilen alınabilecek zarif orta model.

aamzon. ae den
Bende tecrübemi paylaşmak istedim, fakat devletimizin herşeyin önünü kapatan yaptırımları ve yüksek vergi ve pasaport kayıt işlemi yüzünden ne yapacağımızı şaşırdık,Evet yasal kullanım en iyisi ben onun için sundum IMEI kullanıma kapalan android veya ios cihazları sadece IMEI numarası ile açabiliyor arkadaş burada illaki bilen vardır

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
dedikodu degil şu anda yapılabilecek üstatlardan direk haber alırdık, yıkbasında imri süresi sıfırlandıgı için şu an abiri 6+4+4 14 ay klulanabilir telefonu, ama yıllardır kırılamayan simin birindeki korumayı digerine de yaomak ne demek? o zaman yapılamaz bir daha.

14 ayda bile risk almamak için,
yarın arkadaşa şu ikisinden birini aldrıxam mecbur?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

poco X3 = 6/64 1600 tl (Global NFC)
redmi note 9s = 4/64 1450 tl
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hadi işlemci farkı önemli değil de, sensör kamera yaklaşık aynı desek,

redmi note 9s daha kibar, ama ekranı düz, ne amoled ne hızlı ekran..

öyle olunca da fark fazla açıyor, ama daha kalın hantal olması canımı sıktı

Son düzenleme:
Üst Alt