Soru Neden Poco x3 Değil de Redmi Note 10 ? - ibre M3 PRO ya kaydı

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Merhaba sizin için kolay Benim için zor bir soru ,acil kısaca bilgi almak istiyorum arkadaşlar.
Ben 10 yıldır xiaomi kullanıyorum imei vb çeşitli işlemler yapmayı da biliyorum Telefonda yani konulara hakimim.

Tek bilmediğim bu Poco serisinin ne olduğu! xiaomi ekolojik ürün filan mıdır? hani kendinin degil ama kefil oldugu ürünler grubu?
Bir süredir takip etmiyorum diğer model serilerini her ne kadar karıştırdıysa da onların mantıgını biliyorum.

Mesela her zaman EU Rom ile kullanmam lazım. 8 yıldır ona alıştık.
Dubai'den arkadaşım gelecek eşime telefon aldıracağım, EU kullanması lazım.

fiyat olarak yakınlar;

redmi note 10
poco x3

arasında kaldım.

POCOx3;
işlemcisi daha güçlü. ekran daha hızlı.arka kamera daha iyi
3ü de bomba

dezavantajları; daha eski telefon,

ayrıca redminote 10 tam baz bir tel.. yeni, güncelleme uzzzun süre alır.

oyun oynanmayacak hızl ıekran ve işlemci gerekli degil aslında.

ve amoled ekran dark mode seviyoruz.

Ama kamea önemli ve sonynin bir üst modeli var camerasında sanırım model adına gçre bakrsan Exmor 682 vs 582
diger kamera farklarına daha bakamadım.

basitçe karşılaştırma budur degil mi?

ve bir de standart mı değil Poko nedir arkadaşlar sorusu da o yüzden, bu akşam veya en geç yarın akşam sipariş geçmem gerekiyor

teşekkürler fikirler için şimdiden

Son düzenleme:

Kurbannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2
Öncelikle redmi serisi halka daha mâl olmuş bir cihaz. Yan aksesuar,kılıf vs daha çeşitli ve rahat bulunabilir,sürüm ve yazılım alternatifleri daha çok olup,deneyimleyip yorumlayan insan sayısı da keza fazla olacaktır. Göreceli de olsa redmi kozmetik açıdan daha güzel duruyor ve rakamlara bakarak aldanmayın poco x3 ün kamerası beklentilerin altında.. işlemci konusunda cihazı nasıl kullanacağıza bağlı. Şahsi tercihim redmi olurdu

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Poco eskiden bir modeldi fakat artık bir marka oldu. Yani eskiden Xiaomi Pocophone, Xiaomi'nin bir telefon modeliydi, şuanda Poco markasının modelleri var. Redmi markasının olduğu gibi.

Redmi gibi oda ayrı bir hedef kitlesi sonuç olarak.

Poco X3 özellik bakımından redmi note 10 cihazından daha üstün. Amoled ekran farkını saymazsak.

Hatta Poco X3 'ün nfc olmayan hindistan versiyonu var. Batarya kapasitesi daha fazla.

Redmi Note 10 cihazına şuanda imei işlemi yapılamıyor normal şekilde. İlerde de yapılıp yapılamayacağı büyük bir muamma.

Güncelleme olayı kafanıza takacağınız en son şey olmalı. Xiaomi de güncellemeler çoğunlukla faydasından çok zarar getiriyor. haha-- Düzgün bir sürüm yakaladınız mı bir daha güncelleme falan gibi şeylerle kafanızı yormayın .

Benim tavsiyem Poco X3 hatta mümkünse Hindistan sürümü.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Poco ile Redmi arasında malzeme kalitesi olarak çok fark yok. Redmi/Poco ve Mi serisi arasından seçim olsaydı sırf malzeme kalitesinden Mi serisini önerirdik. Bu iki marka arasında öyle çok bir fark yok. Farkı oluşturan yukarıda hocalarımızın da dediği gibi marka bilinirliği. İkisi de Xiaomi'ye bağlı olsa da Redmi daha çok biliniyor.

Yurtdışından alacaksanız Redmi Note 10 almayın. IMEI tamiri durumu hala çözülemedi, hiç çözülemeyebilir de. Ancak eşinize alacağınızı da düşünerek X3'ü de öneremem size. Zira cihaz kalın ve ağır. Redmi Note 10 kendi serisinin geçmiş cihazlarına göre daha hafif bir cihaz ama Poco X3 kesinlikle hafif değil. Bütçenize göre farklı cihazları da araştırın derim. Bütçeniz yetiyorsa (ve IMEI tamiri yapılıyorsa) Mi 11 Lite 4G güzel bir tercih olabilir eşiniz için. Şahsen ben telefon alacak olsam kız arkdaşıma bu modeli almaya çalışırdım. :)

Old Walf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
iskender
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
Emekli teknisyen
Konular
3
şunu belirtmek isterim ki redmi note 10 da 11nm lik bir işlemci olan SD678 var
poco x3 de ise SD732G yeni nesil 8nm lik özellikle oyuna yönelik bir işlemci var.
note 10 da 13mp ön kamera
x3 de 20mp ön kamera bunlar bariz önemli farklar.ekran arasında amoled farkı var ama x3 deki 120hz yenileme hızını da yabana atmamak gerek.tabi birde antutu gibi hız testlerinde x3 daha önde tabi ,yine de siz bilirsiniz!!!
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

fakat şuda var tabi redmi note 10 pro dersen o farklı tabi oda olabilir derim!!

Son düzenleme:

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Xiaomi'nin ilk telefonu çıkalı daha 10 yıl olmadı...
hocam lafın gelişi hocam )))
redmi note 2 ile başladım Rusyadan cok telefon getirip sattım.
evde baskulunden, ampul wifi repeater bileklik camera herseyi var, ama yine de derim imei olayı sayesinde f/p harika.

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
şunu belirtmek isterim ki redmi note 10 da 11nm lik bir işlemci olan SD678 var
poco x3 de ise SD732G yeni nesil 8nm lik özellikle oyuna yönelik bir işlemci var.
note 10 da 13mp ön kamera
x3 de 20mp ön kamera bunlar bariz önemli farklar.ekran arasında amoled farkı var ama x3 deki 120hz yenileme hızını da yabana atmamak gerek.tabi birde antutu gibi hız testlerinde x3 daha önde tabi ,yine de siz bilirsiniz!!!

fakat şuda var tabi redmi note 10 pro dersen o farklı tabi oda olabilir derim!!
ekran hızı VS amoled buı tercih meslesi. ikisinin zevk ide ayrı aslında.
iişlemci farkına girmeye gerek yok redmi note 10 daki son derece yeterli.

hocam işte eşim kullanacagı için ufaklık filan kamera önemli , bende mi note 10 var malum dev sensör.
o iki sensör farkına da bakacagım. o sorun.

Poco ile Redmi arasında malzeme kalitesi olarak çok fark yok. Redmi/Poco ve Mi serisi arasından seçim olsaydı sırf malzeme kalitesinden Mi serisini önerirdik. Bu iki marka arasında öyle çok bir fark yok. Farkı oluşturan yukarıda hocalarımızın da dediği gibi marka bilinirliği. İkisi de Xiaomi'ye bağlı olsa da Redmi daha çok biliniyor.

Yurtdışından alacaksanız Redmi Note 10 almayın. IMEI tamiri durumu hala çözülemedi, hiç çözülemeyebilir de. Ancak eşinize alacağınızı da düşünerek X3'ü de öneremem size. Zira cihaz kalın ve ağır. Redmi Note 10 kendi serisinin geçmiş cihazlarına göre daha hafif bir cihaz ama Poco X3 kesinlikle hafif değil. Bütçenize göre farklı cihazları da araştırın derim. Bütçeniz yetiyorsa (ve IMEI tamiri yapılıyorsa) Mi 11 Lite 4G güzel bir tercih olabilir eşiniz için. Şahsen ben telefon alacak olsam kız arkdaşıma bu modeli almaya çalışırdım. :)
hocam çok net noktalaları belirtmişsiniz teşekkür ederim

kalın kaba vs diyince ibre tamamen kaydı.
ama imei diyince ibre çakıldı hocam, :D hemen olayı kontrol ediyorum.
eşimdeki mi note 3 ü satacagım bu arada, hazır dubai fırsatı varken. efsane telefon ve hala taş gibi aslında.

Mi 11 Lite 4G bakıyorum hocam fark çoksa çıkmam o seviyeye,
yani nme biliyi mbiraz daha ver biraz daha ver şunu al diyince işin ucu kaçıyor.

Poco eskiden bir modeldi fakat artık bir marka oldu. Yani eskiden Xiaomi Pocophone, Xiaomi'nin bir telefon modeliydi, şuanda Poco markasının modelleri var. Redmi markasının olduğu gibi.

Redmi gibi oda ayrı bir hedef kitlesi sonuç olarak.

Poco X3 özellik bakımından redmi note 10 cihazından daha üstün. Amoled ekran farkını saymazsak.

Hatta Poco X3 'ün nfc olmayan hindistan versiyonu var. Batarya kapasitesi daha fazla.

Redmi Note 10 cihazına şuanda imei işlemi yapılamıyor normal şekilde. İlerde de yapılıp yapılamayacağı büyük bir muamma.

Güncelleme olayı kafanıza takacağınız en son şey olmalı. Xiaomi de güncellemeler çoğunlukla faydasından çok zarar getiriyor. haha-- Düzgün bir sürüm yakaladınız mı bir daha güncelleme falan gibi şeylerle kafanızı yormayın .

Benim tavsiyem Poco X3 hatta mümkünse Hindistan sürümü.
hocam son 2-3 yılda imei sorunu yaşatan cihaz oldu mu?
yani şöyle hatırladıgım en son mi9se miydi neydi bir telefon uzun süre sorunu olamya devam etti ama o da tahminen 8-9. ayında halledildi.
malum çift sim ile 8 ay süremiz de vardı onu da öyle idare ettiler.

mesela en son kuzenimin şu garip modeli hindistan mi 10i modelini zor da olsa yapıldı dün.

ben eksiden mi5 mi6 cs halletmiştim koldarı çin verince ortalık aydınlanıyor. işlemci anormal bişiy değilse.

Son düzenleme:

Old Walf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
iskender
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
Emekli teknisyen
Konular
3
Kamera önemli ise ve fiyatta uygunsa note 10 pro derim 108mp kamera var!!!

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Kamera önemli ise ve fiyatta uygunsa note 10 pro derim 108mp kamera var!!!
hocam az daha ver az daha ver derken
derken nerelere geliyoruz. ))) yine de bakayım fiyat ve sensörüne.

mesela ben daha gecen sene butceyi zorlayıp akmera için mi note 10 aldım,
kırpılmıs işlemci ama dev sensör için ))
şimdi dubai çıkınca hiç akılda yoksa mi note 3 değiştirip az harcamadk lazım.
tam tersi redmi note 9 mu almalı mesela

haa bir de kalıbı da gercektren önemli ya,
mi note 10 her ne kadar arka kamera bomba da olsa ,
öyle bir teli elime alamam, tank.

Üst Alt