Soru Neden Poco x3 Değil de Redmi Note 10 ? - ibre M3 PRO ya kaydı

Old Walf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
iskender
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
Emekli teknisyen
Konular
3
Şu an kullandığım telefonu (redmi note 9 pro global yurt Dışı) mart gibi buradan 2 bin tl ye almıştım bilgine!!

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Şu an kullandığım telefonu (redmi note 9 pro global yurt Dışı) mart gibi buradan 2 bin tl ye almıştım bilgine!!
hocam S modeli var. ama.

Amazon.ae den alcagım direk arakdasın oteline göndercegim.
ve satıcının amazon.AE nin kendini olmasını isteyince mode çelidim sadece şu kadar kalıyor; - sağlam olsun diye öyle düşündüm. daha önced öyle yapmıştım.

kur: 2,3 kat

yani her 100 AED 230 tl farkediyor.

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Xiaomi'nin ilk telefonu çıkalı daha 10 yıl olmadı...

Tespite bak. giggle~~

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam son 2-3 yılda imei sorunu yaşatan cihaz oldu mu?
yani şöyle hatırladıgım en son mi9se miydi neydi bir telefon uzun süre sorunu olamya devam etti ama o da tahminen 8-9. ayında halledildi.
malum çift sim ile 8 ay süremiz de vardı onu da öyle idare ettiler.

mesela en son kuzenimin şu garip modeli hindistan mi 10i modelini zor da olsa yapıldı dün.

ben eksiden mi5 mi6 cs halletmiştim koldarı çin verince ortalık aydınlanıyor. işlemci anormal bişiy değilse.

Hocam son iki yılla alakası yok. Redmi note 10 modelinde çift sim kilitli olarak geliyormuş.

Daha önceki modellerde sadece bir simde kilit olduğu için ikinci sime imei işlemi yapılıyordu. Şuanda RSA kilidini kırmak mümkün olmadığı için(256bit üzeriyse) harici işlemler araştırılıyor, anakart üzerinde modifikasyon vs. gibi.

Son düzenleme:

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Tespite bak. giggle~~

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam son iki yılla alakası yok. Redmi note 10 modelinde çift sim kilitli olarak geliyormuş.

Daha önceki modellerde sadece bir simde kilit olduğu için ikinci sime imei işlemi yapılıyordu. Şuanda RSA kilidini kırmak mümkün olmadığı için(256bit üzeriyse) harici işlemler araştırılıyor, anakart üzerinde modifikasyon vs. gibi.
oo hocam tek sim son yıllarda kırılamıyor evet,
digeri de onun gibi şifrelendiyse sakat.

Gönderdigim linkten redmi note9 u eledim direk MTK istemiyorum.
redmi note 9S modeline de bakıyorum.

mi 11 lite mdeli imei durumu nasıl acaba ?bütçeyi ona zorlama konusunda emin degilim zaten.

şu an forum desteğiniz ve amazon linkimle taramaya devam gece siparişi patlatayım diyorum.

--- amazon.ae satıcı linkini kaldırıp da bakcagım biraz da. başka satıcı riski alabilirim aslında sorun olacagını sanmıyorum.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
oo hocam tek sim son yıllarda kırılamıyor evet,
digeri de onun gibi şifrelendiyse sakat.

Gönderdigim linkten redmi note9 u eledim direk MTK istemiyorum.
redmi note 9S modeline de bakıyorum.

mi 11 lite mdeli imei durumu nasıl acaba ?bütçeyi ona zorlama konusunda emin degilim zaten.

şu an forum desteğiniz ve amazon linkimle taramaya devam gece siparişi patlatayım diyorum.

--- amazon.ae satıcı linkini kaldırıp da bakcagım biraz da. başka satıcı riski alabilirim aslında sorun olacagını sanmıyorum.

Note 9s ile X3 aynı boyutlarda.

Old Walf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
iskender
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
Emekli teknisyen
Konular
3
9s daha ince daha hafif

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Poco ile Redmi arasında malzeme kalitesi olarak çok fark yok. Redmi/Poco ve Mi serisi arasından seçim olsaydı sırf malzeme kalitesinden Mi serisini önerirdik. Bu iki marka arasında öyle çok bir fark yok. Farkı oluşturan yukarıda hocalarımızın da dediği gibi marka bilinirliği. İkisi de Xiaomi'ye bağlı olsa da Redmi daha çok biliniyor.

Yurtdışından alacaksanız Redmi Note 10 almayın. IMEI tamiri durumu hala çözülemedi, hiç çözülemeyebilir de. Ancak eşinize alacağınızı da düşünerek X3'ü de öneremem size. Zira cihaz kalın ve ağır. Redmi Note 10 kendi serisinin geçmiş cihazlarına göre daha hafif bir cihaz ama Poco X3 kesinlikle hafif değil. Bütçenize göre farklı cihazları da araştırın derim. Bütçeniz yetiyorsa (ve IMEI tamiri yapılıyorsa) Mi 11 Lite 4G güzel bir tercih olabilir eşiniz için. Şahsen ben telefon alacak olsam kız arkdaşıma bu modeli almaya çalışırdım. :)
Note 9s ile X3 aynı boyutlarda.

mi 11 lite hakkaten kibar duruyo kalınlığı vs, batarya da yeterli.
ama sensör?! GW3 diye bişiy ve 1/2 size yine de inceleyecegim sırf telin kibarlıgından.

ayrıca amoled 90hz miş imei cevabı gelsin bakalım.

9S yanda yedek gibi dursun.
bi tyandan kimovilden karşılaştırma listesleri olusturdum ama pocox3 , redminote 10 vsd cıakrınca karsıalstırıcak tel kalmadı tavsiye

EDit: mi 11 lite olmazmış şu an için.

e model kalmadı.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bence yeni modellere zorlamak yerine eski ve kendini kanıtlamış modellere de bakabilirsiniz. Ancak mi note 3 ten geçileceği için boyut konusu sıkıntı çıkartıyor. Çünkü mi note 3 günümüzdeki çoğu cihazdan daha küçük.
9s daha ince daha hafif

İncelik ve hafiflik çok önemli değil bence. Zaten ağırlık olupta yarım kilo fark yok. 50-60 gram fark var. 5-6 tane kesme şeker farkı. giggle~~

Boyut daha önemli, cebe, çantaya, cüzdana koyarken yada elde kullanırken.

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Bence yeni modellere zorlamak yerine eski ve kendini kanıtlamış modellere de bakabilirsiniz. Ancak mi note 3 ten geçileceği için boyut konusu sıkıntı çıkartıyor. Çünkü mi note 3 günümüzdeki çoğu cihazdan daha küçük.

İncelik ve hafiflik çok önemli değil bence. Zaten ağırlık olupta yarım kilo fark yok. 50-60 gram fark var. 5-6 tane kesme şeker farkı. giggle~~

hocam model kalmadı model. ((

redmi note 10 pro
redmi note 10
mi 11 lite

tamiri yok.

model kalmadı

redmi note 9S den baska tavsiye bekliyorum.
redmi note 9 MTK oldugu için eledim.

Poco X3 listeye yeniden aldım,
bu arada Poco X3 PRO da yakın fiyat sanki.

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38

mi note 10 S
inceliyorum.

imeisorunu yok.

ama MTK ve de cameera sensörleri garip..

mi note 10 S
inceliyorum.

imeisorunu yok.

ama MTK ve de cameera sensörleri garip..
Bu arada redmi note 10 konusu bu,
herkes garantili miş aldı burda?
risk alan var mı?

Üst Alt