Sohbet Naçizane...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Değerli MIUI Türkiye ailesinin çınarı olan yönetim ekibimiz ve fertleri olan biz diğer üyelerimiz.

Forumda son birkaç haftadır çoğunlukla dahil olduğum ve iş sürecinden dolayı dahil olamadığım birçok tartışma konusu oldu. Ve kendi dahil olduklarimi saygı seviyesini en yüksek seviyede tutarak yürütmeye çalıştım.

Forum kuralları gayet yerinde ve her şeyi izah eder düzeyde. Her şeyi izah etmesini geçtim, insanın normal hayatındaki ahlak ve görgü kurallarını alenen beyan edecek düzeyde.

Burası bir teknoloji forumu ve bizler de insanız. Haliyle sürekli yazılım, kod, donanım,haber paylaşacak değiliz. Bu yüzden sohbet köşemiz var. Konu dışı sohbetimiz var. Ve forumun çoğunluğu burada vakit geçiriyor. Çünkü her birimiz samimi insanlarız. İçimizde kötülük yok. Biz bir aileyiz.

Hakarete varan tartışmaları okuyunca üzülüyorum. Foruma mesaj yazarken birkaç kez düşünüyorum "acaba bu adamın kalbini kırar miyim, bana böyle yazsalar ne yaparım?" diye. Ama bu düşünceyi benimsemeyip yaş düzeyini geçtim, saygıyı ve insani değerleri gozardi ederek ne kadar kolay hakaret edebiliyorsunuz karşınızdakine? Bunun özgüveni yüzyüze görmeden klavyeden yazıyor olmaktan mı, yoksa gerçekten fütursuz ve kendi ozsaygisini yitirmiş olmaktan mi geliyor? Hiç mi düşünmüyorsunuz karşınızdaki insanın duygusunu, onurunu, gururunu.

Aynı sekilde, forumun yönetimi 7/24 bu forumda olamaz. Mümkün değil, herkesin bir özel hayatı var. İnsanlar zaten bu bütünlüğü sağlamak için hayatında en önemli olan şeyi, zamanı harcayarak hem kontrolü sağlıyorlar hem de gönüllü yardım ediyorlar. Sizin emrinizdeymis gibi insanları yönlendirmeye/emir kipi kullanmaya ne hakkınız var?

Arama butonunu milyonlarca konu içerisinden istediğinizi bulun diye koymuş bu adamlar, ha bir de usenmemisler bizde bulamazsan ya da site düzgün sonuç göstermez diye Google butonunu da eklemişler, o da yetmemiş sadece başlıkları ara filtresi var. Gelişmiş arama seçeneği var, veya sadece istediğiniz üyeyi bulma seçeneğiniz var. Bunlara rağmen, bu nankörlük niye?

Bir de konu dışı sohbet goygoy olsun diye konu açar hep beraber güleriz. Buna eyvallahım var. Ki çok seviyorum böyle konuları okumayı ve açmayı. Ama ne ben ne bir başkası, insanların koltuk altı sorunlarını, tavugunun hapşırmasini, osunu busunu okumak zorunda değiliz. Burası ne whatsapp gıybet grubu, ne veteriner kliniği ne de bir sağlık sitesi. Yine önemli olan şeyleri acin ama Allah aşkına her şeyin yeri düsturu adabı vardır.

Lütfen biraz saygı,
Lütfen biraz edep,
Lütfen biraz eşitlik,
Lütfen biraz hoşgörü.

Burada üyeler saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde bir ailedir ve bu bütünlüğü bozmaya kimsenin hakkı yoktur.

Sevgiler.

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Değerli MIUI Türkiye ailesinin çınarı olan yönetim ekibimiz ve fertleri olan biz diğer üyelerimiz.

Forumda son birkaç haftadır çoğunlukla dahil olduğum ve iş sürecinden dolayı dahil olamadığım birçok tartışma konusu oldu. Ve kendi dahil olduklarimi saygı seviyesini en yüksek seviyede tutarak yürütmeye çalıştım.

Forum kuralları gayet yerinde ve her şeyi izah eder düzeyde. Her şeyi izah etmesini geçtim, insanın normal hayatındaki ahlak ve görgü kurallarını alenen beyan edecek düzeyde.

Burası bir teknoloji forumu ve bizler de insanız. Haliyle sürekli yazılım, kod, donanım,haber paylaşacak değiliz. Bu yüzden sohbet köşemiz var. Konu dışı sohbetimiz var. Ve forumun çoğunluğu burada vakit geçiriyor. Çünkü her birimiz samimi insanlarız. İçimizde kötülük yok. Biz bir aileyiz.

Hakarete varan tartışmaları okuyunca üzülüyorum. Foruma mesaj yazarken birkaç kez düşünüyorum "acaba bu adamın kalbini kırar miyim, bana böyle yazsalar ne yaparım?" diye. Ama bu düşünceyi benimsemeyip yaş düzeyini geçtim, saygıyı ve insani değerleri gozardi ederek ne kadar kolay hakaret edebiliyorsunuz karşınızdakine? Bunun özgüveni yüzyüze görmeden klavyeden yazıyor olmaktan mı, yoksa gerçekten fütursuz ve kendi ozsaygisini yitirmiş olmaktan mi geliyor? Hiç mi düşünmüyorsunuz karşınızdaki insanın duygusunu, onurunu, gururunu.

Aynı sekilde, forumun yönetimi 7/24 bu forumda olamaz. Mümkün değil, herkesin bir özel hayatı var. İnsanlar zaten bu bütünlüğü sağlamak için hayatında en önemli olan şeyi, zamanı harcayarak hem kontrolü sağlıyorlar hem de gönüllü yardım ediyorlar. Sizin emrinizdeymis gibi insanları yönlendirmeye/emir kipi kullanmaya ne hakkınız var?

Arama butonunu milyonlarca konu içerisinden istediğinizi bulun diye koymuş bu adamlar, ha bir de usenmemisler bizde bulamazsan ya da site düzgün sonuç göstermez diye Google butonunu da eklemişler, o da yetmemiş sadece başlıkları ara filtresi var. Gelişmiş arama seçeneği var, veya sadece istediğiniz üyeyi bulma seçeneğiniz var. Bunlara rağmen, bu nankörlük niye?

Bir de konu dışı sohbet goygoy olsun diye konu açar hep beraber güleriz. Buna eyvallahım var. Ki çok seviyorum böyle konuları okumayı ve açmayı. Ama ne ben ne bir başkası, insanların koltuk altı sorunlarını, tavugunun hapşırmasini, osunu busunu okumak zorunda değiliz. Burası ne whatsapp gıybet grubu, ne veteriner kliniği ne de bir sağlık sitesi. Yine önemli olan şeyleri acin ama Allah aşkına her şeyin yeri düsturu adabı vardır.

Lütfen biraz saygı,
Lütfen biraz edep,
Lütfen biraz eşitlik,
Lütfen biraz hoşgörü.

Burada üyeler saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde bir ailedir ve bu bütünlüğü bozmaya kimsenin hakkı yoktur.

Sevgiler.
Elinize sağlık sonuna kadar katılıyorum sizinle aramızda ufak Bi anlaşmazlık olmuştu bunu çözdük ama şu son olayları pek anlamadım önceki olayları zaten bilmiyorum. Forumda yeni olduğum için çoğu içeriğe bakmadım daha. Ve evet konuyu aramadan yeni konu açanlar var cidden bende sinir olmaya başladım her ne kadar yeni olsam da

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
herkesin söylediği ama kimsenin uygulamadığı bi' şeyin altını çizmek istiyorum: kararlara saygı duyulur, fikirlere değil. ben sizin doğru dediğinize karşı çıkıp yanlış diyorsam, o öyle olmaz diyorsam saygı duymazsınız. saygılı olmak falan hikaye yani demek istediğim. 10 tane insan toplasak o 10 kişi ile hiç bi' konuda ortak karara varamayız. dediğim gibi, tercihlere, seçimlere saygı duyarız, fikirlere asla...

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
herkesin söylediği ama kimsenin uygulanmadığı bi' şeyin altını çizmek istiyorum: kararlara saygı duyulur, fikirlere değil. ben sizin doğru dediğinize karşı çıkıp yanlış diyorsam, o öyle olmaz diyorsam saygı duymazsınız. saygılı olmak falan hikaye yani demek istediğim. 10 tane insan toplasak o 10 kişi ile hiç bi' konuda ortak karara varamayız. dediğim gibi, tercihlere, seçimlere saygı duyarız, fikirlere asla...
“Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Saygı sadece "tamam sen haklisin" diyerek veya katılmadığı halde katılmış gibi gostererek duyulmaz hocam. Size bu konuda katılıyorum. Ama saygı insanın kendisine duyulur, üslubuna duyulur, davranışına duyulur. Biraz soyut aslında. Aramızdaki uslubun düzgünlüğü ve birbirimize bir şey katabilmis olmak bile saygı göstergesidir. Naçizane, bana göre yani :) bu yüzden kimsenin yaşına değil, davranışına ve yaptıklarına saygı duyanlardanim. :))
herkesin söylediği ama kimsenin uygulanmadığı bi' şeyin altını çizmek istiyorum: kararlara saygı duyulur, fikirlere değil. ben sizin doğru dediğinize karşı çıkıp yanlış diyorsam, o öyle olmaz diyorsam saygı duymazsınız. saygılı olmak falan hikaye yani demek istediğim. 10 tane insan toplasak o 10 kişi ile hiç bi' konuda ortak karara varamayız. dediğim gibi, tercihlere, seçimlere saygı duyarız, fikirlere asla...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O değil de, güldüm baya. Allah da sizi güldürsün:))
hocam o İmam Şafii'nin sözü. :D

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Böyle bir konu açmak zorunda kalmak gerçekten çok kötü.:( Bu konuyu başta Skorpi hocam olmak üzere yöneticilere hakaret eden şahsa yönelik mi açtınız?

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
O dahil okumus ve artışını gördüğüm birçok konu, mesaj, üyeye ithafen hocam.
Böyle bir konu açmak zorunda kalmak gerçekten çok kötü.:( Bu konuyu başta Skorpi hocam olmak üzere yöneticilere hakaret eden şahsa yönelik mi açtınız?

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
O dahil okumus ve artışını gördüğüm birçok konu, mesaj, üyeye ithafen hocam.
Sormam ne kadar doğru bilmiyorum ama kim böyle bir saygısızlık yaptı?
Ha bu forumda yeniyim tamam kimseyi çok da iyi hatta pek tanımıyorum ama Skorpi hocam olsun, Save_Mi hocam olsun, siz olsun, İbrahim iyice hocam olsun, gaslans06 hocam olsun bunlarla ufak sohbetlerimiz oldu :) ama genel olarak çok da güzel ortam yani saygısızlık yapılmayı haketmeyen insanlardan oluşan bir forum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt